Půlnoční slunce

Půlnoční slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1980/pulnocni-slunce-1980.jpg 4 34 5

Život geoložky Alice Peelové ještě před šesti týdny plynul pohodlně uprostřed oxfordského léta. Po tom však náhle a bez dlouhého uvažování přijala nabídku připojit se k expediční skupině pracující v Antarktidě a domnívala se, že tím vyřeší osobní problémy. James Rooker je naopak stále na cestách. Dětství prožil na Novém Zélandu, pak ho však zlákaly cizí kraje a nikdy mu nezbyl čas na nějaký osobní život, nebo vztahy se ženami. I on přijal místo ve stejné expedici jako Alice. Alice objevuje bílý a stříbrný svět, ozářený nezapadajícím sluncem. Nikdo ji nepřipravil na jeho drsnou krásu, ale ani na klaustrofobii malé základny sdílené s osmi muži a jednou ženou. Izolace stírá minulost každého z výzkumníků a ve vzduchu je cítit napětí. V nervózní atmosféře se začíná rodit zprvu tenké pouto mezi Alicí a Jamesem, přitažlivost, jakou Alice dosud nepoznala. V drsné Antarktidě objeví cit, který její život navždy změní...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Olympia

Sun at midnight , 2006

8211
17.08.2021 4 z 5

Děj se odehrává na zajímavém místě a sice na Antarktidě, kniha mě bavila, taková oddechovka.

Tesset
15.01.2019 1 z 5

Čekala jsem, že se dozvím něco o fungování expedice v Antarktidě a nic. Nuda, nuda, hrozná nuda a k tomu pořádný škvár. Už dlouho jsem nečetla nic, kde by mi byly všechny postavy tak nesympatické. A teď přijde SPOILER.

To, že se Rooker choval jako kre***, budiž, ale Alice, jako vědkyně by člověk čekal, že bude inteligentní, ale ona normálně pije tvrdý alkohol, když čeká dítě - to mě neskutečně dožralo. Nehledě na to, že na moc milující matku rozhodně nevypadala a ani její znalosti týkající se těhotenství nic moc. A to, že spolu Alice a Rooker skoro celou expedici nepromluvili víc než pár slov a potom se taaak moc milovali a patřili k sobě, no prosím vás. A hlavně na to kolikrát tam bylo zmiňováno, že v základně neměli žádné soukromí, si nikdo nevšiml nebo neměl ani malilinké podezření, že je těhotná, když odjížděla cca v osmém měsíci? Blbost.

Liduka
23.07.2015 4 z 5

Krásná kniha. Moc se mi líbil, jako ostatním zde, popis života na antarktidě a začínající vztah dvou účastníku expedice a Aliciino tajemství tomu dává ten správný šmrnc.

Mon12
22.11.2014 3 z 5

Velmi se mi líbil popis života expedice na Antarktidě i obě hlavní postavy mi sedly, takže se mi kniha příjemně četla. Ale pochybnosti o dřívějším odjezdu Alice domů a následný konec románu mi nějak nesedly, proto dávám jen tři hvězdy.

pavlinda
28.12.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila-jako další od Rosie Thomasové,tentokrát odehrávající se v Antarktidě.