4laras

EldestEldestC. Paolini

Za mé malé já: "Nejlepší kniha, co jsem kdy četla."
Už od začátku mě kniha vtáhla dovnitř, protože jsem se soustředila, abych mohla vše pochopit. Cestování, další postavy a prostě všechno... za mě je tohle prostě můj nejmilovanější díl celé série, který mohu číst stále dokola.

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. Thorne

Prokleté dítě...
Serie Harry Potter má své vymezené místo v mé knihovničce i se všemi doplňky, ale mám problém k nim tuhle přidat.
Je na ní vidět, že se na ní moc Rowlongová nepodílela. Postava Harryho se chová jako v Kameni mudrců...

Pro mě to prostě skončilo na nástupišti 9 a 3/4.

InheritanceInheritanceC. Paolini

Poslední díl byl... Byl.
jsem vděčná za tuto sérii, která mi ukázali že v tlustých knihách jsou ukryty poklady.
Poslední díl jsme se trochu už nudila, i když byla kniha stále proložená překvapeními.
Paolliny udělal, co v prvním díle slíbil a zakončil knihu jak ji zakončil. Ačkoliv mi to bylo trochu líto, příjemně se mi kniha uzavřela s pocitem, že to skončilo.

Na lovuNa lovuM. Spooner

Další verze Krásky a Zvířete. Další krásná verze Krásky a Zvířete.
Kniha mi už od začátku utíkala pod rukama a docela se na sebe zlobím, že jsem ji přečetla za jednu noc. Knihu jsem původně neměla v plánu číst ani si ji kupovat, ale po přečtení první kapitoly jsem si byla jistá, že to nebyla chybná investice.

Příběh je strašně čtivě napsaný, prokládaný různými pohádkami, vzacením se do dětství Krásky a její rodiny.
Strašně se mi líbili čísti Zvířete, které nebyli dlouhé, ale i když měli jen tři slova, shrnuli vše z jeho strany. I jeho chování, které nebylo zrovna dvakrát milé.
Jen co mě na knize zabolelo byl ten konec. Na můj vkus byl moc rychle ukončený.

Tato kniha nepůjde na poličku, ale hned vedle postele, abych po ní mohla opět brzy sáhnout.

Dublin StreetDublin StreetS. Young

Dobrá kniha, oddechové čtení.
Hned od začátku kniha měla děj, ryhle postupovala a nemohla jsem se odtrhnout. Doslova jsem ji zhltla za 10 hodin.
Postavy byly milé, přátelské a dalo se do nich rychle zamilovat. Někde jsem četla, že tato kniha je určena především pro ty, co se jim líbilo 50 odstínů něčeho... proto jsem se knihy zezačátku bála, ale rychle mě strach přešel. Nemělo to s tím nic společnéo.
Určitě budu v sérii pokračovat.

HřebecHřebecA. Clayton

Kniha je oproti prvním dvou knihám jiná a příjemnější.
Četla se rychle, Vivien byla skvělá, jak viděla sama sebe jako hrdinku z jednoho z těchto románů...
Prostě dobrá kniha, rychle se četla a konec byl krásný.

10.03.2018

Ryanova pomocRyanova pomocL. Meacham

Příjemná oddechová kniha, ideální na léto.
Sluníčko, voda a sexy kovboj na koni. Ideální relax.
Už od začátku byla Cara statečná, i když jí házeli všichni klacky pod nohy.
Děj běžel a stále něco bylo. Občas jsem měla chuť křičet na knihu "Koukni se na něj, vždyť je jasný, co si Ryan přál!"
Skvělé ;)

14.07.2019

Takoví jsme byliTakoví jsme byliJ. Ashton

Kniha mě vůbec nezaujala.... Trvalo mi dlouho, než jsem se ji donutila dočíst.

20.05.2017

Křišťálové královstvíKřišťálové královstvíA. Hocking

Tak tato kniha bolela... v dobrém slova smyslu. Už od začátku byla plná akce a cestování. Měla jsem ji přečtenou za den. Vrhla jsem se na ni a nemohla se odtrhnout stejně jako u druhého dílu.
Příběh mi doslova plul před očima, protože jsem je měla často - zvláště při konci - příliš zavodněné.

SPOILERY!
Ale na tuhle knihu nezapomenu. Poprvé mě zabolelo u srce, když když Bryn a Konstantina uvěznili Omtové, nebo když je napadli na plese a Konstantin byl zraněj... Ale potom? Co se tam stalo? Když byla zabita Ember, jsem si pomyslela "Dobře, nic horšího nebude...", ale ne... To nejhorší přišlo, když Konstantin políbil Bryn. Byla jsem šťastná že to udělal. A v zápětí se mé knižní srdce rozpadlo, když ho královna zabila.

Allt är mitt, och allt skall tagas från mig. inom kort skall allting tagas från mig. (Všecno je moje a o vše přicházím. Za pár okamžiků o všechno přijdu.)

03.12.2017

Hodnej klukHodnej klukE. Kennedy

Už z minulé série jsem věděla, že tato kniha bude dobrá a Kennedy nezklamala.
Slovní spojení "Shltnout knihu" pro mě získalo nový rozměr poté, co jsem knihu dočetla. 2,5 hodiny.
Stránky mi utíkaly poíd rukama, poslavy byly milé, děj fajn... za mě není co vytknout.

09.05.2018

Pan slušňákPan slušňákJ. Miller

Ach prosím, proč tato kniha nemohla být tak dobrá jako anotace?
Přišlo mi, že kniha probíhá jen tak letem světem. Tu zmíníme toto a tady toto. Přes polovinu knihy nešlo nic do hloubky a na vše se dívalo jen povrchivě.
Až ve třetí časti jsme se začali někam konečně dostávat a i to proběhlo rychle.
Musím přiznat, že po těch všech útrapách, které se staly, jsem čekala jiný konec, než který nastal.

09.07.2019

Alenka v kraji divů… a za zrcadlemAlenka v kraji divů… a za zrcadlemL. Carroll

Bláznivá Alenka a svět, který je pro mnohé z nás ukryt.
Do rukou se mi dostalo starší vydání, což bylo dosti vidět na překladu. Později jsem si přečetla i nové vydání, které už v sobě nemá to kouzlo.

Jamaica LaneJamaica LaneS. Young

Nejlepší díl série.
Natea jsem měla ráda už řpedešlé knize a když jsem zjistila, že další díl je i o něm, na knihu jsem se doslova vrhla.
Olivia a Nate byli od začátku úžasní. Jejich hry a i způsob vystupování byl svělý.

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. Rowling

Harry Potter, prostě klasika.
Svět, postavy, zápletka. první díl není nejlepší z celé série, ale už tento si člověk zamiluje a nedá jej z ruky.

OmylOmylE. Kennedy

V některých ohledech byl tento díl slabší než ten první...
Grace, ačkovil se dost liší od Hanny v prvním díle je mi přijde ještě lepší, než Hanna. Nemá tak ostrý jazýček, ale taky se nebojí Logana.
Občas jsme potkali i staré známé z prvního dílu, což jsem uvítala.
Sarkasmu plná kniha, uštěpačné poznámky, koketování, flirtování... prostě příjemná oddychová kniha.

NávrhNávrhE. Kennedy

Jednoduché čtení z prostředí vysoké školy.
Ze začátku jsem váhala, jestli se mi tato kniha chce vůbec číst, ale po přečtení prvních dvou kapitol jsem knihu nedala z ruky. Obrala jsem se i o pár hodin spánku, jen abych ji dočetla.
Wellska byla milá hned od začátku, i přes to co se jí stalo, a jakmile se tam objevil hokejsta a fotbalitsa... Už od začátku jsem fandila Garretovi.

08.04.2018

Žena s červeným zápisníkemŽena s červeným zápisníkemA. Laurain

Krásná knížka, jen mi prostě chyběli uvozovky, párkrát jsem se ztratila v tom, kdo mluví.

11.06.2017

SkóreSkóreE. Kennedy

Pro mě asi nejlepší díl série...
Allie, která studuje herectví a školní playboy...
Alliin otec byl super a rozhodně jsem se nenudila, když ho Allie byla navštívit.
Autorka ani potřetí nezklamala se svým vtipem, sarkasmem a vlastě se všemi rysy, které měli předešlé dvě knihy.

(malý spoiler)
Dost často mi bylo Deana líto, když se na něj nahrnuli páry z předcházejících knih a bránili mu, aby byl s Allie, nebo mu vyhrožovali, jestli jí ublíží
To jak se Dean popasloval s minulostí se mi taky líbilo.

Říše bouříŘíše bouříS. J. Maas

Dokonalost! Na začátku si vás kniha okamžitě vtáhne, ale na konci vás až bolestivě vykopne...
Různé přeskakování od Manon k Aelin, Elide, Lorcanovi a za dalšími se mi neuvěřitelně líbilo. A to spojování dějových linek? Achh... Ono se tímto dá vyjádřit celá kniha.
S Elide a Lorcanem jsem se asi ze všeho nejvíce zasmála.
K srdci mi přirostli všichni, kteří už nejsou připoutaní k Maeve. Od ní jen vlček.
Prostě a jednoduše... POTŘEBUJI DALŠÍ DÍL!

25.09.2017

EragonEragonC. Paolini

Příjemné počtení.
Ačkoliv je tento díl první v celé sérii, četla jsem ho až jako poslední, protože bohužel nebyl v knihovně dlouho dostupný. Myslím, že tím, že jsem věděla co bude dál mě kniha tolik nezaujala.
Po třech jsem se ke knihám vrátila s tím, že to vezmu od začátku, jak se patří a... srdce mě dosti bolelo, když jsem knihu četla. Už jsme to neviděla jako ten úžasný příběh, ale hodně popaných listů. ve kterých se toho děje až moc málo.

Svět, který si Paolliny vytvořil byl úchvatný. Už první kniha ukazuje jak příběh skončí a jsem ráda, že to Paolliny nezradil.

BrisingrBrisingrC. Paolini

Pro mě asi nejslabší kniha série, ačkoliv se toho tam dělo hodně.
Přinesl toho hodně, ale mě přinášel zklamání. Části, kde byl Eragonův bratr mě nebavili a často jsem je měla chuť přeskočit.

14.02.2018

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Četla jsem to v době prvního velkého boomu okolo filmů... CO NA TOM VIDÍ? moje spolužačky jsou do toho úplné zblázněné.
Postavy byli povrchní, děj byl založený jen na tom, až se ti dva zase potkají a když se tak stalo skočili do... buhví čeho.
Asi jsem moc mladá na to abych pochopila "krásu" této knihy.

28.12.2017odpad!

ZtracenáZtracenáK. Taylor

Řím, barvy a láska,
tomuhle prostě nešlo odolat. Už od začátku se mi kniha líbila.
Sophia byla úžasná a Matteo dokonalý, jako každý Ital. U knihy jsem se stále spokojeně culila.
Oddechové čtení, jako i předchozí knihy.

Božský hráčBožský hráčC. Lauren

Za mě asi nejlepší díl série.
Tento díl se mi četl nejlépe ze všech. ačkoliv je to už potřetí ta samá šablona, má tato kniha jiné prvky než ty předcházející.
Dost vtipných momentů, pár klišé, ale autorky nezklamali.

London RoadLondon RoadS. Young

Po přečtení prvního dílu jsem se hned vrhla na tento ačkoliv s jistým odporem.
Nelíbilo se mi, jak byla Jo představena v prvním díle a měla jsem k ní odpor. Ovšem ten přešel během prvních pár kapitol a kniha se ukázala být lepší než první díl.

Cam, Jo a Cole byli skvělí. To jak se Jo stále starala. Když se objevil nějaký zvrat, neměla jsem tušení, jak se z toho dostanou.
Jen co mě mrzí, je, jak rychle byl vyřešen "Taťka". Klidně bych to rozepsala na více stran.

ŠepotáníŠepotáníA. Howard (pseudonym)

Pěkná kniha.
Na začátku jsem se trochu bála, ale jakmile Alyssa začala pátrat vrhla jsem se do toho s ní po hlavě.
Postavy byly podle mě super. Morpheus, byl prostě má láska, ačkoliv mi dost často zlomil srdce stejně jako Alysse, ačkoliv slíbil, že to neudělá.
Podle mě byla kniha moc krátká, tak se musím hned vrhnout na Divotání.

02.01.2018

DivotáníDivotáníA. Howard (pseudonym)

Druhý díl byl slabší odvar, ale i přes to byl úžasný.
Ačkoliv se díl odehrává na povrchu, je stejně šílený jako v podsvětí. Na začátku se do knihy zažerete a ona Vás na konci vyplivne jako dřevo z Huňatého lesa.
Alyssa se snaží si užít život, který si vybrala, ale její podsvětní povinnosti jsou za ní i na povrch spolu s Morpheusem.
Kniha je hezdy zpracovaná a nemůžu dát nic menšího než pět hvězdiček. těším se na zakončení série.

15.01.2018

GreyGreyE. L. James (pseudonym)

Byla jsem zvědavá, jak to celé viděl Grey, tak jsem si to přečetla.
NE, byla to stejná blbost jako celé padesát odstínů, jen z pohledu někoho jiného...

SamecSamecA. Clayton

Ještě lepší něž-li třetí díl s Vivien.
Chloe byla super a po přečtení této knihy mám nutkání koupit si pitbula.
Jinak Lucas byl úžasný.
Celá kniha byla úžasná stejně jako ostatní díly série.

10.03.2018

Božský milenecBožský milenecC. Lauren

Tato kniha byla změna. Ne špatná, ne velká, ale byla to příjemná změna.
Už od začátku mi to přišlo jako příjemný milostný příběh.