4345 4345 komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knihu jsem koupila jako dárek pro jednu malou slečnu, která se stále vyptává ohledně mého bígla proč dělá to či ono. Právě tohle umí kniha krásně, zábavně a trefně vysvětlit.
Jen jsem do ní nahlédla a už se neodtrhla. Přečetla jsem jí na jeden zátah a pauzy jsem měla jen kdyz jsem pro slzy neviděla na písmenka, protože tohle bohužel není smyšlený doják, tohle se opravdu děje a fandím všem, co těm psím příběhům připíšou šťástný konec.

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Je plná každodenních zázitků, které zná každý z nás,popsaných pro pana Ebena typickým inteligentním a laskavým humorem. Kniha je v kroužové vazbě jako poznámkový blok a v jejím úvodu autor nabádá čtenáře, aby vytrhli to, co se jim nelíbí. Já nevytrhla nic, moc jsem se pobavila a zvládla bych i dvojnásobek podobných veselých historek

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Gabriela mi byla sympatická už za její sportovní kariéry a nebo ve Stardance a po prečtení knížky se to určitě nezměnilo, naopak myslím, že lepší název pro svou biografii si vybrat ani nemohla.
A když tady v recenzích čtu tu kritiku  napadá mě citát od Čapka: " Kritika je usvědčeni autora, že dělá něco jinak, než bych to dělal já, kdybych to uměl."
Cením si u Gábiny, že šla s kůží na trh a prozradila i to co se třeba neposlouchá dobře. Lidí co se na oko tváří, že je vše v pořádku, rozdávají usměvy a v soukromí se pak hroutí je dost.  Ostatně která z nás neprožívala v mládí strach, stud, vzpouru a podobně? Přijde mi fér přiznat, že vrcholový sport není  jen lesk a sláva, ale taky dřina a boj nejen na trati.
Bývá to tak, že  lidi co jsou úspěšní nejsou většinou oblíbení. Oblíbení jsou ti, co jsou průměrní a nevybočují  příliš z davu. Takže je fajn, že jsou mezi námi ti "jiní" a nebojí se o tom mluvit nejen o pozlátku, ale i o té odvrácené stránce.

02.01.2022 4 z 5

Věra Čáslavská - Život na Olympu Věra Čáslavská - Život na Olympu Pavel Kosatík

Věděla jsem, že Věra Čáslavská byla vynikající a zásadová sportovkyně, že přesto co dokázala, byla soudruhy odklizena a že po revoluci působila v politice. Díky této knize jsem si doplnila povědomí o tom, jak silná,inspirativní a nezlomná žena to byla a že paradoxně největší boje nesváděla na poli sportovním, ale s manželem, s již zmíněnými soudruhy, s bulvárem a nemocemi.
Kniha se mi velmi příjemně četla, autor vše popsal přesně tak, jak jsem chtěla vědět, bez zbytečného zabředávání. Další z těch knih, co jsem dala na jeden zátah.

11.01.2022 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Není moc knih při jejichž čtení si stoupnu na jednu nohu, zavřu oči a zkouším otáčet hlavou... :-D
Za mě skvělé čtení doplněné o skutečné příběhy, bez obalu o tom, jak málo se hýbeme, jak si pohybem ubližujeme a jak se snažíme naše obtíže rychle vyřešit v lékárně. V knize jsou odborné termíny, ale když se na čtení soustředíte, nijak vám to vyprávění nenarušuje.

07.03.2022 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Četla jsem taktéž ušima, což myslím knize přidalo body.
Je to vtipné, svěží vyprávění z hereckého zákulisí, ale podobně jako u většina tady popisuje, téma se postupně vyčerpalo.
Každopádně jako oddechovka na dovolenou a nebo doprovod do uší na cestě do práce super.

13.01.2022 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Opět veselé historky ze života, co se vzájemně prolínají, ale občas jsem se v postavách ztrácela. Za mě stále prvotina Prvok nejlepší.

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Krásná kniha kde pocity autorky z cest po horách, z Havaje, Afghánistánu a z Antarktidy jsou psané velmi autenticky, inspirativně a velmi často i vtipně a hlavně lidsky a srozumitelně. Je zde také spousta krásných fotografií, takže příběhy vás naprosto pohltí. Já jsem knihu přečetla za den, nechtěla jsem si ten "cestovatelský" pocit narušit. Společně s Lucií mi byla zima a stejně tak jsem i cítila tu energii.
Lucie má můj obdiv za to co dokázala a za to jaká je.

04.01.2022 5 z 5

Sportuji a zdravě se stravuji, ale v týdnu zanedbávám spánek a o víkendu to pak dospávám. Po přečtení této knihy, kde jsou fakta o spánku podložené mnoha studiemi, množství spánku určitě přehodnotím a to nejen proto, že budu zdravá, štíhlá, chytrá a kreativní....

11.01.2023 5 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Kniha mého dětství, tenkrat jsem hlavní hrdince záviděla, že má možnost jet na tábor s koňmi ..
Doma mám původní vydání, musím si udělat čas a znovu si jí přečíst, bude zajímavé to srovnání po letech.

24.03.2022

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavý koncept knihy, je na vás, jestli začnete Veronikou, nebo Jáchymem. Já začala Veronikou. Příběh mě ale úplně nevtáhl a Jáchyma jsem dočetla tak nějak trochu ze zvědavosti, ale spíš z povinností. Za mě z Patrikovo děl asi nejslabší, možná i proto, že hlavní aktéři nejsou moje věková kategorie

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Odpočinkové čtení na dovolenou a ze všech knih Patrika Hartla mě tahle bavila nejvíc.

04.01.2022 3 z 5

Po hlavě do oxeru Po hlavě do oxeru Lída Slavíková

Kniha svým rozsahem tak akorát na polední pauzu a nebo 10 stanic metra, což je škoda, protože je zábavná a plná historek, které jsou těm co jezdí důvěrně známé a je dobré se pobavit na účet někoho, kdo také ochutnal písek z jízdárny.

29.12.2022 4 z 5

Annie Annie Elizabeth Letts

Další body pro autorku Ellisabeth Letts za to, jaký životní příběh opět oživila. Poutavé čteni o putování Annie a jejích čtyřnohých společníků napříč Amerikou, se všemi strastmi a radostmi, okořeněné o zajímavosti té doby a míst, kterými Annie projížděla.

22.12.2022 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Prvok mě pobavil víc. Je to určitě zábavné čtení ze života, které si na nic nehraje.

04.01.2022 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Aňu mám ráda jako herečku, proto jsem si knihu sebou přibalila na dovolenou. Kniha má krásné provedení a ilustrace, je příjemná do ruky, ale jinak mě moc neuchvátila. Je plná, pocitů, myšlenek, zpovědí a zážitků popsaných s humorem a prijemnou lehkostí. Stejně jak už bylo popsáno v jedné recenzi tady, číst si v časopise jako sloupky by bylo asi lepší, protože si musíte počkat na další a můžete se těšit. Tady jak je vše pohromadě, se mi ta radost ze čtení nějak ztratila v překladu . Asi jsem měla moc velké očekávání. Jako čtení na lehátko na dovolenou s drinkem v ruce asi tak akorát.

02.01.2022 2 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Další úžasná biografie od Richarda Askwitha o životě Emila Zátopka.
Stejně jako kniha o Latě Brandisové, mě naprosto vtáhla do děje od začátku až po poslední stránku.
Popisuje velmi podrobně nejen Emilovo sportovní i po těch letech neuvěřitelné a inspirující úspěchy, od prvních pokusů až do konce jeho sportovní kariéry.
Kniha nahlíží i do dětství, manželství, života na výsluní a stejně pečlivě popisuje jeho společenský pád po roce 1968 a po něm následované prohry a vítězství až do samotného konce jeho života .
Kniha určitě stojí za prečtení a je inspirativní nejen pro sportovní nadšence.
Měla jsem za to, že o životě tohoto fenomenálního závodníka jsem věděla poměrně dost, ale teprve po prečtení této knihy mám ucelený obrázek a myslím, že za to jakým způsobem proslavil ve světě naší zem, a jakého sportovniho ducha šířil,by se mu mělo věnovat mnohem vice pozornosti.

02.01.2022 5 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla. "Je výpravou za zmizelým životem jedné z nejstatečnějších,nejpodivuhodnějších,
nejnespravedlněji zapomenutých postav v kronikách sportu." Přesně jak se v knize píše. Osoba ve své velikosti stále skromná a laskavá. Její slova mi mluví z duše. Kniha však není jen příběhem jejího života, ale průřezem naší společností a obrazem toho jak se lidé k sobě chovali během válek a rodící se i umírající demokracie. Kniha určitě má co říct i lidem, co se nepohybují kolem koní. S přehledem bych ji na školách zařadila do povinné četby.

Dávat koním křídla Dávat koním křídla Petr Feldstein

Koně mě provázeji už od mala stejnou dobu jsem i obdivovatelka pana Chaloupky a tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Ráda si v ní i s odstupem času nahodile pročítám . Hodně jsem o dvojici pana Chaloupky a Koroka věděla a v této knize jsem se dozvěděla další spoustu zajimavých souvislostí a faktů, které vám mohou být inspirací v době, kdy máte pocit, že se vám úplně nedaří.
A stejně jako Lata Brandisová v roce 1937 s Normou i on zvítězil ve Velké pardubické s Korokem v roce 69 pro národ a podpoření naší hrdosti, nikoliv jen pro vlastní potěšení. Na taková vítězství by se nemělo zapomenout.

Sázka na outsidera Sázka na outsidera Laura Hillenbrand

Znala jsem ten příběh, viděla jsem film a přesto a nebo právě proto jsem tuto knihu přímo zhltla. Není to jen příběh slaného koně a lidí kolem něho, jejich vzestupů a pádů, ale je to především úžasně barvitě popsaná doba, ve které žily, se všemi fakty, souvislostmi a svědectvím lidí, co to zažili.
Tleskám autorce Lauře Hillenbrandové, touto knihou mě navnadila i na další její dílo o Luisovi Zamperinim. Opravdu krásně a čtivě napsané. Přesto že kniha čerpá z faktů, máte pocit, že čtete neuvěřitelný román. Počtou si v ní jak milovníci koni co fandí dostihům, tak i ti, co tento svět moc neznají.