1v8na 1v8na komentáře u knih

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Šlo o běžný čtivý ze života. Některé situace mi přišly velmi vtipné, u některých mi bylo hrdinek líto. Příběh byl čtivý a bavil mě.
Jediná nevýhoda - velmi dlouhé kapitoly.

14.03.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

(SPOILER) Kniha byla velmi čtivá. Děj se postupně stupňoval a gradoval. Krátké kapitoly čtivost jen podporují.
Líbí se mi, že se Kim i přes svou drzou povahu, umí vžít i do druhých.
Oceňovala jsem i pasáže z Kiminy minulosti, s případem ji pojilo více než jen práce inspektora.
Velmi mě zaujaly i kapitoly ze strany pachatele.
V knize narazíme i na jednu psychickou poruchu a to mě velmi fascinovalo.
Za mě super a určitě si přečtu další díly ze série.

08.03.2022 5 z 5

Dravec Dravec Adam Barna

Na jedné straně byla kniha svým způsobem čtivá, měla děj, který ubíhal. Bylo zde napětí a akce. Na straně druhé byly věci, které mi na knize nesedly a měla jsem s nimi problém. Např. Překlepy nebo velmi často používané odborné výrazy - to mne zdržovalo od čtení, protože jsem se soustředila na ten samotný výraz než na příběh. Taky mi vadil až moc scifi konex, který mi do celého příběhu nezapadal a neseděl mi v něm.
Místy byly pro mě části knih velmi brutální.
Co se mi naopak líbilo, bylo umístění děje v Brně a okolí. Četla jsem tedy o místech, která znám.

25.02.2022 3 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

(SPOILER) Tahle kniha byla tutovka, bomba, výhra v loterii!! Je neuvěřitelně příběhově silná, velmi emotivní. Ukazuje důležitost přátelství a i to, jak může být přátelství pevné! Příběh byl čtivý, měl spád. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. Líbí se mi propojení roku 1986 a druhé světové války.
Jednu věc nechápu: to si některé ženy opravdu hledají stejný typ chlapů, i když je chlap agresivní?

22.02.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Kniha byla čtivá, měla spád, gradaci děje, akci, napětí, dobrodružství. U příběhu jsem se nenudila. Mara mi byla věkově blízká. Kolikrát jsem přemýšlela, jak bych reagovala já na jejím místě. Byly chvilky, kdy mi Mara přišla neskutečně protivná a tvrdohlavá. Nicméně v knize vyko vysvětleno, proč tomu tak je.
Co se.mi líbilo a příběhu to jen dodalo na poutavosti, jsou doplňující černobílé ilustrace.
Za mě super.

14.02.2022 5 z 5

Tati, už tam budem? Tati, už tam budem? Vojtěch Bernatský

Za mě šlo o hodně velkou oddechovku. Takový průměr, kdy podobné zážitky máme i samy z vlastních životů. Kniha mě neurazila ani nenadchla.

09.02.2022 3 z 5

Oceán mezi námi Oceán mezi námi Gill Thompson

Námět je velmi srdceryvný. Jack i Molly mi jsou sympatičtí, jejich příběh a osud byl dojímavý.
Koho jsem nemohla vystát, byl John - byl mi nesympatický už od první strany. Na můj vkus byl příliš panovačný a majetnický.
Kniha byla čtivá, ovšem měla i svá "hluchá" místa, kdy mi chyběla akce a děj se mi táhnul. Chybělo mi víc empatie, prožitku, citu a místy mi vadila přílišná strohost a věcbost příběhu.

08.02.2022 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Kniha byla jedním slovem bomba!!!
Měla sešup i uklidňující pasáže. Byla čtivá! Měla krátké kapitoly.
Ilan je celkem fajn. Byly sice pasáže, kdy byla zoufalá a její chování mi lezlo na mozek, nicméně dalo se to vzhledem k situacím pochopit.
Oceňovala jsem i tk, že prostor dostali i ostatní bojovníci a nejen Kapitán či Vargas.
Byli ude i dvě postavy, které mi lezlo na nervy a nemohla jsem je vystát - Armin a Odon.
Příběh odpoví na nějaké otázky z předchozích dílů, přicházejí však další - proč je bojovníků 25? Co bude, když počty nesedí? Jaká jsou jména? Proč pět bran? A jak je otevřít?
Byla i pasáž, u které jsem si pobrecela, jak mě dojala.
Nyní nutně potrebuji 4.díl.

Citát, který mě zaujal:
Vargas věděl, že já lžu a já věděla, že lže on. Bránili jsme urputně svá tajemství, přestože bychom jeden za druhého položili život.

08.02.2022 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Na jednu stranu byla kniha čtivá. Četla se velmi rychle, měla spád, ubihala. Nicméně pro mě byla trochu předvídatelná díky prologu. Vzhledem k tomu, že jsem tušila, co se stalo a tušení se mi potvrdilo jako pravdivé, mi to trochu zkazilo samotný prožitek z knihy.
Musím říct, že obdivuji oba dva hrdiny, jak se snažili s nastalou situací vyrovnat a vypořádat. Nedokážu si představit, jak bych reagovala já.

01.02.2022 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

(SPOILER) Kniha byla velmi čtivá, dojímavá, plná citů - lásky, nenávisti, porozumění, empatie, pocitů bezmocnosti...
Mě se kniha velmi líbila. Oceňuji a obdivuji Morgan, která se dostala na úplné dno, nicméně se snaží chránit dceru Claru, nechce, aby Clara ztratila iluze nebo přestala věřit v lásku. Nechce, aby odsoudila někoho, kdo již s nimi není.
Na druhou stranu tím ale ze sebe udělá obětního beránka a to mě zarazilo, i když jsem to chápala.
Hlavní myšlenka této knihy je pro mě - jak zvládnout komunikaci a výchovu dcery a přitom zároveň mít dobrý vztah?
Je to příběh, který mě nutil přemýšlet o tom, jak bych se zachovala já. Zvládla bych to?
Za mě jednoznačně pět hvězd.

29.01.2022 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Kniha byla čtivá, poutavá, napínavá. Krátké kapitoly podtrhovaly čtivost. Sourozenci Tara a Kyle mi byli sympatičtí. Jejich prarodiče se jevili velmi milí, hodní a empatičtí. Zdání ale klame.
Téma duchů se mi líbilo.
Ovšem Přízraky domu Carrowů mi přišly víc strasidelnejsi. Proto strhávám jednu hvězdu.

21.01.2022 4 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Kniha byla velmi čtivá. Krátké kapitoly, které byly protkæny chatovou korespondencí, výslechy z policie nebo denikovymi zápisky, čtivost jen podtrhovaly. Oceňuji také to, že kniha vyla psaná z pohledu více postav - pomáhá to tak více pochopit jednání, uvažování a chování jednotlivých postav.
Musím říct, že Cora mne velmi překvapila.
Za mě je příběh hltací, napínavý, akční - zkrátka bomba.

18.01.2022 5 z 5

Děti s hvězdou Děti s hvězdou Mario Escobar

Tohle byla od autora první kniha, kterou jsem četla. Osvětimskou ukolébavku jsem ještě nečetla a neměla jsem tedy s čím porovnávat kvalitu spisovatelova psaní.
Mě osobně se kniha líbila. Jsem z ní nadšená.
Kniha měla krátké kapitoly, což podporovalo její čtivost. Jacob a Moses mi byli sympatičtí.
Podle mého je poselství příběhu v tom, že i když si myslíme, že jsme totálně na dně, vždy je naděje, dobré srdce a víra v lidskost to, co nás může vytáhnout nahoru.
Knihu jsem brala jako příběh, který je inspirován hrůzami druhé světové války, nikoliv jako knihu, která vychází a popisuje jen fakta. Takže mne kniha nezklamala. Naopak jsem si ji užívala.
Oceňovala jsem i historické upřesnění a chronologické seřazení průběhu války.
A totálně mě odrovnaly otázky k diskuzi:
Malý Jacob prohlásil: "Vždycky si musíme vybírat mezi láskou a strachem." Co se stane, když si vybereme strach?

12.01.2022 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Kniha byla velmi čtivá. Nechybělo dobrodružství, napětí, akce, boj o život, ale i láska, cit a přátelství.
Velmi oceňuji i to, že každý díl série je něčím novým a dokáže překvapit. Máme stále co objevovat.
Refájci jsou pro mě velkým lákadlem a velmi mě potěšilo, že v knize byli hned od začátku.
Strážce je pro mě jednička.
Jsem velmi zvědavá, na knihu Když spadne maska. Už se těším.

12.01.2022 5 z 5

Róziny dcery Róziny dcery Zdenka Becker

Příběh mě totálně odrovnal. Téma vztahů v rodině je velmi silné. Upřednostňování jednoho dítěte nadělalo velkou neplechu a způsobilo to naprostý rodinný rozklad. Poznamenalo to vztahy se všemi - jak matky s dcerami, tak i manželky a manžela.
Kniha nutí přemýšlet, jak funguje vaše vlastní rodina.
Z knihy mám rozporuplné myšlenky a ještě ji nějakou dobu budu mít v hlavě.

05.01.2022 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Šlo o velmi příjemné čtení. Taková oddechovka a třešnička na dortu za celou sérií odkazu Dračích jezdců.
Kniha je složená ze tří povídek, které jsou právě Poutník, Čarodějnice a Červ. Nejvíc se mi líbila povídka Červ. Ilgra mi přišla velmi sympatická.
Nicméně bylo vidět, že příběh o Angele nepsal sám Paolini.
Jsem také velmi zvědavá jestli tahle kniha bude mít pokračování.

14.12.2021 3 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu měla dobrodružné a hltací části, které mě bavily a opravdu jsem je hltala. Podporovaly to i krátké kapitoly, zakončené zápisky z deníku z protektorátní Ostravy.
Na druhou stranu měla kniha rozsáhlé popisné pasáže, které mě nudily.
Musím uznat, že příběh z protektorátní Moravské Ostravy mi přišel promyšlenější a o dost lepší.
Kniha mohla být o dost kratší, o to větší by u mě měla úspěch.

11.12.2021 3 z 5

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Elena Favilli

Kniha byla plná inspirativních příběhů. Byla velmi čtivá, bavila mne. Dozvěděla jsem se i některé informace, které jsem nevěděla. Kniha je i poučná. Ilustrace parádně dokreslují psaný text.

01.12.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Musím říct, že jsem byla zklamaná. Ne ze samotného příběhu, ale z dlouhých popisných částí, které mi místy přišly velmi táhlé a nudily mě. Proto jsem si nemohla příběh užít naplno tak, jak bych chtěla. Což se promítlo do celkového dojmu z knihy.

26.11.2021 3 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Musím říct, že mě druhý díl zklamal. Oproti prvnímu dílu, měl druhý díl pasáže, které mi přišly natáhnuté a zdlouhavé. Díky nim jsem se chvílemi nudila. nicméně příběh byl zajímavý, Bloomova opět nezklamala. Líbila se mi i grafická úprava knihy.

11.11.2021 3 z 5