1v8na

Duchové rodiny FolcroftůDuchové rodiny FolcroftůDarcy Coates

Kniha byla čtivá, poutavá, napínavá. Krátké kapitoly podtrhovaly čtivost. Sourozenci Tara a Kyle mi byli sympatičtí. Jejich prarodiče se jevili velmi milí, hodní a empatičtí. Zdání ale klame.
Téma duchů se mi líbilo.
Ovšem Přízraky domu Carrowů mi přišly víc strasidelnejsi. Proto strhávám jednu hvězdu.

včera

Dívka na kolejíchDívka na kolejíchHeather Gudenkauf

Kniha byla velmi čtivá. Krátké kapitoly, které byly protkæny chatovou korespondencí, výslechy z policie nebo denikovymi zápisky, čtivost jen podtrhovaly. Oceňuji také to, že kniha vyla psaná z pohledu více postav - pomáhá to tak více pochopit jednání, uvažování a chování jednotlivých postav.
Musím říct, že Cora mne velmi překvapila.
Za mě je příběh hltací, napínavý, akční - zkrátka bomba.

Děti s hvězdouDěti s hvězdouMario Escobar

Tohle byla od autora první kniha, kterou jsem četla. Osvětimskou ukolébavku jsem ještě nečetla a neměla jsem tedy s čím porovnávat kvalitu spisovatelova psaní.
Mě osobně se kniha líbila. Jsem z ní nadšená.
Kniha měla krátké kapitoly, což podporovalo její čtivost. Jacob a Moses mi byli sympatičtí.
Podle mého je poselství příběhu v tom, že i když si myslíme, že jsme totálně na dně, vždy je naděje, dobré srdce a víra v lidskost to, co nás může vytáhnout nahoru.
Knihu jsem brala jako příběh, který je inspirován hrůzami druhé světové války, nikoliv jako knihu, která vychází a popisuje jen fakta. Takže mne kniha nezklamala. Naopak jsem si ji užívala.
Oceňovala jsem i historické upřesnění a chronologické seřazení průběhu války.
A totálně mě odrovnaly otázky k diskuzi:
Malý Jacob prohlásil: "Vždycky si musíme vybírat mezi láskou a strachem." Co se stane, když si vybereme strach?

A zrodí se píseňA zrodí se píseňSamantha Shannon

Kniha byla velmi čtivá. Nechybělo dobrodružství, napětí, akce, boj o život, ale i láska, cit a přátelství.
Velmi oceňuji i to, že každý díl série je něčím novým a dokáže překvapit. Máme stále co objevovat.
Refájci jsou pro mě velkým lákadlem a velmi mě potěšilo, že v knize byli hned od začátku.
Strážce je pro mě jednička.
Jsem velmi zvědavá, na knihu Když spadne maska. Už se těším.

Róziny dceryRóziny dceryZdenka Becker

Příběh mě totálně odrovnal. Téma vztahů v rodině je velmi silné. Upřednostňování jednoho dítěte nadělalo velkou neplechu a způsobilo to naprostý rodinný rozklad. Poznamenalo to vztahy se všemi - jak matky s dcerami, tak i manželky a manžela.
Kniha nutí přemýšlet, jak funguje vaše vlastní rodina.
Z knihy mám rozporuplné myšlenky a ještě ji nějakou dobu budu mít v hlavě.

Poutník, čarodějnice a červPoutník, čarodějnice a červChristopher Paolini

Šlo o velmi příjemné čtení. Taková oddechovka a třešnička na dortu za celou sérií odkazu Dračích jezdců.
Kniha je složená ze tří povídek, které jsou právě Poutník, Čarodějnice a Červ. Nejvíc se mi líbila povídka Červ. Ilgra mi přišla velmi sympatická.
Nicméně bylo vidět, že příběh o Angele nepsal sám Paolini.
Jsem také velmi zvědavá jestli tahle kniha bude mít pokračování.

14.12.2021

Vila na SadovéVila na SadovéRichard Sklář

Z knihy mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu měla dobrodružné a hltací části, které mě bavily a opravdu jsem je hltala. Podporovaly to i krátké kapitoly, zakončené zápisky z deníku z protektorátní Ostravy.
Na druhou stranu měla kniha rozsáhlé popisné pasáže, které mě nudily.
Musím uznat, že příběh z protektorátní Moravské Ostravy mi přišel promyšlenější a o dost lepší.
Kniha mohla být o dost kratší, o to větší by u mě měla úspěch.

11.12.2021

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2Elena Favilli

Kniha byla plná inspirativních příběhů. Byla velmi čtivá, bavila mne. Dozvěděla jsem se i některé informace, které jsem nevěděla. Kniha je i poučná. Ilustrace parádně dokreslují psaný text.

01.12.2021

Balada o ptácích a hadechBalada o ptácích a hadechSuzanne Collins

Musím říct, že jsem byla zklamaná. Ne ze samotného příběhu, ale z dlouhých popisných částí, které mi místy přišly velmi táhlé a nudily mě. Proto jsem si nemohla příběh užít naplno tak, jak bych chtěla. Což se promítlo do celkového dojmu z knihy.

26.11.2021

Dům smrtiDům smrtiBernhard Aichner

Musím říct, že mě druhý díl zklamal. Oproti prvnímu dílu, měl druhý díl pasáže, které mi přišly natáhnuté a zdlouhavé. Díky nim jsem se chvílemi nudila. nicméně příběh byl zajímavý, Bloomova opět nezklamala. Líbila se mi i grafická úprava knihy.

11.11.2021

Krutý princKrutý princHolly Black

Námět knihy je výborný, anotace mne velmi zaujala. Ovšem čtení samotného příběhu bylo těžší. Hrdinka mi místy přišla velmi naivní a to byl pro mě velký problém.

11.11.2021

Přízraky domu CarrowůPřízraky domu CarrowůDarcy Coates

Šlo o moji první duchařinu. Kniha byla velmi čtivá, měla spád, akci, děj, byly i pasáže, u kterých jsem měla pocity strachu, ale zároveň i pocit, díky kterému jsem nemohla přestat číst.
Postavy mi byly velmi sympatické a přirostly mi k srdci. Remy byla úžasná - líbilo se mi, jaký měla zájem.o historii domu, zároveň měla i obavy a cítila i určitou odpovědnost za účastníky výpravy.
Také Marka jsem si oblíbila, hlavně když jsem si přečetla o jeho skutečném důvodu, proč chtěl pořádat výpravu.
Epilog byl jen krásná a pozitivní tečka v mrazivém a napínavém příběhu.

02.11.2021

Diana: Její nový životDiana: Její nový životAndrew Morton

Za mě propadák - očekávala jsem čtivý životopisný román a místo toho se mi dostala kniha, která mi cpala psychologické posudky a názory samotného autora a právnické věci okolo rozvodu. Zklamalo mně to.

24.10.2021

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelkyPříběhy na dobrou noc pro malé rebelkyElena Favilli

Kniha se mi velmi líbila. Je psána pro všechny věkové kategorie, inspirativní způsob psaní určený pro děti, velmi inspirativní a rozvojové pro děti. Dozvěděla jsem se nové informace. Kniha je rozvijeci. Velmi se mi líbí i celostránkové ilustrace, které životní příběhy žen parádně dokreslují.

24.10.2021

ŠvadlenaŠvadlenaRosalie Ham

Zak mě propadák. Měla jsem problém začíst se. Chyběl mi spád a jakási akcnost, která vás nutí číst dál. Postavy mi přišly nudné a nezajímavé.

20.10.2021

Na obtížNa obtížColleen Hoover

(+ SPOILER) Bylo to méně čtivé než Odvrácená tvář lásky (to byla kniha, kterou jsem četla hned před touto). Nicméně i přesto byla kniha fajn. Střídalo se zde nepřeberné množství emocí.
Námět byl fajn, i když bych ocenila, kdyby vysvětlení stavů deprese bylo víc než jen v dotazníku.
Dost mi přišlo, že každý si v rodině hrabal na vlastním písku. je dobré, že je poukázáno na to že rodina má držet při sobě a vše si spolu vyříkat a hlavně spolu mluvit, mluvit, mluvit a vysvětlovat a vyjasňovat si věci.
Co mi přišlo zábavné a zajímavé, bylo bydlení v kostele.
A Sagan? Ten mi byl sympatickej, jen na můj vkus trochu morbidní. Nicméně co se mi hodně líbilo, byly jeho kresby, které doplňovaly příběh.

18.10.2021

Odvrácená tvář láskyOdvrácená tvář láskyColleen Hoover

Příběh byl velmi čtivý, měl spád. Nemohla jsem se od něj odtrhnout. City a emoce byly nádherně vykreslené. Poznáváme nejen hrdinku Tate, ale i Milese. Jeho kapitoly byly fantastické a i graficky upravené.
Byla to kniha, u které jsem si i probrecela.
Jednim slovem - BOMBA!

17.10.2021

Zmizení Sáry LindertovéZmizení Sáry LindertovéKateřina Šardická

(+ SPOILER) Jedním slovem - paráda!!!
Bylo to čtivé, dobrodružné, napínavé - zkrátka zde najdeme od každého trochu - detektivní prvky, YA, hororové prvky, i prvky fantazy a mysteriozna.
Chápala jsem svým způsobem i Klaudii - to že neměla být typicky sympatickou hrdinkou a má mít tunu svých chyb a nedostatků.
Za to jsem si oblíbila Adama a jeho příběh mě mrzel....
Oliver mi přišel takovej suchopádnej.
A konec?
Za mě je tak trochu nedokončený, jakoby měl vrátka pro případné pokračování....

07.10.2021

Lískový lesLískový lesMelissa Albert

S příběhem jsem měla velký problém - problém se začíst a vžít se do příběhu. Pokud mám tento problém, jde všechno do kopru. Celý příběh mi přišel takový krkolomný a kostrbatý. Kniha mne bohužel zklamala.

06.10.2021

StínStínUrsula Poznanski

Líbí se mi propracování vztahu Bei a Florina. Sérii čtu po řadě a musím říct, že mne všechny velmi baví . Kniha má spád, super námět, který je velmi zajímavý a nutí vás číst dál. Knihu jsem nemohla odložit. Pachatele jsem začínala tušit dříve než byl vyzrazen v knize. To mi však nevadilo. Těším se na další knihy od Ursuly.

06.10.2021

Vážka v jantaruVážka v jantaruDiana Gabaldon

Příběh byl velmi čtivý. Mě osobně přišel čtivější než první díl. Roger a Brianna celý příběh jen oživili.
Zasazení do Francie mě zaujalo, nicméně návrat do Skotska a popis samotné bitvy byl lepší a více jsem si ho užila.
Jamieho jsem si ještě více oblíbila, byl mi velmi sympatický, úplný hrdina, velmi pozitivní a odvážný.
Líbí se mi zasazení romantické linky do historických faktů s fantazy prvky.
Jsem zvědavá na další díl.

21.09.2021

Máša a Medvěd - pohádky o Máši a medvědoviMáša a Medvěd - pohádky o Máši a medvědoviWalt Disney

Příběhy jsou čtivé, průměrné dlouhé, že u nich vydrží i moje dvouletá dcera. Ilusttrace, které jsou úžasné, perfektně doplňují příběhy. Písmena jsou velká, může si je číst přímo i sám začínající čtenář.
Velmi ráda jsem se vrátila do říše pohádek a četla jsem je společně s dcerami a prohlížely jsme si obrázky.

24.08.2021

Přítelkyně smrtiPřítelkyně smrtiBernhard Aichner

Příběh je velmi čtivý. Četl se velmi rychle. Má velmi krátké kapitoly, což podporuje čtivost. Kniha je velmi hltací. Vše bylo psané jasně a hned - žádná omáčka okolo horké kaše. Příběh měl spád.
Části z pohřebního ústavu byly příjemným zpestřením a zajímavé.
Jen jsem měla dva menší problémy - první s dialogy - nejsou psané v uvozovkách, ale v odrážkách.
A druhý s hlavní hrdinkou - fandit nebo nenávidět?

09.08.2021

PanicovéPanicovéDiana Gabaldon

Já měla s knihou problém - problém se začíst, ponořit se do děje a prožít ho naplno.
Zklamala jsem se. Jamie mi najednou nepřišel tím Jamiem, kterého jsem si oblíbila v prvním díle Cizinky. Očekávala jsem, že jeho charakter a postava budou víc rozvinuty. Více jsem se dozvěděla o Ianovi.
Na 115 straně najednou konec a začaly ukázky z kapitol Cizinky, kterou jsem již četla.
Bohužel, zklamala jsem se.

29.07.2021

Růže bílá, černý lesRůže bílá, černý lesEoin Dempsey

Příběh byl velmi čtivý, hltací. Hlavní hrdinka Franka je mi sympatická již od první stránky. Nechybí zde akce, dobrodružství, napětí, odvaha, odhodlanost či hledání smyslu života, ve chvíli, kdy si člověk myslí, že je již na pomyslném dni.
Sice bych netvrdila, že jde o lásku proti Říši, jak je napsáno na obálce knihy, protože víc než o lásku jde o záchranu jednoho i druhého, hledání vzájemného pochopení a především důvěry mezi sebou. Kniha je se silným příběhem, ke které se ráda vrátím.

28.07.2021

Marvel Studios: Obrazový průvodceMarvel Studios: Obrazový průvodceAdam Bray

Jsem velký fanoušek Thora a proto, když jsem tuhle knihu objevila u nás v knihovně, okamžitě jsem si ji půjčila a jsem nadmíru spokojená!!!
Ilustrace a fotografické přílohy jsou parádní a podporují čtivost knihy. Doplňují je i skvělé a místy i pobavující popisky.
Kniha nemá chybu!!!

17.07.2021

Mámo, už to zvládnu samo!Mámo, už to zvládnu samo!Markéta Skládalová

Kniha je čtivá. Myšlenky v ní jsou inspirující a některými jsem se nechala inspirovat a chci je praktikovat ve své výchově svých dcer.
Oceňuji i to, že v knize jsou uvedeny příklady, což se mi hodně líbilo.
Také se mi líbilo shrnutí na konci každé kapitoly.

09.07.2021

KaranténaKaranténaPeter May

Příběh byl na jednu stranu čtivý a napínavý, nicméně měl hodně ale....
Jako detektivka byl průměrný.
Byly v ní pasáže, které mi přišly překombinované a vše se odehrálo a za velmi krátký časový úsek.
Ocenila bych trochu více popisu a zapracování lockdownu a samotného prožívání viru v Londýně a obecně celé Británii.
Tentokrát průměr.

08.07.2021

O mašince Tomášovi 02O mašince Tomášovi 02Wilbert Awdry

Knihu jsme půjčily v knihovně a měla velký úspěch. Pohádky o mašince Tomášovi jsou u nás v oblibě.

05.07.2021

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapáchProč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapáchAllan Pease

Musím přiznat, že kniha byla opravdu psaná humorně a čtivě.
Vzhledem k roku vydání (1998) jsem některé pasáže brala s rezervou, protože společnost jde neustále dopředu a vyvíjí se.
Po knize jsem sáhla na doporučení a ve chvíli, kdy jsem na rodičovské dovolené měla pocit nevyužitelnosti.
Musím říct, že mě kniha nakopla a dala mi na moji situaci jiný pohled a taky jiný pohled na manželovo chování a fungování.
Svůj účel splnila.

29.06.2021