1v8na 1v8na komentáře u knih

Dívka, která utekla z Osvětimi Dívka, která utekla z Osvětimi Ellie Midwood

Příběh sám o sobě nebyl špatný, ale chyběl mu šmrnc, nějaká přidaná hodnota, která by mě nutila číst. Musela jsem se do knihy nutit.
Některé pasáže mi přišly zdlouhavé.
Bohužel, tato kniha mě neoslovila

23.04.2024 3 z 5

Víš, kde bydlí zvířata? - Poznáváme život na loukách a v lesích Víš, kde bydlí zvířata? - Poznáváme život na loukách a v lesích Peter Wohlleben

Kniha je nádherně zpracovaná. Je výpravná a velmi poučná.
Má plno fotografií a ilustrací, které samotnou knihu dokreslují.
Kniha je psána velmi zajímavou formou - je rozdělena do kapitol a vždy jedna dvojstrana se věnuje jednomu tématu.
Text doplňují i kvízové otázky, různé pokusy a tipy a možnosti, jak čtenář sám může zvířata poznat či jim pomoct.
Vynikající možnost, jak se se zvířaty seznámit, s jejich životem a porozumět jim.

22.04.2024 4 z 5

Ošklivé káčátko Ošklivé káčátko neznámý - neuveden

Pohádky jsme četly s dcerami před spaním. Jsou doplněny celostránkovými propracovanými ilustracemi, které dcery bavily. dceru taktéž bavilo i hledání rozdílů mezi obrázky na konci každé pohádky.

03.04.2024 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha byla psaná z pohledu před tím a teď.
Musím říct, že kapitoly předtím mne bavily o hodně víc než kapitoly teď.
Kniha se zabývá hlubokým tématem nemožnosti mít děti, zároveň ale poukazuje na to, jak je ve vztahu důležitá komunikace, protože jinak se riskuje rozpad vztahu.
V knize mi chyběl spád a děj mi tak neutíkal, jako v jiných knihách od Colleen

I přesto mě bavila.

02.04.2024 3 z 5

Ledové království Polární záře Cestovní deník Ledové království Polární záře Cestovní deník kolektiv autorů

Četli jsme s dcerami před spaním. Dcery kbiha zaujala. Hlavně se jim líbily ilustrace. Stálo to za to.

01.04.2024 5 z 5

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Kniha byla velmi čtivá a neskutečně moc se mi líbila.
Oceňovala jsem, že v sérii příběhů z Green Valley nechyběl příběh kuchaře Sama a jeho dcery Mayi.
Leonii byla velmi sympatická a milá. Fascinovalo mě její povolání - sládek - typické pro Německo, ale netradiční pro dívku.
Škoda jen, že jde o poslední díl ze série.
Líbila by se mi ještě jedna kniha, ve které by byly všechny páry, ale s odstupem několika let.

01.04.2024 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tentokrát jsem se v Colleen zklamala.
Prvně jsem se nemohla začíst.
Pak jsem měla problémy s hlavními hrdiny, ani jeden mi nebyl sympatický.
Příběh mi přišel neuvěřitelný.
Tentokrát bohužel pro mě všechno špatně.
Doufám že si Colleen další knihou u mě napraví reputaci.

19.03.2024 2 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

Příběh muže, Szmulka, který po po osvobození dostane jméno Steve, který si prošel něčím neuvěřitelným a nelidským a přesto neztratil naději, životní smysl a touhu žít.
Po všem, čím si prošel, několika koncentračními tábory, pomáhá dětem z bostonských čtvrtí, aby chodily do školy a vedly příkladný život.
Kniha je velmi emotivní a přímá, nebere si servítky, místy jsem si i poplakala.
Je doplněna i fotografickou přílohou.

19.03.2024 5 z 5

Hádanky od srdíčka Hádanky od srdíčka Zuzana Kopecká

Četly jsme s dcerou před spaním. Poučné a pěkně rýmované básničky ve formě hádanek. Dceři se líbily a já jsem oceňovala parádní ilustrace.

05.03.2024 5 z 5

Osiřelé sestry Osiřelé sestry Shirley Dickson

Příběh byl velmi citový a emotivní.
Líbí se mi, jak ukazuje rozdílnou povahu obou sester, zároveň i přes svou odlišnost drží při sobě a jejich sesterský vztah je úžasný.
Velmi mne zaujala i May - Místy mě zarážela její naivita.

05.03.2024 4 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Romantika až na půdu, ale hodně se mi líbila.
S Annie jsme se seznámili už ve třetím díle série. Už tehdy jsem byla zvědavá, jak to s Annie bude. Tenhle díl mě proto dostal.
Musím říct, že Annie nezklamala a obdivuju její silnou povahu.
Cole mě také naprosto překvapil.

Už teď se těším na další dil.

16.02.2024 5 z 5

Nok a knedlíček: Básně o baštění Nok a knedlíček: Básně o baštění Bogdan Trojak

Četli jsme s dcerami před spaním. Četlo se rychle a s vtipem.
Rýmy byly komické a pobavily.
Dcera se snažila rýmovat také.
Vše je doplněno pěknými ilustracemi.

16.02.2024 4 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Příběh se mi hodně líbil. Byl velmi dojemný. Potřebovala jsem nějaký jednoduchý, lehký a romantický příběh a tohle moje kritéria splnilo.
Sérii Láska z Green Valley mám v oblibě a už teď mám rozečtený další díl.

07.02.2024 5 z 5

Pojďte s námi hledat poklad! Pojďte s námi hledat poklad! Andrea Schütze

Sérii jsme s dcerou začaly číst od konce, od posledního dílu. Nám to ovšem nevadilo.
Příběh byl pěkně napsaný. Líbí se mi vykreslení kamarádství mezi zvířátky a dětmi z lesní školky.
Kniha je doplněna parádními ilustracemi.

07.02.2024 4 z 5

Nick a Tesla a nebezpečná laboratoř Nick a Tesla a nebezpečná laboratoř Steve Hockensmith

Příběh byl celkem fajn a i čtivý.
Četli jsme s dcerami před spaním.
Je to napsáno svižně a líbí se mi, že veškeré objevy, co Nick a Tesla sestrojili, jsou detailně popsány a může si je vyzkoušet i sám čtenář.
Jediná nevýhoda je měkká vazba.

24.01.2024 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Příběh se mi velmi líbil. Byl čtivý a velmi dojemný. Byla i místa, u kterých jsem se rozplakala.
Max i Lily mi byly velmi sympatičtí a jejich příběh byl plný lásky, důvěry, porozumění, ale zároveň zde máme krutou historii, která jim zamíchala s osudy.
Kniha mě zaujala svojí obálkou.
Musím však říct, že na t, že je obálka i kniha koncipována jako young adult, kdybych ji četla v pubertě, měla bych s ní velký emoční problém.

17.01.2024 5 z 5

Krvavý náhrobek Krvavý náhrobek Anna Beatrix Bártová (p)

Tohle byla moje první kniha od autorky a rozhodně nebyla poslední.
Musím říct, že wau.
Kniha byla čtivá, napínavá.
V případě, který řešil soukromý detektiv Erik, se prolíná i minulost a minulé hříchy a je potřeba se v nich orientovat.
Přiznám se, že jsem tušila, kdo je vrah, ale motiv mě vůbec, ale vůbec nenapadl a velmi mě překvapil.

08.01.2024 5 z 5

Dřímej i ty / Vstávej i ty Dřímej i ty / Vstávej i ty Eliška Fojtová

Dvě písničky, doplněny parádními ilustracemi. S dcerou jsme četli dva večery před spaním a úplná spokojenost.

07.01.2024 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Ze začátku jsem měla trochu problém se fo příběhu začíst. Přišlo to až ve chvíli, kdy do příběhu vstoupila Tiff a Blake.
Poté začal mít příběh spád a grády.
Postava Amy mě hodně fascinovala a do teď přemýšlím jestli opravdu může být někdo tak praštěný i v reálu.

30.12.2023 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Nevšimla jsem si, že jde o druhý díl a tento jsem četla jako první. Tím nemohu říct, že by kniha byla zbytečná, protože jsem první díl ještě nečetla. Určitě to napravím.
Líbí se mi, že kniha je psaná jak z pohledu Lily, tak i Atlase a mohu tak poznat oba hlavní hrdiny.
Příběh byk čtivý, zaživný a ubíhal.
Oblíbila jsem si i Emerson a Atlasova bratra Joshe.

25.12.2023 5 z 5