Dravec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Brno, květen 1999. V odpadní chodbě je nalezeno tělo znásilněné a umučené patnáctileté dívky. Nedaleko ní je do zdi vyryto 1986. Jediné, co se kriminalisté Boris Kuntz a Miloš Slavoš o možném pachateli dozvědí od dívčiny kamarádky, je, že ničím nevynikal, snad jen, že se pohyboval jako duch. Po pár týdnech udeří vrah znovu. Stará mince, nalezená u oběti, dovede vyšetřovatele do Lince, kde se v roce 1986 staly dva podobné, dodnes nevyřešené případy… Mimořádně agresivní zločinec je podle všeho nadprůměrně inteligentní, ale i neuvěřitelně odolný. Brzy si s vyšetřovateli začne hrát jako kočka s myší. Avšak jeho cílem zdá se nebylo zůstat utajen… Debutující thriller Adama Barny zasazený do okolí Brna a temných lesů Vysočiny zaujme gradujícím napětím, promyšlenou zápletkou a především originálním rozuzlením. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/161424/dravec-161424.jpg 3.859
Žánr:
Detektivky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Dravec

Přidat komentář
ivana1975
28.01.2018

ako detektivka dobra ale ten koniec bol trochu prehnany...

Zuzík7021
04.11.2017

Super detektivka, napínavé do posledni chvile....až jsem se bála chvílemi

martinaandulka
20.09.2017

Pěkně napínavá detektivka,která se odehrává v Brně.

Warty
18.08.2017

Velice napínavá kniha. Trochu ovšem děsivá, pro někoho, kdo studuje vysokou školu v Brně :-)

Reader-Hel
19.07.2017

Další kniha přibyla v mé knihovně. Od příběhu se nešlo odtrhnout. Upřímně jsem vyhledávala scény se Samuelem, páč měl v sobě prostě jiskru a byl.. zvláštní. Hodnocení mé kamarádky bylo, že knihu nedočetla kvůli velkému množství násilí, což mně naopak nevadilo, ač tam toho je hodně. Konec mi přijde ukončený v pravou chvíli, ale jelikož patřím k těm náročnějším čtenářům, ráda bych uvítala trochu... víc. :)

jamajka99
11.07.2017

Napínavé od začátku až do konce. Nešlo se odtrhnout :-)

KaiShun
15.03.2017

Mile prekvapeni

trudoš
06.03.2017

Začátek dobrý, s přibývajícími stranami však děj ztrácí na autentičnosti a připomíná kombinaci filmu Sametoví vrazi a seriálu Dr. Dokonalý. Postavy se chovají dle předvídatelného scénáře a často mají osobní problémy, které ale neodpovídají jejich charakteru. Je znát, že se Adam Barna nechal ovlivnit moderními thrillery, což na škodu v zásadě není, jenže problém je v tom, že co v angloamerické produkci skousnu jako samozřejmost, v tuzemské mi prostě nesedí.
Zápletka samotná nicméně špatná není, akorát v ničem zásadním nepřekvapí. V širším kontextu jsou navíc hned dvě vedlejší dějové linie zbytečné a jen nafukují rozsah. Za nešťastnou považuji i syrovou atmosféru, z které šlo vytřískat daleko víc. Erotický náboj nepřesáhne nic, co by vaše tváře rozhořelo studem a v důsledku vyprávění hraje pouze na strunu brutality, což jediné funguje opravdu dobře. Slabinou je ovšem celkové vyznění, jež se nese spíš v duchu science fiction, než poctivé detektivky a může tak nejednoho čtenáře otrávit.