Zuzíček77 Zuzíček77 komentáře u knih

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

(SPOILER) Nedivím se tak vysokého hodnocení knihy, tento příběh mě úplně pohltil. Velmi povedená kniha se vším co by thriller měl mít. Kniha je podle opravdového zločinu, který se opravdu stal a o to větší je to napětí. Maloměsto kde se před 24 lety stal zločin a Rachel policistka, která zná celé město, musí najít vraha. Na příběhu se mi líbí jak se prolíná minulost a současnost, nevěřila jsem nikomu ani slovo a jak se zdá měla jsem dobrý úsudek. Úplně jsem se tedy netrefila s tím kdo to udělal ale o to víc to pro mě bylo napínavé. Zvratů tam bylo dost, párkrát mi zaslzeli oči. Opravdu skvěle napsaná kniha, kterou jsem nemohla odložit a musela jsem nad ní stále přemýšlet a vymýšlet teorie jak to mohlo všechno být. Zapojení podcastu bylo opravdu originální, ty teď frčí jako blázen.

Myšlenka z knihy:
Jestliže je za výchovu dítěte odpovědná celá komunita, platí také, že je odpovědná i za jeho smrt?

20.03.2024 5 z 5

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

Musím přiznat, že od této knihy jsem čekala opravdu hodně. Autorka která si mě získala sérií After píše moc hezky. Bohužel tato kniha mě moc neoslovila. Přišlo mi, že se tak nějak moc táhne a nějak se tam úplně nic moc neděje, a když už se k něčemu schyluje tak je konec. Druhý díl až bude tak si asi přečtu ale jen, proto, že nemám ráda rozečtené věci. Na knize se mi líbí prostředí v kterém je to psané, zase je to něco jiného.

18.03.2024 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Tady jsem trochu v rozpacích. Od této autorky jsem ještě nic nečetla, takže nemám s čím porovnat. Příběh to byl zajímavý svými detaily. Některé věci mě tam naopak úplně vytáčely. Postavy mi bohužel nijak k srdci nepřirostly, nějak mě spíše všichni štvali. Kniha ale jinak četla dobře a nakonec to tak vygradovalo až mě to překvapilo.

17.03.2024 3 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

(SPOILER) Tato kniha mi úplně vzala dech. Hltala jsem každé slovo a žila příběh s nimi. Abbi, která je za mě velmi silnou dívkou. Musí si projít hodně věcmi a za mě to zvládá jako královna. David, který nechce mít s Abbi nic společného kvůli jejímu otci, přesto ho to k ní táhne. Ona ho potřebuje, protože jen s ním nemá panický strach z rehabilitace. David to v životě také nemá lehké, žije sám s mladší sestrou, která je nemocná. Na všechno je sám a je to velký hrdina s ještě větším tajemstvím. Je to opravdu hodně silný emoční příběh, který se do Vás úplně vpije. Doporučuju všema deseti a těším se na další díl.

17.03.2024 5 z 5

Řeka času Řeka času Bianca Iosivoni

(SPOILER) Pokračování v Pražské základně kde zůstáváme s Ellou. Ella je taková dobrá dušička, která i přesto, že je lovkyně tak ji nechybí cit k duchům které posílá pryč. V Praze zůstala aby se dokázala vyrovnat se ztrátou otce a parťáka. Bohužel pro ni za ní přijede Wayne, který je velký dobrák a sympaťák. Oba jsou zlomení ale musí spolupracovat. Tento díl je napsaný hezky, moc se mi líbila říše Marjorie bylo to také zpestření a vlastně i velký šok. Vlastně té knize nic nechybělo romantika, zvraty, velký souboj, smutek to vše se u mě dostavilo. Je to opravdu hezká série a těším se na další díl. Obrovské plus za mě je, že se zdržujeme v Praze.

17.03.2024 5 z 5

Temný amulet Temný amulet Bianca Iosivoni

(SPOILER) Je super, že se v dalším díle opět setkáváme s Roxy a Shawem. Tentokrát se s nimi vydáváme na základnu do Prahy. Musím uznat, že tenhle díl mě vtáhl jako blázen, bavilo mě číst o tom kde v Praze lovili duchy. Bylo jednoduché se do to vžít když v Praze žijete. Všechny postavy z Pražské základny byly super a jedineční. Líbilo se mi jak jsou vynalézavý, protože to k nám podle mě sedí. S Ellou jsem opravdu soucítila a moc se mi líbí její přístup k duchům. Rusalka byla skvěle popsaná a měla jsem z ní husí kůži a to je to jen kniha. Příběh je plný lásky, přátelství a také velkých zvratů. Dozvíme se co je Shaw zač a kde se tady vzal. Tyhle dva jsem si moc oblíbila a těším se na jejich pokračování, které bude určitě ještě více napínavé. Na konci knihy jsem byla v takovým šoku i slza tam byla. Opravdu jsem zvědavá jak to celé dopadne.

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

(SPOILER) Někdo to prostě miluje a někdo nenávidí. Tuhle knihu jsem také četla dříve než vyšel film. U knihy jsem ke konci nemohla zadržovat slzy. Je to masakr emocí a když má člověk tu fantazii si to představit, tak je to masakr jako blázen. Jsem ráda, že jsem jsem po knihách sáhla , filmy jsou totiž úplně jiné. Ne že by nebyly hezké ale chybí tam dost důležitých věcí a některé věci jsou tam přeházené. Uzavřu to tak, že jsem ráda, že je mám a někdy se k nim určitě vrátím.
PS.: Nejvíc mě tedy rozsekal konec a poznámka autorky, to mi spadla brada.

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Tak tu máme poslední díl této party, jak už jsem psala u předchozích dílů, tuhle sérii jsem si vážně zamilovala. Určitě si je schovám a ráda se k ní vrátím. Tento díl tak utek a byl čtivý, nemohla jsem se dočkat jak to dopadne. Bylo to napínavé až do konce.

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

(SPOILER) Já to prostě miluju :-D. Oblíbila jsem si všechny postavy, děj plynul ještě rychleji než u předchozí knihy. Baví mě to s touhle partou všechno prožívat. Jediné co mi na knize vadí je oslovení maminka a tatínek u toho jsem měla trochu nervy. Je to ale jediné co bych vytkla. Jsem ráda, že se Ruby a Lýdie spřátelily i přes všechno co se stalo. Díl skončil opět napínavě takže hurá na třetí díl.

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Mona Kasten je jedna z mých oblíbených spisovatelek, mám ráda její styl psaní. Pokaždé mě to úplně vtáhne jako bych tam byla také. Tento příběh je taková klasika zlobivý bohatý kluk a hodná, pracovitá, skromná holka. Přesto, že je to taková "klasika" mě ten příběh úplně pohltil. Jsem moc ráda, že jsem na něj narazila a je to jedna z mých nejoblíbenějších co jsem četla. S láskou se k ní vrátím.

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Takové oddechové čtení, není to úplně nic velkolepého, ale musím uznat, že to hlavní téma mě úplně pohltilo. Luka mi byl sympatický, u Sage mi nějaké věci vadily. Ale jinak se mi kniha líbila. Možná by úplně nemusela mít 400 stran. Kniha skončila otevřeně tak uvidíme co nám přinese druhý díl.

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Kniha plynule pokračovala, tam kde předchozí skončila. Rozjezd je trochu pomalejší ale potom to jede na plné obrátky. Kniha se četla sama, děj opravdu plynul rychle. Sage v tomto díle projde velkou změnou, není to ještě úplně bez úzkostí ale posun je tam velký. Lucu jsem si oblíbila již v prvním díle, líbil se mi popis jeho osoby. Jejich romantická linka byla opravdu povedená. Musím říct, že druhý díl mi přilnul k srdci více než díl první.

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

(SPOILER) Kniha mi rychle utíkala pod rukama. Příběh je velmi pěkně napsaný. Allie, která prchá od bohatých rodičů, kteří ji nemají ani tak jako dceru ale spíše jako cvičenou opici, kterou předvádí jen když se jim to hodí. Kaden její spolubydlící je sexy ale problémový. On má skrytá traumata, která se postupně začnou odhalovat.
Příběh je taková romantická klasika a super oddechovka, ale i přes to je příběh velmi čtivý. Je to první díl ze série tak uvidíme co přinesou další díly.

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

(SPOILER) Dawn si prošla těžkým obdobím, před kterým utekla do Woodshilu. Potkala super partu kamarádů do které patří i Spencer. O její minulosti nikdo z přátel neví. Spencer se o Dawn snaží a opravdu si dávají načas. Autorka píše velmi realisticky, tak je opravdu jednoduché se do toho příběhu vžít. Tahle série mě moc baví a přijde mi, že s každým dílem to graduje o stupeň výše.

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

(SPOILER) Sawyer i Issac mi také okamžitě přirostli k srdci. Sawyer se mi líbila jsou tvrdou povahou i když se postupem času mění. Ovšem mění se nám i Issac. Děj je opravdu krásně vymyšlený, romantický ale i smutný. Chvílemi jsem se musela držet abych nebulela jako želva. Opravdu jsem si přála aby to všechno dobře dopadlo. Kniha se četla dobře, a je jasným příkladem, že opaky se přitahují a na vzhledu nezáleží.

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

(SPOILER) Kniha se četla dobře, ale přijde mi z této série zatím nejslabší. V toto díle máme Everly, dívku s traumatem, které ji nedá pokoj a jejího učitele Noaha. Je to klasická zakázaná láska, hlavně mezi učitelem a studentkou. Tento díl je napsaný hezky i přes to, že mi přijde nejslabší, tak jsem ráda, že jsem si ho přečetla. Super je, že se nadále setkáváme se starou partou a víme jak pokračují jejich životy. Poslední díl přede mnou tak hurá ne něj.

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

(SPOILER) Máme tady poslední díl a musím přiznat, že i ten se jevil trochu slabší. První tři díly měli trochu větší jiskru. Jediný rozdíl v tomto díle je, že Jude a Blake už spolu chodily. Bylo super s nimi prožívat věci, které už zažili v minulosti. Opět se kniha četla dobře a rychle. Série Znovu tímto končí, jsem ráda, že jsem si ji přečetla celou. Celá ta parta byla skvělá.

Vášeň Vášeň Geneva Lee

(SPOILER) Byla to taková oddechovka, nebylo úplně nic extra ale bavilo mě to prostředí královské rodiny. V některých částech mi to připomínalo 50 odstínů šedi ale ve slabším provedení. Ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

14.03.2024 4 z 5

Chtíč Chtíč Geneva Lee

(SPOILER) Musím říct, že popravdě se mi na těchto knihách líbí ten koncept prince a obyčejné holky. Místy to opravdu připomíná 50 odstínu šedi i když trošičku jinak. Máme tady pár příjemných zvratů kde je člověk fakt naštvaný, že nemůže být chvíli klid. Příběh skončí otevřeně a když mě to nijak extra nenadchlo tak mě zajímá jak to dopadne.

14.03.2024 3 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Kniha z krásného Španělského prostředí, takový vysněný život. Příběh ovšem nebyl tak jednoduchý. Hlavní hrdinka, která podstupuje dlouhou cestu jen aby na ní mohl někdo házet vinu. Damián který je tak úspěšný s koňmi se najednou dozví něco co mu otočí život o 360 stupňů. Celá kniha je napsaná na krásném území, člověk jednoduše myšlenkami uteče tam kde se to odehrává a má pocit jako by tam byl také. příběh je napsaný moc hezky. Vedlejší postavy se mi také moc líbily. Ráda se ke knize zase někdy vrátím.