Zuzíček77 Zuzíček77 komentáře u knih

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Máme tady Liv se kterou se život moc nemazlí a vše se jí rozpadá. Dále tu máme Noaha který byl před třemi lety spřízněnou duší Liv ale pak odešel. Spojuje je tragická událost a osud tomu chce aby na sebe opět narazily. Moc hezky napsaný příběh, kniha se četla úplně sama. Všechny postavy se mi moc líbí, hlavně se mi zalíbila Matylda, která se Liv hned snaží pomoci i když ji nezná. Když jsem knihu četla, zaskočilo mě jak lehce s ní sdílím emoce, které oni právě prožívají. Na knihu jsem narazila náhodou a jsem ráda, že se ke mě dostala. Kniha je ze série tak jsem zvědavá jestli se ke mě dostanou i ty další.

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Hailee která byla vždy ta uzavřená a její příběh o tom, jak slíbí sestře, že bude odvážná a podnikne věci kterých se bála. Tohle mě teda opravdu dostalo do kolen, příběh je velmi silný. Přesto jak je silný tak se čte jedna báseň, nemohla jsem prostě jenom tak odložit, bylo to napínavé, veselé i smutné až jsem z toho byla na nervy jak to dopadne (myslím to v dobrém). Fairwood i místní lidé jsou strašně sympatický, což ještě přidávalo na čtivosti. Kniha končí otevřeně a napnutě tak je pokračování jasná volba!

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Druhý díl byl pro mě stejně skvělý jako ten první. Tyto dva díly obsahují všechno a vytáhnou všechny emoce. Bohužel jsem hrozný cíťa a i když už dávno nepatřím do kategorie YA pod které se tyto knihy řadí, tak mě dokáží dostat. Tahle série určitě zůstává v mé knihovně a ráda se k ní vrátím.

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Moje první čtená detektivka a musím říct, že se mi moc líbila. Příběh se rozjížděl pomaleji ale myslím se, že to ničemu nevadilo. Anna bývalá policistka a kněz Pavel tomu říkám super dvojka na vyšetřování vražd. Má to super koncept, a oblíbila jsem si všechny postavy. Jediné co my troch vadilo bylo občas překombinování některých scén, normálně by to člověk nepřežil. Jinak ale opravdu super, kniha se mi četla dobře a další díly jsou jistota.

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Máme tady nový případ Anny a Pavla. Není to sice nic světoborného a někoho to může nudit, já jsem spokojená. Líbí se mi prostředí v jakém je kniha napsaná. Velmi čtivý příběh, který se čte sám a utíká jako voda. Další díl určitě nevynechám.

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Třetí případ Anny a Pavla a za mě tedy nejslabší, ovšem odehrává se v hezkém zátiší. Líbí se mi, jak to k sobě hlavní hrdiny táhne. V této knize jsou desetiletá skrytá tajemství i bitva s minulostí. Oddechovka se vším všudy, opět kniha na čtivá nenáročná. Nutí mě to číst další díly takže hurá na něj.

Marné prosby mrtvých Marné prosby mrtvých Roxann Hill

Čtvrtý díl, který prožíváme s Annou a Pavlem je pro mě zatím ten nejlepší. I na dovolené se občas musí pracovat a to se přesně děje, když Anna narazí na brutálně zavražděnou ženu. Tento díl byl napínavý závod s časem a já se v něm tak ztratila, že jsem neměla ponětí kdo by za tím vším mohl stát. Napětí mezi Annou a Pavlem by se dalo krájet, jsem zvědavá jak to hlavně s nimi dopadne. Je to pro mě taková detektivka s románem v jednom.

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

U téhle knihy mě v první řadě uchvátila obálka, ta je tak nádherná. Ovšem příběh také neměl chybu. Na začátku byla taková pomalejší ale pak se rozjela a bylo to něco. Lie jsem celou dobu fandila, jsem ráda, že odjela do Berlína kde si kolem sebe našla super lidi, ani tak to ale nebyla procházka růžovým sadem. Cestu jí zkříží Noah a ten je za mě úplně skvělý. Kniha se četla dobře byla to taková jednohubka, příběh se mi opravdu moc líbil, a postavy v něm také.

FadeAway FadeAway Anabelle Stehl

Super námět na knihu, v dnešní době kdy podcasty letí. Opět tady máme silný příběh, který je o velmi těžkém tématu. Přijde mi, že tento díl je lépe zpracovaný a hlavně u něj bude člověk dost přemýšlet. Není to úplná oddechovka na jedno slupnutí. Kyra má za sebou traumatickou událost a v Berlíně chce studovat psychologii. Do cesty se jí připlete Milan, kluk který zná její tajemství ohledně podcastu. Milan je milý, přátelský a cílevědomý. On ale žije hlavně pro házenou a to je právě problém. Oba jsem si hned oblíbila, s Kyrou už jsme se setkaly v prvním díle a těšila jsem se na její příběh. Konec knihy byl skvělý a tam už nezůstane oko suché. Epilog mě rozsekal ještě více takže hurá na třetí díl s Miriam. Opět musím vyzdvihnout nádhernou obálku knihy.

RunAway RunAway Anabelle Stehl

Konec druhého dílu nám prozradí veliké tajemství Miriam, které mě prostě donutilo okamžitě přečíst poslední díl. Miriam si rozhodně neprochází lehkou situací a z její rodiny i bylo chvilkama fakt zle. Bylo mi jí tak líto, že se k ní rodina v tomto případě otočila zády. Ona byla vlastně zodpovědnější než většina lidí v jejím věku ale stejně jí to dávaly sežrat. Samozřejmě je v tom trochu více ale to nebudu prozrazovat. Elias, který má také dost problémů s kterými se snaží vypořádat sám. Oba jsou dlouholetí kamarádi, jistá přitažlivost tam je, hlavně ze strany Miriam ale tím, že jsou léta kamarádi bojí se udělat ten další krok. I nadále se setkáváme se zbytkem party což je za mě super. Příběh se mi líbil o trochu méně než dva předchozí, jsem ale ráda, že jsem sérii přečetla celou. A před Miriam klobouk dolů.

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Tato kniha, jako všechny o Darcy utíkala strašně rychle, byl to trochu slabší díl, ale nijak mě to neodradilo abych ho nedočetla do konce. Byla jsem zvědavá co se z toho vyvrbí. Hlavní postava Mary mi chvilkama lezla opravdu na nervy. Neil byl zase takový dobrák co by udělal všechno pro to aby se měla dobře. I když byl díl slabší určitě dám i další strašidelný dům.

Truly Truly Ava Reed (p)

Někdy jsem opravdu ráda, že nečtu recenze předem, protože tahle kniha moc dobré hodnocení nemá ale mě se i přes to líbila. Je to klasická YA kniha, která asi úplně nepřekvapí ale je to super oddechovka. Emoce tam nějaké také proběhly takže jsem spokojená. Andie, která je úplně obyčejná holka a nemá vůbec nic kromě snu se svojí nejlepší kamarádkou. Andie jede do Seattlu studovat, nemá peníze ani kde bydlet, naštěstí rychle najde práci v baru, v kterém se setkáme i s ostatními postavami. Příběh je hezky napsaný, nenudila jsem se u něj a určitě se pustím i do dalších dílů. Plusové body jsou u mě i za obálku ta mě ke knize přilákala.

Madly Madly Ava Reed (p)

Pokračování osudu Andie a June a cestě k jejich snu. Tentokrát máme jako hlavní hrdinku June, která si nenechá nic líbit. Má ovšem tajemství, které si chce nechat jen pro sebe. Nechce vztah pouze muže na jednu noc. V tu chvíli ale přichází Mason, charismatický, vtipný a bohatý chlapík. June jsem si oblíbila už v prvním díle, líbí se mi její charakter a to jak stojí za svou kamarádkou. Mason je také super postava, mladý kluk co zvládl vybudovat něco svého. Fandila jsem jim od začátku do konce, protože ta přitažlivost mezi nimi byla tak obrovská až jsem měla pocit, že ji cítím také. Krásná kniha s krásným obsahem, ovšem narazíme tam i na něco k zamyšlení.

10.03.2024 5 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Máme tady třetí a poslední díl z této série. Do Seattlu přijíždí Zoe, mladší sestra Coopra, která už dlouho utíkala před strašným zážitkem z minulosti. Stěhuje se k bratrovi, kde se uvolnil pokoj. Její nový spolubydlící je Dylan, přátelský ale dost uzavřený kluk, který skrývá tajemství. Zoe je pro mě silná holka, a smekám před její odvahou vydat se do města kde se stalo něco hrozného. Dylan potetovaný hezoun, který to také neměl lehké i když za to nemohl nikdo jiný. Vystoupit ze své komfortní zóny není lehké. Oba příběhy jsou dost silné a klobouk dolu před oběma. Byla to opravdu povedená série, se super lidmi a ještě ke všemu nádhernými obálkami. Myslím, že se k ní někdy vrátím.

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Dům tajemných stínu je vlastně kniha, která je složená ze dvou knih. pro mě tento díl zatím nejlepší. Bylo tam spoustu zajímavých a překvapivých věcí. Sophie byla neskutečná a všechno zvládala skvěle, moc jsem si ji oblíbila, neskutečně silná žena. Kniha je opět super napsaná jako od Darcy

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

Tohle je moje srdcovka, zamilovala jsem se po prvních pár větách a věděla jsem, že tohle je přesně to co potřebuji číst. Neskutečně propracovaný fantasy Svět, jako bych všude byla s nimi, úplně mě to vtáhlo a už nepustilo. Lovce jsem si okamžitě zamilovala, byly tak neskutečně detailně popsaní jako bych je znala roky. V této knize je jako hlavní postava Roxy holka která to vůbec nemá lehké a snaží se napravit to co pokazila. Nemá bohužel moc času aby vše napravila a do toho jí zkříží cestu Shaw, kterého dostane na starost. Jejich přitažlivost je neskutečná. Shrnu to tak, že tohle se stalo mojí novou závislostí. Budu potřebovat každý díl do sbírky a tu nedám nikdy z ruky.

Krvavá magie Krvavá magie Bianca Iosivoni

Druhý díl mě překvapil tím, že jsou zde nový hlavní hrdinové ale překvapil mě příjemně. Vydáváme se do nového města kde poznáváme novou základnu lovců. Setkáváme se zde s Cain, která je blood huntress, a svojí práci bere opravdu vážně. Dále tu máme Wardena, který je opak Cain a děla si vše po svém. Mají společnou minulost a teď se znovu setkají. Dále se zde potkáváme i s postavami z prvního dílu, takže se nám parta rozrůstá. Kniha se četla sama, je tam ještě trochu více akce než v prvním díle což chválím. A jdeme na další díl, uvidíme čím nás překvapí.

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Tak tato kniha mě velmi překvapila vůbec jsem nevěděla co od ní mám čekat. Byla jako dárek od knihy Dobrovský v podobě e-knihy. V první chvíli jsem se v ní trochu ztrácela, než jsem pochopila jak je psaná, ale pak mě ten příběh ohromil. Všechny charaktery postav se mi moc líbily. Měla jsem tolikrát zlomené srdce a slzy na krajíčku. Dělo se tam toho tolik, že se člověk ani chvilku nenudil. Spousta postav s propletenými osudy. Je to už nějaká doba co jsem tuto knihu četla a pořád jí nemůžu dostat z hlavy. Určitě se k ní ještě vrátím.

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

(SPOILER) Šibeniční vrh a jeho velké tajemství. Nečekala jsem, že na mě tato kniha tak zapůsobí, Darcy píše krásné knihy o strašidelných domech, takže si každý ráda přečtu. Tenhle mi přišel trochu jiný, nešlo tady podle mě ani tak o nějaké nadpřirozeno nebo lekání. Šlo o to velké tajemství proč vlastně kletba na dům spadla. Neskutečně mě bavilo zjišťovaní o starších rodinách, co se jim stalo, a jak žily. Opravdu moc krásně a uvěřitelně zpracovaná kniha, hlavně pro ty co mají velkou fantazii a dokážou se do příběhu vžít.

09.03.2024 5 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Tato kniha pro mě byla velkým překvapením, koupila jsem ji úplnou náhodou, nějakým způsobem mi na ni padly oči v knihkupectví knihy Dobrovský, když měli akci na prodejně. Nic jsem o té knize nevěděla, nepřečetla jsem si ani anotaci. Jsem neskutečně ráda, že jsem po ni sáhla. Ella pro mě byla hrdinka s velkým H už od samého začátku. Dělala věci ze kterých jsem měla radost ale i věci kde mi trochu trnulo hrůzou. Pak je tady Ches ten mi na začátku udělal radost, pak jsem z něj ale měla takový divný pocit. Nakonec to ale bylo jinak než mi moje podvědomí říkalo. Tenhle příběh je napsaný tak uvěřitelně, prožívala jsem s ním hodně emocí. Celá tahle parta je opět jedinečná, a já se neskutečně těším na pokračování dalších postav. Za mě velký palec nahoru.

09.03.2024 5 z 5