Zuzíček77 Zuzíček77 komentáře u knih

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

(SPOILER) Takový vývoj téhle knihy jsem opravdu nečekala, ale vůbec nelituji, že se dostala do mojí knihovny. Je to sice pořád klasická romantická linka, seznámení, chvilková nenávist, přátelství a nakonec láska, která bude mít hodně překážek. I tak je to ale úplně něco nového co mi vyrazilo dech. Když jsem knihu vybírala tak to bylo hlavně pohledem na obálku, ta se pravdu povedla. Ovšem nemám prozatím pocit, že bych se ke knize musela vracet.

14.03.2024 4 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Námět této knihy se mi líbil, ale musím uznat, že mě to moc nezaujalo. Kniha mi přišla hrozně dlouhá a děj mi moc neutíkal. Nebyla tam žádná zajímavá zápletka, žádný větší zvrat. Paradoxně mě na tom nejvíce bavil cosplay a to nejsem úplně fanda těchto věcí. Jako oddychové čtení to stačí ale vím, že se k ní již nevrátím.

14.03.2024 3 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Opět jsem tuto knihu vybírala očima aniž bych věděla o čem kniha je, obálka se opravdu povedla. Musím přiznat, kniha mi vyrazila dech. Byla pro mě emočně silná, párkrát jsem musela odložit a prodýchat aby se mi nespustil potok slz. Sarah se jako spisovatelka zařadila k mým oblíbeným, píše opravdu hezky a už jen téma medicíny není lehké popsat aby jste si to dokázaly vybavit, jí se to ovšem povedlo skvěle. Postavy se mi také moc líbily a těším se na další díly.

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

Hlavní roli v této knize má Amber, nejlepší kamarádka Laurie z předchozího dílu. Amber trochu zvlčila a vyhodily jí z vysoké školy, a musí s přestěhovat zpět domů. Rodina uznávaných architektů jí dává zabrat. Emmet je v této knize takový ten dříč a hodný kluk v jednom, pro rodinu by udělal cokoliv. Je to zajímavá kniha, které nic nechybí ba naopak chvílema až tají dech. Nutně člověk potřebuje vědět jak to dopadne a tak čte a čte až je na konci. První díl se mi velmi líbil ale tenhle ho ještě trochu předčil. Tak teď uvidíme jaký bude ten třetí.

Co když uvěříme Co když uvěříme Sarah Sprinz

Máme tu poslední díl série Co když. Miluju každý jeden díl každý je něčím trochu jiný. I tento je skvělý, kniha je krásně a procítěně napsaná. Chvíli máte na tváři úsměv, potom husí kůži a nakonec se o Vás pokouší slzy. Příběh obyčejné holky co si píše fiktivní příběh o hvězdě, který vlastně není úplně fiktivní. Chviličku mi trvalo než jsem se do toho začetla ale pak se to četlo samo. Scott i když se ze začátku jevil hrozně, mi také přirostl k srdci, Jeho příběh byl silný až mrazí, když z něj sláva udělala jen prázdnou schránku. K této sérii se určitě ráda vrátím, každý jeden díl je originál a opravdu musím vyzdvihnout ty obálky knih, jsou nádherné.

Polib mě Polib mě Stella Tack

Kniha je hezky napsaná, chvilkama mi přišla zdlouhavá ale plná očekávání. Ivy jako bohatá dědička, která má studovat inkognito aby ji nikdo neobtěžoval. Je to vlastně dívka která chce trochu žít svůj život aniž by měla někoho za zadkem. Chce zjistit kdo vlastně je. Pak tu máme Ryana, bodyguarda který je pohledný ale vlastně musí tajit svou totožnost. Některé výstřelky Ivy mě rozčilovaly ale některé zase bavily. Kniha je ze série osobní strážci tak uvidíme jaké budou další díly. Ještě musím podotknout, že se mi líbí jak je zde znázorněná přitažlivost mezi lidmi kteří se vlastně neznají, což se opravdu stává. Další plus má obálka knihy ta je opravdu krásná.

14.03.2024 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

(SPOILER) Tato kniha si mě opravdu získala, hlavně prostředím ve kterém se děj odehrává je okouzlující. Dokázala bych si sama představit život v tak krásném městečku. Lena pro mě byla hrdinkou už jen proto, že se rozhodla jet dělat práci tak dělalo od domova. Sympatická holka z velkoměsta, která skončí v tomto městečku u skvělých lidí. To ale ještě neví, že s nimi žije i Ryan. Ryan si prochází těžkým obdobím a je zahořklý, nepříjemný a nejraději by zůstal někde schovaný aby se ho každý neptal na to co se stalo.
Škoda jen, že kniha není napsaná z obou pohledů bylo by to ještě o trochu zajímavější. Každopádně jsem ráda, že mi tato kniha zkřížila cestu a jsem zvědavá na další díly z tohoto úchvatného městečka.

Kopírák Kopírák Sam Holland

Tak na úvod musím říct, jsem ráda, že jsem si komentáře ke knize přečetla až po dočtení knihy. Tenhle příběh jsem si zamilovala, bylo to opravdu do detailů popsané. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Líbila se mi celková dějová linka. Napínavé to bylo, a i když jsem si myslela, že celou dobu vím kdo to je, konec pro mě byl překvapením. Trochu mě překvapilo, že to zůstalo takové otevřené klidně bych ještě četla dál. Ráda bych věděla jak to se všemi dopadlo. Samozřejmě už podle jména knihy víme, že tam nebude úplně něco co ještě neznáme ale mě to tedy nevadilo.

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

(SPOILER) Máme tady druhý díl z toho nejkrásnějšího městečka, Setkáváme se zde v hlavních rolích s Izzy a Willem, které již trochu známe z předchozího dílu. Kniha je opět krásně napsaná. Kamarádství které je z jedné strany více než kamarádství. Neopětovaná láska, nově příchozí člověk, uvědomění citů. Kniha má všechno radost, lásku, kamarádství, zvraty, spoustu emocí. Přes to se mi tento díl líbil o trochu méně než první, ale určitě stojí za přečtení.

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

(SPOILER) Tohle je prostě můj šálek kávy. Příjemně oddychová kniha, Elaru ani Noaha zatím ještě neznáme takže vlastně nevíme co čekat. Elara za mě super holka která ví co chce a jede k babičce která je úplně úžasná. Noah a jeho rodina jsou také naprosto skvělý, zásah byla nehoda Annie kde jsem se bála, že nedopadne dobře, ale díky bohu dobře dopadla a tak Noah začal mít šanci na svůj vlastní život. Příběh byl takový jemný nic přehnaného a zrovna k těm dvou se mi to hodilo. Opravdu další super příběh z tohoto nádherného města, kde Vám každý člověk hned přiroste k srdci a přijde Vám jako by jste ho znaly nejmíň pár desítek let. Tyhle knihy z ruky jen tak nedám, uvidíme co nás čeká dál.

Až se zase usmíříme Až se zase usmíříme Bianca Iosivoni

(SPOILER) Wau, tenhle příběh mě totálně rozsekal. Zakázaná láska je sice klasika ale v tomto příběhu je to něco víc. Callie které umřel táta a má už vlastně jen sestru, nevlastní matku a nevlastního bratra kterého už nikdy nechce vidět. Příběh mě vtáhl tak moc, že jsem nedokázala knihu odložit. Prožila jsem neštěstí, nenávist, lásku a bolest tak moc, až mi přišlo, že jsem byla v té knize s ní. Emoce které z knihy čiší vezmou dech. Jsem vděčná za tento příběh a schovávám si ho, protože se k němu určitě ještě vrátím. Poslední slova jsou jen WAU a MILUJU.

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

(SPOILER) Moje první kniha od české autorky, a musím říct, že jsem ji zhltla opravdu rychle. v prvních chvílích jsem se v ní trochu ztrácela, než jsem se do toho dostala. pak už jsem ji nemohla odložit. Líbí se mi celý ten koncept ztracené lásky. Je to sice trochu nereálný příběh v nějakých maličkostech ale na kráse to tomu příběhu neubírá. Shrnu to tak, když se člověk začte a pochopí začátek ta je to opravdu hezký příběh.

Minutky Minutky Veronika Jonešová

Pokračování nás rychle vtáhne do děje. akorát už bohužel není tak šťastný jako první. Děje se tam spoustu věcí, přibývají nám nové postavy, které jsou sympatické stejně jako ty z prvního dílu. příběh svižně utíká. Získal si mé srdce

Okamžiky Okamžiky Veronika Jonešová

(SPOILER) Poslední díl a za mě to nejlepší nakonec. Jedná se tu spíše o životy vedlejších postav a rozjímání nad tím jaký život je, jak ho různé okamžiky zformovaly. Je to díl který nás nutí se i zamyslet takže si z něj i něco odnášíte.
Tuto sérii knih jsem dostala jako dárek a opravdu jsem ráda, že jsem si to přečetla.

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Horory miluju, nejvíc ty které jsou podle pravdy. Tady úplně nevím, co napsat. Jako ano byly tam chvíle kdy člověku přeběhne mráz po zádech nebo se lekne ale pro mě to bylo slabší. Neříkám, že by kniha byla nějak špatně napsaná ale myslím, že by tam toho mohlo být více. Ale jinak se to četlo dobře.

10.03.2024 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tak toto se mi už líbilo podstatně více. Darcy jsem objevila náhodou a hned jsem si říkala, že zkusím přečíst aspoň jeden díl a uvidím a musím říct, nesáhla jsem vedle. Tady jsem chvilkama měla fakt husí kůži a místy jsem se opravdu bála. Je to krásně napsané a detailně popsané. Určitě bych v takovém domě nechtěla žít sama ani zadarmo. Tímto dílem jsem si vytvořila na Darcy závislost.

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tady to mám tak 50 na 50. Úplně strašidelné bych to nenazvala ale příběh se mi líbil. Jediné z čeho jsem měla husí kůži byla babička. Kniha se četla dobře a utíkala pod prsty. Určitě sáhnu i po dalším dílu od Darcy, píše moc hezky a dává to smysl. Takže za mě palec nahoru.

10.03.2024 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Tenhle příběh se mi opravdu hodně líbil. Líbil se mi už začátek Kdy Remy dělala průvodkyni v nejstrašidelnější domě. Její popis domu při prohlídce byl dechberoucí jako bych tam byla také. Pobyt 8 lidí v tomto domě stál za to hned když je odřízla bouřka jsem si říkala, že bych tam strach umřela a t se vlastně ještě ani pořádně nic nedělo. Tento příběh se opravdu povedl, je tam vysvětleno spoustu věcí ohledně duchařiny a stojí to za to.

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Opět moc hezky zpracovaný příběh. Nepřišel mi nijak extra hororový, ale své kouzlo měl. Darcy má talent na popisovaní všech možných detailů, což je skvělé, člověk tomu úplně propadne. Mám pocit, že od ní nemohu vynechat ani jeden díl. příběh je každý jiný což je také super, člověk se nemusí bát, že bude číst to samé.

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Pátý díl ze série strašidelných domů s také jeden z mých oblíbenějších. Opět musím říct, že na můj vkus to strašidelné moc není. Tím tedy nechci říct, že bych v něčem takovém chtěla figurovat. Styl psaní je pořád skvělý, knihy jsou čtivé a postavy si hned oblíbíte. Určitě to není můj poslední strašidelný dům od Darcy, moc jsem si ji v tomto stylu psaní oblíbila. Knihy nemají přehnaně moc stran tak se dají zhltnout za chvilku.