zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Super kniha, u které jsem se bavila od začátku do konce. Je to jedna z knih, kterou nemůžete odložit, protože chcete číst dál a dál. Jediné, co mi na této knize vadilo, byla dějová linie s nákupními košíky. Přišla mi tam naprosto zbytečná.

06.03.2019 4 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Do plného počtu hvěz mi chyběl nějaký jiný závěr. Kniha se čte dobře, chytí hned o začátku, ale ten konec není úplně ono, co jsem od této knihy čekala.

07.02.2019 4 z 5

Kniha mě úplně pohltila, vím, že se k ní budu často vracet a čerpat z ní. Dobře se čte a je hodně inspirativní. I když tento žánr moc nevyhledávám, tak nelituji, že jsem po této knize šáhla a přečetla jsem si ji.

13.01.2019 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Tato kniha mě úplně pohltila, od začátku do konce. Strhující děj, úžasné postavy. Šťastný konec. Ideální oddechová kniha pro relaxaci.

02.01.2019 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Co říct k této knize, začátek, kdy autor přeskakuje z místa na místo, z děje do děje je strašný, nudný a zbytečný. Opět příběh Geralta a Ciri je zajímavý a moc dobře se čte. Bohužel, opět je zde spousta příběhů a dějů, které by tam být nemusely. A ten závěr taky úplně zbytečný.

13.09.2018 2 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Tak tento poslední díl, byl o poznání lepší než ten předchozí. Sice dění v Silo 1 chvilkama nemělo ani hlavu ani patu. Ale díky dění v Silu 18 a 17 měla tato kniha určité kouzlo, proč ji číst.

25.07.2018 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha je velmi hezky a čtivě napsaná. Obávala jsem se hodně faktů, ale jedná se o smutný a dojemný příběh, fakta jsou připsána pod čarou. I slza mi ukápla. Opravdu doporučuji tuto knihu přečíst. Měli by si všichni lidé připomínat druhou světovou válku, jelikož pamětníků již hodně ubylo.

08.07.2018 5 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

I když je to hezká kniha, ale řekla hodně stručná. I když Tomáš Holý nežil nějakých 50 let (jak je v knize několikrát zmíněno), ale přeci jen zažil pár let natáčení, a pokud s ním byla opravdu taková legrace, jak píše autor, tak si myslím, že tam mohlo být více vyprávění lidí kolem něj. Musím říct, že fotografická dokumentace je bohatá a krásně knihu doplňuje.

27.05.2018 4 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Nejdříve jsem četla první díl denco den, z kterého jsem byla úplně unešena. Tento druhý díl mě už tolik nenadchl. Měla jsem pocit, jako bych četla jednu knihu 2x za sebou. Znáte zápletku, znáte jak to dopadne a nebylo to úplně ono. Ale přeci jen to mělo své kouzlo.

11.04.2018 3 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Velmi zajímavé téma, bohužel zpracování bylo velmi nudné. Hodně popisu emocí, prostředí, ale samotný děj občas hodně zaniká v tomto popisu.
Pár stránek, kde je napínavý děj a vypadá to dobře se najde, ale moc jich není.

27.12.2017 2 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Kniha se nejen dobře čte, ale je velmi inspirující. Vzhledem k době, ve které žijeme i velmi poučná. Ať se jedná o nereálný příběh, tak bych ho přirovnala již k začínajícímu příběhu, kdy náš svět takto asi dopadne.

25.06.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velmi zajímavý a poutavý příběh, i když smutný a čtenář nemůže čekat šťastný konec, i když když válka skončí je to vždycky šťastné.
Příběh obou hlavních hrdinů je velmi chytlavý, napínavý a chvilkami až neuvěřitelný.

13.04.2017 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Kniha je velmi krásná, velmi čtivá a až na pár detailů není knize, co vyčíst...moc hezká fantasy:-)

20.06.2016 4 z 5

Od začátku jsem si myslela, že se budu náramně bavit, bohužel čím víc knihy jsem přečetla, tím víc jsem se nudila....v polovině jsem myslela, že knihu definitivně odložím, nakonec jsem knihu dočetla.....ale přeci jen jsem čekala daleko víc

04.04.2016 3 z 5

Předurčená Předurčená Kristin Cast

No zase jeden díl, který se dal....i když některé pasáže jsou dost zbytečné, ale přeci jen měl oproti předchozímu spád a celou dobu se něco dělo.

21.12.2015 4 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

Prakticky většina kniha je o ničem.....filmově bych to viděla tak jednu minutu, kdy zase Zoey neví co chce.....ale to už bývá zvykem....až konec byl zajímavý a dramatický, ale konec celou knihu nedělá....no uvidíme další díl, jak to bude pokračovat

19.12.2015 3 z 5

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Tak tento díl se mi líbil zatím ze všech nejvíc....jen mám pocit, že to bylo tím, že tam moc nebyla Zoey
Kniha měla konečně děj a spád, hlavně co se týkalo Starka a ostatních.

16.12.2015 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Úžasně napsaný román, který chytne za srdce a čtenář pak hodně přemýšlí, o tom co se dělo a děje.....i když příběh je vymyšlený, ale problematika, která se v románu rozebírá je ve světe dost rozšířená....ženy by se měly zamyslet nad tím, jak žít.....

05.10.2015 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tak sice na Sněhuláka to nemá, ale jeden z velmi povedených dílů o Harrym. Děj je překvapující a díky prolínání s příběhem vraha, to velmi rychle v táhne do děje....

29.08.2015 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak zase jedna z knih, která je trochu slabší. Ale četla jsem i horší. Ale stále na Sněhuláka to nemá.
I když výjimečně, mě kniha překvapila svým dějem. Čekala jsem opět vraha, o kterém se dozvím všechno až na konci.....ale v této knize se vrah objevuje na hlavní scéně už dost brzy a hraje dost významnou úlohu

30.06.2015 4 z 5