Jmenuju se Tomáš

Tato knížka se snaží stručně zrekonstruovat skutečný příběh života Tomáše Holého, nahlížený různými blízkými lidmi ze všech zásadních období jeho života z rozdílných úhlů. Obsahuje jen ověřená fakta, která se nejeví být jen pouhou zábavnou historkou, jež se mohla odehrát i jinak. Neuvádí samozřejmě ani věci intimní a snaží se, aby Tomášův život nevyzněl jako jedna velká jízda (což zcela určitě nebyl), ale zároveň některé typické příhody a detaily zmiňuje právě proto, aby tento srdečný, upřímný a otevřený kluk a mladý muž byl v této knize skutečným člověkem a Tomášem, nikoliv slavnou hvězdou či neskutečným svatým. (Knihcentrum)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353232/big_jmenuju-se-tomas-HbJ-353232.jpg 4122

Kniha Jmenuju se Tomáš

rafan65
27.12.2021

Tato kniha je decela nuda. Asi jsem čekal víc díky tomu že Tomáš jako dětský herec byl úžasný. Tato kniha mě už tak úžasná nepřipadá.

vonMalik
30.05.2021

Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale asi jsem čekala víc. Občas jsem se také ve čtení ztrácela, co píše autor a co je vzpomínka a hlavně čí vzpomínka... Ale jinak to bylo docela milé čtení o Tomášově životě.

Sam33
14.05.2021

Kniha mě zaujala v knihovně. Ovšem ani zdaleka nesplnila mé očekávání. Autor se sice snažil ukázat Tomáše především jako člověka, ale nemyslím si, že forma, kterou zvolil, byla vhodná. Už tím, že se autor rozhodl psát knihu z pohledu Tomáše, tudíž v ich-formě, ovšem text je doplněn výpovědmi kamarádů a blízkých lidí, kteří o něm logicky mluví ve 3. osobě. Do toho i popisky u zajímavých fotografií se tlučou (např. já a můj pes X Tomáš na natáčení).
Ale musím přiznat, že ten kult Tomáše Holého je neuvěřitelný. Ten chlapec stihl natočit během nějakých 5-6 let asi 13 filmů a pak skončil. V knize je hezká věta, která si myslím, sedí na Tomášův život dokonale: Tomáš byl jako kometa. Rozzářil oblohu, ale pouze na chvíli.

karel0750
18.11.2020

Příjemná knížka o životě dětské herecké legendy. Nicméně jsem očekával o malinko více. Jako plus hodnotím doplnění o fotografie.

jprst
21.10.2020

Pro mne docela zklamání, o osobě Tomáše příliš nevypovídá, zmínek a zážitků z natáčení je spíše poskrovnu. Plusem knihy je dobře použitá a využitá fotografická dokumentace.

Monika1717
18.08.2020

Knihu jsem koupila mamince k Vánocům. Máme moc rády filmy s Tomáškem. Kniha se mi sice líbila, ale zdála se mi tak trošku ušitá horkou jehlou tak, aby vyšla v čase před vánočním.

cleopatra11
28.06.2020

Přečteno za pár hodin.
Velmi pěkná sonda do života Tomáše.
Kniha je doplněna krásnými fotografiemi ze života rodiny Holých.

katka134
16.07.2019

Milá knížka o klukovi, na kterého " se můžeme spolehnout " , že nás několikrát v roce navštíví skrze televizní obrazovku a potěší nás.