zuzak07

Ve službách zlaVe službách zlaR. Galbraith (pseudonym)

To byla panečku jízda. Přečteno za tři dny. Po dlouhé době jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Díky tomu, že je další případ Cormorana a Robin osobnější, jsme mohli také oba lépe poznat. A právě ta osobitost dala příběhu šťávu a já se cítila součástí příběhu. Těším se na další díl.

20.06.2016

CopCopLætitia Colombani

Velmi milé překvapení. Ke knize bych se vůbec nedostala nebýt doporučení, jelikož autorku vůbec neznám a ani jsem nepostřehla nějaké recenze. I když jsem si nevytvořila nějak silné pouto s hrdinkami, pouto mezi nimi mi to dostatečně vynahradilo. Takové závěrečné vyvrcholení a propletení mi vyrazilo dech. A styl vyprávění je také neotřelý a zajímavý.

15.02.2021

Batman a synBatman a synGrant Morrison

Příběh zde končí dříve než pořádně začal. Slušně načatý námět nevyužívá svůj potenciál, naťukává několik příběhových linek a několik postav a ve chvílí, kdy se začíná něco dít, končí. Škoda. Kresbu jsem si ale užívala.

10.03.2017

Temná hmotaTemná hmotaBlake Crouch

Tohle byla neskutečně velká a dobrodružná jízda. Čtivé, chytré a díky skvělému závěru taky uvěřitelné. Vědecké pojmy byly dobře vysvětlené i pro laika a postavy byly reálně vykreslené. Prostě obyčejní lidé, kteří se perou o své místo ve světě, žádní hrdinové, kteří zachraňují svět, ale svůj zdravý rozum.

09.07.2017

Dobrá znameníDobrá znameníTerry Pratchett

Kombinace mých oblíbených autorů prostě nemohla dopadnout špatně. Je to čtivé, zábavné, chytré a plné easter eggů. Ten na E.T. byl výborný :)

25.07.2019

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Hodně zajímavé téma, překvapivý příběh, skvělé vedlejší postavy, ty hlavní už moc ne a velice jednoduchý styl - prostě už nejsem cílová věková skupina. Ale počtení příjemné, oddechové.

16.04.2021

ZvonZvonNeal Shusterman

Tak závěr série mě dost zklamal. Zajímavě rozjetý příběh, který měl potenciál vyústit v něco silného a poučného, ale měla jsem pocit, že si autor už nevěděl rady se svými postavami, tak pro ně vymyslel jednoduché zakončení. Četlo se to dobře, jako všechny díly, a nejlepší postavou pro mě byl Nimbus. A tolik šťastných náhod, které vždy zachránily Rowana, nemůže v životě potkat žádného člověka :)

14.06.2021

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Docela mě překvapilo, že to napsala žena, že píše o sexistickém chlapovi. Nezajímavý příběh o nezajímavém muži, který se svojí vinou řítí ke dnu a stahuje tam i lidi kolem sebe. Kdybych knihu neměla do čtenářské výzvy, tak se k ní nejspíše nikdy ani nedostanu nebo ji rozhodně nedočtu. Je to napsané dost jednoduše, takže se to čte dobře a rychle, ale vadí mi v knihách i nespisovné a hovorové výrazy. Nebudu tedy fanoušek autorky, i když jsem obdivovala lékařské popisy.

08.12.2021

Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít dětiDeníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít dětiDominik Landsman

Dlouho jsem se u knihy takhle nezasmála, výborné, zábavné.

07.09.2015

Stopařův průvodce GalaxiíStopařův průvodce GalaxiíDouglas Adams

Perfektní, smála jsem se od začátku do konce. Jen ti spolucestující v tramvaji mě museli mít za blázna :-)

24.12.2016

V zajetí zimyV zajetí zimyNaomi Novik

Knížky od Naomi Novik miluji. Umí zaujmout silnými charakterními postavami, překvapivým dějem i krásným poetickým jazykem při popisu. Mám od ní přečtené vše, doporučuji hlavně tuto knihu a Ve stínu hvozdu.

09.07.2020

Podivná knihovnaPodivná knihovnaHaruki Murakami

Co to bylo? Nechápu, proč byla tato kniha napsána. Přečtena, ihned zapomenuta, nic mi nepřinesla. Ještě, že je tak krátká!

22.08.2015

Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětechDeníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětechDominik Landsman

Druhý díl už není tak dobrý, protože vás toho už moc nepřekvapí, ale pořád je to zábavné, oddechové čtivo. Občas mi ale lezly na nervy neustále se opakující výrazy.

26.12.2015

Legendy v exiluLegendy v exiluBill Willingham

Tohle je milé překvapení. Dostala jsem se k tomuto komiksu náhodou a určitě v něm budu pokračovat. Je to jiné a zábavnější než Marvel nebo DC.

31.12.2015

Muži ve zbraniMuži ve zbraniTerry Pratchett

Noční hlídka je ta nejlepší Pratchettovská parta vůbec. Jsou mile jednodušší, ale odvážní a vtipní.

14.08.2016

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJack Thorne

Je poznat, že to nepsala Rowlingová, ale je poznat, že nad tím měla dohled. Je to jiné, ale pořád je to Harry Potter. Je to čtivé a zábavné a ta nostalgie má určitě velký podíl na tom, že se mi to opravu líbilo. Fanouškům určitě doporučuji. Každopádně by tomuto příběhu více slušelo klasické románové zpracování, jako předchozím dílům.

13.10.2016

Batman: Ticho: Kniha prvníBatman: Ticho: Kniha prvníJeph Loeb

Zatím ten nejlepší komiks o Batmanovi, co jsem četla. Napínavý příběh dokonale podkreslený a se správnou atmosférou. Těším se na pokračování.

04.01.2017

Koruna stínůKoruna stínůJ. Hill (pseudonym)

Prvním dvěma dílům jsem dala 5*, kdyby to šlo, tomuto dílu jich dám 6. Zatím nejlepší ze 3 dílů. V Koruně stínů nevyniká tolik scénář jako kresba. Ta je dokonalá a říká nám vše podstatné i beze slov. Hill s Rodriguezem jsou ta nejlepší dvojka na světě. Nejlepší komiksová série, na kterou jsem zatím narazila, nápaditá, chytrá a přiměřeně strašidelná.

16.02.2017

Kulový bleskKulový bleskLiou Cch'-sin

Liou Cch´-sin je jako závan čerstvého vzduchu. Je to mistr slova a vět. I když je v knize dost popisů a některým vědeckým věcem jsem nerozuměla, tak jsem knihu četla se zájmem a bavila mě. Po dlouhé době téma, které je nové a neokoukané.

02.03.2020

Snídaně u TiffanyhoSnídaně u TiffanyhoTruman Capote

Miluji ten příběh, ale asi kvůli konci mám radši film. A hlavně kvůli Audrey Hepburn :-)

08.09.2013

Prázdné místoPrázdné místoJ. K. Rowling (pseudonym)

Předsudky jsou hrozná věc. Člověk vezme do ruky knihu od autorky Harryho Pottera a něco očekává. Jenže očekávání se nesplní, protože nečtu Harryho, ale Prázdné místo. Překvapilo mě téma, které si Rowlingová vybrala, v podstatě o ničem, ale o lidech. I přesto, že kniha není můj pravý šálek kávy, musím uznat, že Rowlingová je dokonalá vypravěčka. I když psala obyčejný příběh o obyčejných lidech, kteří žijí vedle vás a ani nevíte, co se děje u nich doma, četlo se to opět jedním dechem. Prostě čtete, i když vás příběh moc nezaujal.

25.03.2014

Síla vzdoruSíla vzdoruSuzanne Collins

Závěrečný díl byl stejně dobrý, čtivý, ale trochu více emotivní. Konec mě ale zklamal.

01.12.2014

Čarodějky na cestáchČarodějky na cestáchTerry Pratchett

Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová prostě nemají chybu, když před nimi utíkají i divocí býci :-)

23.01.2015

Flash: ZnovuzrozeníFlash: ZnovuzrozeníGeoff Johns

Od té doby, co sleduju seriálového Arrowa a Flashe, jsem se začala zajímat o komiksový svět. Dozvídám se něco z internetu a čtu si komiksy. Díky tomu nějaké povědomí o historii Flashe mám. Právě proto mi spousta věcí/děje ze Znovuzrození nebyla cizí i přesto, že většinu hrdinů jsem zde neznala. Jako fanoušek začátečník jsem byla ohromena a uspokojena příběhem, který je skvěle napsán i nakreslen. Miluju hlavně Flashův barevný svět, který je veselý a plný naděje oproti temnějšímu Arrowovi, který je ale také skvělý. Flash se vrátil v plné síle!

14.04.2016

Občanská válkaObčanská válkaMark Millar

Tak tohle je silný příběh, který mě dostal více, než jsem čekala. Není to ani moc zábavné, jak je člověk u Marvelu zvyklý, spíše dostanou prostor některé postavy vyjádřit své strachy a obavy a některé činy mě překvapily. Doporučuji.

13.05.2016

Pátá dohodaPátá dohodaD. M. Ruiz (pseudonym)

Mnohem slabší než Čtyři dohody a v podstatě polovina knihy připomíná to, co je psáno ve Čtyřech dohodách. Kniha tudíž mohla být mnohem útlejší.

21.06.2016

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiRansom Riggs

Je to čtivé a je to líbivé. Autor vytvořil zajímavý svět. Jen mi připadá, že je to mířeno na mladší věkovou skupinu (náctileté), takže se nejedná o nic složitého a překvapivého. Měla jsem z knihy dojem, že je to jen přípravná půda na další díl, protože se toho zase tolik nedělo, ale muselo se vše vysvětlit. Určitě mě ale zajímá, jak to bude pokračovat, tak si přečtu oba další díly.

22.10.2016

Šílená odměnaŠílená odměnaJ. Palmiotti (pseudonym)

Tak Harley mě bavila od první stránky. Je to vtipné, sarkastické a originální, což je v dnešní době někdy už problém. Bavilo mě to asi více než Deadpool (snad mě za to nepřijde zmasakrovat) :-)

09.12.2016

InformátorInformátorMike Carey

Perfektní scénář, perfektní kresba. Milovníci literatury a dobrých příběhů ocení nápaditost a literární odkazy. To není obyčejný komiks, tohle je série pro náročnější čtenáře, která mě uchvátila od první stránky.

14.01.2017

Alfa a omegaAlfa a omegaJ. Hill (pseudonym)

Nejlepší komiksová série, na kterou jsem zatím narazila. Všem dílům jsem dala 100%, některým bych dala i více. Je to chytré, je to zábavné, nepředvídatelné a jiné. Originální příběh, který tady ještě nebyl.

08.03.2017