Neviditelná knihovna

Trilogie Neviditelná knihovna – kniha první. Sbírání knih může být někdy nebezpečné... Skutečností je, že pravda může být mnohem podivnější než fikce... Irene je profesionální špionka záhadné knihovny, stínové organizace, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období. Nyní byla ona a její tajemný asistent Kai vysláni do Londýna. Jejich mise: získání zvláště nebezpečné knihy. Problém: v době, kdy dorazí, je už kniha ukradena. Různé frakce londýnského podsvětí jsou připraveny bojovat na život a na smrt, aby tuto knihu získaly dříve než Irene a Kai. Dalším problémem je, že zákony přírody v tomto světě jaksi neplatí. Londýn je plný nadpřirozených bytostí a kouzelníků. A aby toho nebylo málo: Kai něco skrývá – tajemství, které by mohlo zničit celou naši realitu. Irene je chycena v záhadné síti smrtelného nebezpečí, protichůdných vodítek a zlověstných tajných společenství. A neúspěch není řešením, protože v sázce není jen Irenina pověst, ale povaha reality sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327441/big_neviditelna-knihovna-pDU-327441.png 3.5241

Neviditelná knihovna 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Omega

The Invisible Library, 2015

Kniha Neviditelná knihovna

JáŠárka
01.08.2021

Ze začátku jsem se nemohla začít. Dlouho jsem si zvykla na autorčin styl psaní, ale pak mě příběh vtáhl a bavil mě. Má to sice své rezervy, vše je stylizované na další díly, některé scény jsou zmatečné, ale jako celek hodnotím kladně.

kačenka80
22.06.2021

Dalo se to přečíst ale žádná pecka to nebyla. Zajímavý nápad na knihu ale nějak nudně popsaná. Neseděl mi styl psaní ani spád.

psychousek
08.05.2021

Kniha mne bavila a sedla mi. Pěkně napsané, děj byl možná jednodušší, ale to ničemu nevadilo. Styl psaní autorky mne bavil. Je to s podivem, ale možná právě první díl mi přišel nejslabší, ale přesto dobrý.

Lajtwing
19.04.2021

Koupil jsem si při čekání v Hradci Králové a od začátku cítil poměrně zklamání. Vše je štelované na další díly a budvání světa mi přišlo velice samoúčelné, tedy; "Takto to funguje a znamená to, že si vlastně můžeme navštívit to, co se autorce bude hodit." alší díly nevyhledávám.

LanaBear
07.04.2021

Po tolika YA knihách, které jsem dočítala jen se sebezapřením, přišla ona. Ta pravá.
Neviditelná knihovna.

Po přečtení anotace jsem od ní čekala hodně, a můžu říct, že má očekávání nejen splnila, ale dokonce předčila.
Kdybych měla vybrat jen jeden důvod, proč si knihu přečíst, byl by to ten, který mi v tolika YA chybí: postavy jsou chytré. Skutečně, Irene je inteligentní, ví to, a především; využívá toho! Už dlouho jsem nenarazila na tak sympatickou hlavní hrdinku. S Kaiem mají skvělou dynamiku, jejímž základem (tetelím se blahem, když to píšu) není romance. Příběh samotný je vynikající, má rychlý spád a přečtete ho doslova jedním dechem.

A když k tomu všemu přidáte ještě steampunkovou viktoriánskou Anglii obydlenou fae, upíry a vlkodlaky, na níž dohlíží sherlockiánský Peregrine Vale... Je třeba říkat víc?

diana1217
30.03.2021

Nudila jsem se a knihu nedočetla, ale zároveň nad ní občas přemýšlím. Možná se k ní jednou vrátím.

Dominika_a
29.03.2021

Ani nevím jak knihu hodnotit. Při koupi knihy se mi líbilo téma, ale přibližně do půlky knihy , jsem se nemohla začíst. Pak jsem se " kousla " a dala tomu víc času, ale celkový dojem to moc nepozvedlo. Budu hodně přemýšlet , zda zakoupit další knihy ze série.

nycol
17.03.2021

Úplně nevím, jak se touto knihou prokouše cílová skupina. Bojovala jsem s ní docela do dlouho, naštěstí se děj někde za půlkou stal uchopitelnějším a docela se těším na druhý díl.