Neviditelná knihovna

Trilogie Neviditelná knihovna – kniha první. Sbírání knih může být někdy nebezpečné... Skutečností je, že pravda může být mnohem podivnější než fikce... Irene je profesionální špionka záhadné knihovny, stínové organizace, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období. Nyní byla ona a její tajemný asistent Kai vysláni do Londýna. Jejich mise: získání zvláště nebezpečné knihy. Problém: v době, kdy dorazí, je už kniha ukradena. Různé frakce londýnského podsvětí jsou připraveny bojovat na život a na smrt, aby tuto knihu získaly dříve než Irene a Kai. Dalším problémem je, že zákony přírody v tomto světě jaksi neplatí. Londýn je plný nadpřirozených bytostí a kouzelníků. A aby toho nebylo málo: Kai něco skrývá – tajemství, které by mohlo zničit celou naši realitu. Irene je chycena v záhadné síti smrtelného nebezpečí, protichůdných vodítek a zlověstných tajných společenství. A neúspěch není řešením, protože v sázce není jen Irenina pověst, ale povaha reality sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327441/neviditelna-knihovna-pDU-327441.png 3.4201

Neviditelná knihovna 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Omega

The Invisible Library, 2015

Kniha Neviditelná knihovna

Julinka679

Zajímavé fantasy z knihovnického světa v hlavní roli s profesionálními špiony Irene a Kaiem.
Ze začátku mi chvíli trvalo než jsem se v tom světě zorientovala ale rychle jsem se začetla. Příběh plynul svižně a já tak měla knížku přečtenou vcelku rychle. Irene se mi jako hlavní postava líbila, Kaie jsem si bohužel tolik neoblíbila (z Měsíčních kronik mi prostě přijde lepší :-)).
Sice se jedná o zajímavý náměť, bohužel autorka do knihy zakomponovala úplně vše na co si vzpomněla což za mě úplně dobře nevyšlo, na druhou stranu mi i po dočtení knížka zůstala v hlavě a já se k ní myšlenkami ještě pár dní vracela.
Hodnotím tedy 3,5* a už se těším na další díl :-)

Pitia

Ze začátku se mi nedařilo začíst,kostrbatý děj,ale postupně se kniha rozběhla,tak uvidíme. Zajímavý námět,jsem zvědavá na ostatní díly,které už čekají na přečtení,pak posoudím více.

Selve
23.12.2020

Zajímavý nápad, kniha je celkem čtivá kniha. Téma mě nadchlo, jen místy se kniha četla řekněme těžkopádně. Následující pokračování jsou mnohem lepší ;)

BabsV
10.12.2020

Koncept se zdál zajímavý ale tím to tak asi končí. Četla jsem, že od nakladatelství nemůžu čekat dobrý překlad, ale jestli je to jen tím, to nemůžu posoudit. Zdálo se, že je to napsané jak průměrná fanfikce. Autorka se snažila až příliš vysvětlit dění skrz myšlenky hlavní hrdinky a někdy i proč si vlastně něco myslí. Začátek byl hodně zdlouhavý, asi na půl roku jsem odložila a pak jsem se musela přinutit se ke knize vrátit a už vůbec pokračovat. Ke konci se rozjela nějaká akce tak alespoň ta proces urychlila. Upřímně si myslím, že jsem četla lepší věci na AO3...

zvěřinec
06.12.2020

Nemohla jsem se začíst. Odkládám.

zuzak07
23.11.2020

Knihu jsem přečetla, docela jsem se na ni těšila. Jak si ale někdo mohl dovolit ji srovnávat s Harrym Potterem?? Jak už tady někdo psal, zajímavé téma, které mělo potenciál, ale musel by to napsat někdo jiný. Pořád jsem přemýšlela, co mi vadí nejvíce - jednoduchý jazyk, nezajímavé postavy, které si neoblíbíte, nebo zvláštní jazyková spojení, jako když se někdo pokouší o vtip, který připadá vtipný jen jemu??? Pak mi došlo, že to není jen špatně napsané, ale také špatně přeložené. O nakladatelství Omega jsem už slyšela, že si s překladem nedají moc práce, no asi se jim budu vyhýbat, jejich chyba!

janca6129
10.09.2020odpad!

Taky jste se těšili na super příběh o super nadupaný knihovně a skvělém čtenářském požitku?

Osobně jdu hledat dál a knihu s velkým zklamáním odkládám do poličky "Nedočteno, snad někdy jindy. A nebo taky ne." Nevím, jestli autorka tak příšerně píše, nebo je to tím příšerným překladem, redakční prací a korekturou, ale číst to bylo utrpení.

Dala jsem jen pár desítek stran a znechuceně odložila. Ano, bohužel to tak musím napsat. Úroveň stylu psaní ( nebo překladu) je tu vážně hrozná. Mnohdy to znělo jako okopírované z Google Translatoru a bez jakékoliv námahy následných úprav. Nedala jsem to.

Ani příběh samotný mě nenadchnul. Postavy nijaké. Celkově je to pro mě strašné zklamání.

milan1315
31.05.2020

Autorka neumí moc psát, překlad je strašný a korektura nulová. Takže špatný text plus hrubky. Přitom potenciál by byl, ale je naprosto zabitý. Bohužel jsem nevzal vážně varování, že vydavatelství Omega je proslulé odfláknutou prací. Příště už tu chybu neudělám.