Maskované město

Slovo je mocnější než meč. Většinou… Život agentky a Knihovnice Irene, toho času působící v jedné z alternativních verzí viktoriánského Londýna, začíná být jednotvárný. Sbírá pro tajemnou Knihovnu významná beletristická díla a hezky zapadá do místní společnosti. Ale když je její učedník Kai, drak královského původu, unesen fae, její pečlivě vymyšlený život v utajení se začíná hroutit. Kaiův únos by mohl vyvolat konflikt mezi silami chaosu a řádu, který by zasáhl všechny světy a dimenze. A lidstvo by se mohlo octnout uprostřed křížové palby. Aby tomu zabránila, bude se Irene muset spojit s místním vůdcem fae a vydat se hluboko do světů chaosu, do verze Benátek plné temné magie, prapodivných náhod a neustálých oslav Karnevalu. Tam bude muset svého přítele zachránit dřív, než se z něj stane první oběť katastrofické války. Ale vyznat se v bouřlivé krajině politiky fae vyžaduje více než Ireninu akademickou moudrost a mrštný jazyk. Aby zabránila Armagedonu, bude možná muset obětovat vše, co je jí drahé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331816/big_maskovane-mesto-QT9-331816.png 4103

Neviditelná knihovna 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Omega

The Masked City, 2015

Kniha Maskované město

JáŠárka
27.09.2021

Tento díl mne bavil mnohem víc než první. Chytil mě hned od začátku a až do konce nepustil. Některé věci tam byly trochu nedořešené, ale na celkovém dojmu to nebylo znát.

psychousek
08.05.2021

(+ SPOILER) Velmi dobrý druhý díl, zvyšující se dynamika jak příběhu, tak mezi postavami, knihu jsem zhltla. Cokoli dalšího, co bych o ní napsala je spoiler. Musím ovšem uznat jednu věc - vysvětlení ohledně "vlaku" a jeho závěrečné "osvobození" jsem pořádně nepochopila...

Selve
04.01.2021

Zřejmě je kniha (série) mířená na mladší diváky, sám jsem si knihu užil. Takové odpočinkové čtení. Sice mi chvíi trvalo se do knihy řádně začíst, ale stálo to za to.

*Pájuše*
11.07.2020

Prvni díl, kde se setkávám s Yrene mě bavil podstatně více. Tenhle díl nebyl vyloženě špatný nebo dobrý, jak naznačují moje tři hvězdičky, ale byly zde věci, které mi opravdu nesedly. Chápu, že když se hlavní hrdinka někam dostane, je důležité popsat to místo, ovšem tady těch sáhodlouhých popisů bylo na mě nějak moc a uprostřed knihy jsem už jen převrácela oči v sloup. Nemohla jsem se zde ani ztotožnit s fae Guantesovými. Těžko se mi věřilo, že byli no "mocní" ve světle událostí, které se staly ve vlaku. Představovala jsem si trošku větší drama. A pak samotný "osvobození" vlaku taky bylo přitažené za vlasy. Suma sumárum, tenhle díl mě moc neoslovil.

Magrata15
16.02.2020

Do půlky knihy mi šlo čtení nějak pomalu, ale pak se rozjela akce, detektivní pátrání a spousta kouzel a druhou půlku jsem měla přečtenou za chvíli.
A jeden postřeh na závěr:
Nikdy by mě nenapadlo, že se drak může přátelit s vodou. Spíše bych očekávala oheň. Ale všechno je jinak.

kikies
15.05.2019

Mně se to prostě líbí. Ač literatura fantasy a ještě k tomu určená zřejmě pro děti, mě to neskutečně baví! A jsem neskutečně zvědavá, jak se to vyvine a jak to dopadne :-)

klarence
06.03.2019

velmi dobře se četla , i když mi míra chasu místy přišla až moc, ale kniha se mi celkově líbila.. těším se na další díl

pejty
31.12.2018

První díl byl pro mě lehké zklamání. Nyní jsem už očekával mnohem méně, proto tentokráte nejsem zklamaný, ale nemůžu říct, že bych byl nějak zvlášť nadšený. Opět jsem se totiž podíval do světa, který je i na můj vkus až moc chaotický. Další díl rozhodně přečtu, ale jen proto, že když už jsem přečetl první dvě třetiny, tak chci vědět jak to skončí.