Hořící stránka

Když je vaší úlohou zachránit den – kde začnete? Irene, agentka Neviditelné knihovny, má pevné zásady, zvláště ve zkušební době. Jenže co si počít, když cesta domů je v plamenech a východy z mnoha realit jsou nefunkční? A navíc je to Alberich s plánem na zničení celé Knihovny. Irene a její pomocník Kai jsou vysláni do Petrohradu, aby této hrozbě zamezili. Jenže je tu i Alberich a plánuje atentát. Vhodná příležitost překazit jeho plány a Knihovnu zachránit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362451/big_horici-stranka-GPZ-362451.png 4.181

Neviditelná knihovna 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Omega

The Burning Page, 2016

Kniha Hořící stránka

KnihomolkaOli
12.12.2021

Všechny tři díly byly prozatím čtivé, bavily mě a je to příjemná oddechovka. Tento díl konkrétně mě ale zatím bavil nejméně. Něco mi tam prostě chybělo… a vadilo mi neustálé opakování, že na tohle není čas a na tamto není čas.. kdyby místo toho rovnou jednali, byl by čas na vše.

psychousek
08.05.2021

Báječné. Úžasné. Okamžitě jsem se dostala do děje, hlavní záporák "velmi dobře" úřadoval a bavil se pokusy knihovníků o jeho zastavení. Každým dílem mi autorka přijde víc a víc vypsaná a děj je zase o kousek propracovanější. Závěrečná scéna mne upřímně bolela stejně jako Irene...

Selve
04.01.2021

Tento díl mne bavil asi nejvíce. Zajímavý příběh, nechybí určité napětí, sem tam i vtip. Komentář píši z velkým odstupem času (knihu jsem četl loni) Zřejmě si celou sérii přečtu znovu. Doporučuji ;)

kikies
09.05.2020

Mám tuhle sérii opravdu ráda. Čtivé, napínavé, vtipné, k tomu hromada knih, sem tam nějaká rvačka a historie říznutá fantastickými světy. Akorát nechápu, proč je to řazeno mezi knihy pro děti a mládež, jelikož já jsem se v tom vážně našla.

Magrata15
29.02.2020

Asi proto, že jsem nedávno dočetla II. díl, tak se mi do toho III. naskočilo celkem snadno.
Opět se konala spousta honiček mezi několika světy a detektivní pátrání.
A přiznávám - fakt nesnáším Alberiche!

trudoš
02.06.2019

„Vaše práce není zemřít pro Knihovnu, vaše práce je přimět k tomu ostatní.“
Neviditelné knihovně hrozí zánik. Starý nepřítel se vrací, aby účtoval za hříchy minulosti a vše, co tvořilo pevné základy neutrality, se hroutí jako domeček z karet. Vzácné knihy je však třeba i nadále chránit a správný agent se nezalekne žádného nebezpečí. Ani carského Ruska s reálnou možností mise bez návratu…
Genevieve Cogmanová původně plánovala třetím dílem ukončit veškeré dění kolem Irene, Valea a Kaie. Ovšem série Neviditelná knihovna si získala srdce tolika fanoušků, že nešlo jinak, než pokračovat dál. Což se podle mě nechtěně odrazilo na samotné kvalitě Hořící stránky, protože ta sice odpovídá na pár důležitých otázek, ovšem žádného velkého finále se nedočkáme. Show pokračuje, postavy dál baví svými žerty, nevšední akce mění kulisy a kouzlo literárních odkazů stále funguje. Hravost vyprávění přitom vtipně maskuje skutečnost, kolik je toho na téhle kombinaci steampunku a urban fantasy vlastně nedotaženo.

klarence
23.04.2019

příjemně oddechové čtení. jsem ráda, že jsem tuto autorku objevila a těším se na pokračování

Rowana
07.01.2019

Pátrání po knihách, napětí, zrada, touha ani tajemství tomuto pokračování rozhodně nechybí. Hlavně těch tajemství se nám tu otevřelo poměrně dost. Když to užuž vypadalo, že čtenář dostane odpověď na některou ze svých otázek, šup, a zvrhlo se to v záhadu. Knížka se mi četla pěkně a určitě se těším na další. Jen jsem zvědavá, kolik dílů z toho nakonec ještě bude a jestli se dobereme i nějakých těch odpovědí.