Neviditelná knihovna

Neviditelná knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327441/bmid_neviditelna-knihovna-pDU-327441.png 3 274 82

Neviditelná knihovna série

Trilogie Neviditelná knihovna – kniha první. Sbírání knih může být někdy nebezpečné... Skutečností je, že pravda může být mnohem podivnější než fikce... Irene je profesionální špionka záhadné knihovny, stínové organizace, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období. Nyní byla ona a její tajemný asistent Kai vysláni do Londýna. Jejich mise: získání zvláště nebezpečné knihy. Problém: v době, kdy dorazí, je už kniha ukradena. Různé frakce londýnského podsvětí jsou připraveny bojovat na život a na smrt, aby tuto knihu získaly dříve než Irene a Kai. Dalším problémem je, že zákony přírody v tomto světě jaksi neplatí. Londýn je plný nadpřirozených bytostí a kouzelníků. A aby toho nebylo málo: Kai něco skrývá – tajemství, které by mohlo zničit celou naši realitu. Irene je chycena v záhadné síti smrtelného nebezpečí, protichůdných vodítek a zlověstných tajných společenství. A neúspěch není řešením, protože v sázce není jen Irenina pověst, ale povaha reality sama.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Invisible Library , 2015

Selve
23.12.2020 4 z 5

Zajímavý nápad, kniha je celkem čtivá kniha. Téma mě nadchlo, jen místy se kniha četla řekněme těžkopádně. Následující pokračování jsou mnohem lepší ;)

BabsV
10.12.2020

Koncept se zdál zajímavý ale tím to tak asi končí. Četla jsem, že od nakladatelství nemůžu čekat dobrý překlad, ale jestli je to jen tím, to nemůžu posoudit. Zdálo se, že je to napsané jak průměrná fanfikce. Autorka se snažila až příliš vysvětlit dění skrz myšlenky hlavní hrdinky a někdy i proč si vlastně něco myslí. Začátek byl hodně zdlouhavý, asi na půl roku jsem odložila a pak jsem se musela přinutit se ke knize vrátit a už vůbec pokračovat. Ke konci se rozjela nějaká akce tak alespoň ta proces urychlila. Upřímně si myslím, že jsem četla lepší věci na AO3...

zvěřinec
06.12.2020

Nemohla jsem se začíst. Odkládám.

zuzak07
23.11.2020 2 z 5

Knihu jsem přečetla, docela jsem se na ni těšila. Jak si ale někdo mohl dovolit ji srovnávat s Harrym Potterem?? Jak už tady někdo psal, zajímavé téma, které mělo potenciál, ale musel by to napsat někdo jiný. Pořád jsem přemýšlela, co mi vadí nejvíce - jednoduchý jazyk, nezajímavé postavy, které si neoblíbíte, nebo zvláštní jazyková spojení, jako když se někdo pokouší o vtip, který připadá vtipný jen jemu??? Pak mi došlo, že to není jen špatně napsané, ale také špatně přeložené. O nakladatelství Omega jsem už slyšela, že si s překladem nedají moc práce, no asi se jim budu vyhýbat, jejich chyba!

janca6129
10.09.2020 odpad!

Taky jste se těšili na super příběh o super nadupaný knihovně a skvělém čtenářském požitku?

Osobně jdu hledat dál a knihu s velkým zklamáním odkládám do poličky "Nedočteno, snad někdy jindy. A nebo taky ne." Nevím, jestli autorka tak příšerně píše, nebo je to tím příšerným překladem, redakční prací a korekturou, ale číst to bylo utrpení.

Dala jsem jen pár desítek stran a znechuceně odložila. Ano, bohužel to tak musím napsat. Úroveň stylu psaní ( nebo překladu) je tu vážně hrozná. Mnohdy to znělo jako okopírované z Google Translatoru a bez jakékoliv námahy následných úprav. Nedala jsem to.

Ani příběh samotný mě nenadchnul. Postavy nijaké. Celkově je to pro mě strašné zklamání.

milan1315
31.05.2020 1 z 5

Autorka neumí moc psát, překlad je strašný a korektura nulová. Takže špatný text plus hrubky. Přitom potenciál by byl, ale je naprosto zabitý. Bohužel jsem nevzal vážně varování, že vydavatelství Omega je proslulé odfláknutou prací. Příště už tu chybu neudělám.

picris
02.04.2020 1 z 5

Víte, na co jsem se opravdu nemohla dočkat? Až konečně dočtu tuhle knihu a budu moci napsat nelichotivý komentář. Neskutečná slátanina plná trapného patosu s rádoby duchaplným podtextem, navíc s velkým množstvím chyb. Autorka sama asi nemá dostatečně bujnou fantazii, když musí sahat do jiných knih pro inspiraci. A pokud si někdo dovolí srovnávat kvalitu s Harrym Potterem, pak "směle" považuji toto tvrzení za velmi smělé, ne-li drzé. Opravdu by mne zajímalo, jestli je to chyba autorky nebo překladatele. Absolutně nechápu, jak někdo může tuhle věc hodnotit pozitivně. Jedna jediná hvězda za pár světlých chvilek zajímavě popisujících tento fantasy svět.

kachnat
18.03.2020 5 z 5

Hezká fantasy, přečteno za pár hodin. Knihovna a kolem ní alternativní světy. Fae, vlkodlaci, upíři, draci, knihovníci, Vale (detektiv), kteří loví kniho do neviditelné knihovny. Hezký příběh.

aktijnov
02.02.2020 2 z 5

Jsem zklamaná. Štěstí, že jsem si knihu nekoupila, ale jen půjčila v knihovně. Velmi těžko jsem se začítala. K mnohým pasážím jsem se musela vracet, abych pochopila, co autorka "zapomněla" říct. Některé věci byly často osvětleny až v nasledujících kapitolách. Téma dobré, nápad zajímavý. Konec otevřený pro další díl.

Vieru
23.01.2020 1 z 5

Buď si zamilujete a nebo ne. Dočetla jsem a již víckrát ne. Téma pěkné, jinak napsáno strašně. Za mě odpad a ztráta času. Škoda, nalákala mě zadní strana. Asi jsem čekala dalšího Harryho Pottera a úchvatný fantasy svět :-(

Garous110
23.12.2019 4 z 5

Po přečtení mnoha komentářů jsem se do této knihy nechtěla pustit, avšak mile mě překvapila. Pravopisné chyby jsem skoro nevnímala a děj byl čtivý. Těším se na další díly .

Nočnípták
19.09.2019 4 z 5

Zpočátku jsem se několikrát vracela. Měla jsem pocit, že jsem něco přehlédla, že děj nějak nenavazuje. Tak to však nebylo. To ten děj je napsán tak, že souvislosti vám dojdou až později. Připadalo mě to, jako kdyby děj začínal už v nějaké knize před tímhle prvním dílem. Pak mě rušily chyby a překlepy. Člověk si fakt zvykne na vše, ke konci už jsem to nevnímala.

Překombinovaný děj určitě je, ale mně se to líbilo, už čtu další díl.

Moldavita
11.09.2019 4 z 5

Vzhledem k rozporuplným reakcím jsem si nebyla jistá, co od knihy čekat. Poměrně rychle mě ale vtáhla do děje a stránky mi ubíhaly samy od sebe. Zápletka byla poměrně originální a ona vytýkaná překombinivanost mi nijak nevadila, naopak, o to byl děj zajímavější.

Andrea_I_Am
21.08.2019 1 z 5

Na mě to bylo strašně překombinované a špatně se mi to četlo. Námět je ale určitě dobrý, anotace mě upřímně zaujala, ale to zrpacování je za mě prostě velmi nezdařilé.

Megurine
20.08.2019 5 z 5

Příběh jsem si zamilovala. Četla jsem názory, že je kniha trochu chaotická, ale vůbec mi to nepřišlo. Zdá se mi, že v knize jsou prostě jen věci, na které je třeba zapojit více fantasie a představivosti. Ze začátku mi chvíli trvalo začíst se, ale poté to jelo jako po másle. Příběh plný akce, humoru, zápletek.. Při psaní tohoto komentáře mám již přečtený třetí díl a příběh se mi zdá s každou knihou lepší a lepší. Obrovským pozitivem této knihy je hlavní hrdinka. Nejde si ji nezamilovat, ale hlavně..jedná se o již dospělou ženu, která umí používat rozum a srší inteligentním humorem. Stále si však uchovává střízlivý lidský přístup. Jaké to osvěžení oproti hrdinkám ve věku teen, které jsou tak naivní až se vám chce brečet. Vedlejší postavy sympatické. Kniha jistě není dokonalá, ale je dobrá, pobaví, mozek vám u ní neodumře nad stupiditou. Knihu bych osobně neřadila do yang adult, ale už lehkého fantasy. Překlad má pár much, ale s tím se bohužel občas setkáváme.

alibaba72
16.06.2019 2 z 5

Námět je zajímavý, ale hodně mě rušily chyby v knize. Tak ještě zkusím druhý díl, třeba to bude lepší :-)

Nerevanin
21.04.2019 3 z 5

Velmi dobrý nápad, hlavní hrdinka poměrně sympatická, velký potenciál. Slibný začátek, ale poté, co se hlavní hrdinka vydá na další misi, to začíná váznout. Příběh se zadrhává především na nedostatečně vysvětleném / promyšleném světě. Připadalo mi místy dosti obtížné se v příběhu orientovat. Bohužel nezůstaly stranou ani logické chyby (např. postava má hluboká krvácející zranění na obou rukou, ale má spoustu času číst si v knize). Většina postav s výjimkou hlavní hrdinky působí ploše a jednodimenzionálně, nepřátelské postavy navíc nevzbuzují dojem, že by z jejich strany hrozilo nějaké velké nebezpečí, což je samozřejmě problém. Konec mě poněkud zklamal. Nicméně oceňuji, že se jedná o fantasy spíše pro dospělé s dospělou hrdinkou. Český překlad je bohužel často silně svérázný (patrně nadměrný vliv anglické syntaxe), což působí až komicky, jelikož hlavní hrdinka (tj. vypravěčka) si tolik zakládá na gramatice, správném užívání jazyka a podobně.

klarence
16.01.2019 4 z 5

na mě začátek docela dost kostrbatý a zmatený.. ale nakonec se to poddalo a byl z toho hezký příběh

Dusja
01.01.2019

Myslím, že knize v české verzi ubližuje poněkud nedotažený překlad a kvalitní korektura.

gretl74
13.11.2018 3 z 5

Téma knihovny lákavé, svět celkem propracovaný, ale nějak mi to prostě nesedlo, nepohltilo tak, jak by mělo ,)