Neviditelná knihovna

Neviditelná knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327441/bmid_neviditelna-knihovna-pDU-327441.png 3 274 82

Neviditelná knihovna série

Trilogie Neviditelná knihovna – kniha první. Sbírání knih může být někdy nebezpečné... Skutečností je, že pravda může být mnohem podivnější než fikce... Irene je profesionální špionka záhadné knihovny, stínové organizace, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období. Nyní byla ona a její tajemný asistent Kai vysláni do Londýna. Jejich mise: získání zvláště nebezpečné knihy. Problém: v době, kdy dorazí, je už kniha ukradena. Různé frakce londýnského podsvětí jsou připraveny bojovat na život a na smrt, aby tuto knihu získaly dříve než Irene a Kai. Dalším problémem je, že zákony přírody v tomto světě jaksi neplatí. Londýn je plný nadpřirozených bytostí a kouzelníků. A aby toho nebylo málo: Kai něco skrývá – tajemství, které by mohlo zničit celou naši realitu. Irene je chycena v záhadné síti smrtelného nebezpečí, protichůdných vodítek a zlověstných tajných společenství. A neúspěch není řešením, protože v sázce není jen Irenina pověst, ale povaha reality sama.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Invisible Library , 2015

Peťule115
03.01.2018 odpad!

nedočetla jsem - fakt to nešlo :-(

minde
18.12.2017 1 z 5

Taky jsem se na tuhle knihu těšila. Vypadala lákavě, i ohlasy na ni na zadní straně mě hodně nalákaly: "...knihu lze směle srovnávat i s Harry Potterem" - tak to ani náhodou, a to mám Harryho Pottera moc ráda, a přečetla jsem několik fantasy knížek pro děti a mládež, které se mi moc líbily. Tohle mě nezaujalo, nebavilo mě to, i když jsem se snažila, nedočetla jsem. Nevím no, asi to není ten můj šálek čaje.

Lenka40
19.10.2017 4 z 5

Tak u této knihy jsem měla ze začátku problém v šílených a pro mě zbytečných popisech.Ale za nějaký čas od toho autorka víceméně upustila , a pak už jsem si příběh hlavní hrdinky Irene a jejích přátel užívala. Takže , kdo má rád fantasy ,tak určitě doporučuji. Ale nejsem si jistá ,že bych jí přiřadila do sekce pro děti a mládež .

elenai
11.10.2017 1 z 5

Jedním slovem ZKLAMÁNÍ... Tak jsem se na tu knihu těšila, ale bohužel z ní čiší mnoho začátečnických chyb. Autorka se do příběhu neuvěřitelně zamotala a učinila jej nesnesitelně rozvleklým. Myslím, že by tomuto příběhu bohatě stačila forma povídky. Takhle veškeré nápady vyletěly zbůhdarma komínem v této pro mě nečitelné směsce.

pejty
12.09.2017 3 z 5

Jsem trochu zklamaný z toho jak byla tato kniha velebena. Prý mix Doctora Who a Knihovníků. Což byl pro mě ten největší průšvih, který si tato kniha pro mě připravila, neboť ten kdo toto hodnocení napsal by zasloužil nakopat. Už nikdy nebudu věřit něčemu, co je napsané na knize a v recenzi. Příběh se dlouho vlekl a nebavil mě. Až úplný konec knihy byl pro mě velmi zajímavý a musím se přiznat, že mě nabudil na další knihu, takže šanci ještě dám, ale jsem spíše skeptický a očekávám, že tuto sérii brzy odložím.

dionela
21.08.2017 5 z 5

Četla se jedním dechem, napětí, humor. Velmi se mi líbila.

Gibis
14.08.2017 4 z 5

"Chtěla jen - vždy chtěla - dobrou knihu ke čtení."

Chtěla bych být knihovnicí :) Vyřešilo by to můj problém, že nestihnu za život přečíst všechny knihy, které bych chtěla :)

Naprosto úžasný nápad. Občas trochu přeplácané a chaotické, na druhou stranu, jak jinak ve světě zasaženém chaosem? Takže jo, jo líbilo se mi to a druhý díl si nenechám ujít.

jana5385
30.06.2017 4 z 5

Nápad je vynikající. Zpracování je jen o chloupek horší.
Do knihy nacpala autorka tolik zápletek, že Vás ani nenechá chvíli odpočnout a pořád se něco děje. Stále se nemohu rozhodnout, jestli to je pro knihu dobře, a nebo na škodu.
Jinak je to ale velice krásný příběh s úžasnými postavami. Hned jsem se zamilovala do Coppellin, Silvera i Albericha, ani Iren mi nevadila.
Celkově mě sice trvalo dlouho, než jsem se dostala na konec, i tak se těším na další díl a s radostí si ho přečtu. :)

KatnissLavender
30.06.2017 2 z 5

Kniha o knihovně a knihovnících!? To je snad sen každého knihomola! Ale ne tahle, ne takto napsaná, ne s tímto dějem. Největší kámen úrazu je asi to překombinované a plytké prostředí plné nezajímavých vedlejších postav. Jakoby autorka nevěděla, že kromě vyprávění ( bohužel téměř o ničem ) existují i styly, jako je popis a charakteristika! Neříkám, že kniha neměla i světlé chvilky, ale do pokračování se nejspíš pouštět nebudu...

stovice
14.06.2017 2 z 5

Začátek opravdu dost slabý, prostředek celkem ušel a konec super. jsem zvědavá takže si přečtu i druhou knihu i když mi asi bude stačit si ji půjčit a ne ji vlastnit.

Hanulka25
14.06.2017 2 z 5

Přečetla jsem první tři kapitoly, dál už to nešlo - slátanina tolika podivností, že už to na mě bylo moc.

IvankaM
13.06.2017 3 z 5

Od tak skvělého nápadu jsem možná čekala víc. Bylo tam zbytečně moc vysvětlování a části byly zdlouhavé. Ale jinak se mi kniha moc líbila a další díl si stoprocentně přečtu.

bibi.r
24.05.2017 3 z 5

Tak trochu zklamání. Příběh je opravdu překombinovaný a konec podivně uspěchaný.

Suziella
20.05.2017 4 z 5

Číst knihu o knihách bylo fajn. Začátek mi nejdřív moc neseděl, postupně jsem se začetla... pak to přišlo a nemohla jsem se odtrhnout. Že toho v knize bylo moc? Hm, to se mi na tom líbilo. Čím víc, tím líp ;) proč by ne!

kikies
18.05.2017 4 z 5

Nejsem na fantasy, ale tohle se mi líbilo. Knihovna a sbírání svazků je neskutečně dobrý nápad s velkým potenciálem (zní to sexy, trochu jako Lara Croft nebo Indiana Jones v knihovnickém světě), ale nejsem si jistá, že se toho autorka chopila úplně šťastně. Jak už je zmíněno i v předchozích komentářích, je to opravdu neskutečná směska úplně všeho, co se dalo (občas i nedalo) použít. Postavy jsou zajímavé, jsem zvědavá na pokračování a určitě si ho přečtu, ale těžko říct, jestli zvládnu takhle přeplácanou fantasy záležitost i v dalších dílech.... ale třeba z toho autorka ještě nějak vybruslí ;)

Noctua8
14.05.2017 3 z 5

Asi trochu zklamání. Kniha, díky tématu knihovny a knihovníků, měla velký potenciál, ale autorka použila všechno co ji napadlo a ještě něco navíc, tak je z toho nakonec takový miš-maš. Jsem si vědoma, že v dnešní době fantasy příběhů je dovoleno téměř vše, ale stále platí, že méně je někdy více. Dle mého názoru patří vlkodlaci prostě a jednoduše do lesa a upíři na hrad. A ne do přírodopisného muzea a do vzducholodi. V Neviditelné knihovně se to hemží alternativními světy (což není úplně špatný nápad), nadpřirozenými postavami a bytostmi, u některých ani nevím, co jsou zač. Tajnými jazyky, magií, kouzly, draky, obživlými chrliči, plechovými housenkami (asi obšlehnutými z Avengers), hlasy z jiných dimenzí a interaktivním tetováním. Do toho je zamotaná pěkná člověčí závist, láska, nedůvěra a touha dovědět se něco o své rodině.....a vědeckotechnická revoluce. A také jeden super-ultra-mega záporný hrdina, před kterým se třese samotná Knihovna v celé své velikosti. Jak říkám všechno a ještě něco navíc. Bohužel, nakonec z celého toho množství postav, typů, kouzel a situací dobrý příběh nevypadl.
Zaujala mě vedlejší postava draka Kaie (jak asi vypadá drak, který vypadá jako chlap - pěkný mladý chlap ?), kterému autorka v tomto díle moc prostoru nedala, ale na druhou stranu naznačila, že v tom klukovi NĚCO je. Kvůli němu si přečtu ještě druhý díl a uvidíme.

Aires
19.04.2017 3 z 5

Pamatujete, jak se v prvním díle Harryho Pottera pokouší Seamus Finnigan čarovat? Okonorka, harfišum, proměň vodu v dobrý rum. Jenže se mu to nepovede. V tomhle případě se pokoušela čarovat autorka. Okonorka, harfišum, proměň průměrnou knihu, ať je cool. A kouzlo dopadlo stejně. Neviditelná knihovna je výbuch chaotické fantazie, splácanina všeho možného :) Alternativní světy, upíři, steampunk, magie, a Knihovníci.

Neviditelná knihovna má slušný potenciál, autorka se do ní však pokusila nacpat vše, o čem v literatuře četla. Přesto je to pořád zajímavá kniha, jako dělaná pro fanoušky Flynna Carsena. Já se na ni hodně těšila, nakonec jsem se ale nedokázala pořádně začíst. Nevím, jestli je to dílem autorky nebo překladu, ale i věty byli takové zmatené, časté chyby, a při čtení se musíte hodně soustředit, aby jste se neztratily ve víru chaosu...

Blaufik
17.03.2017 4 z 5

Nevšední čtenářský zážitek spolu s tématem sbírání vzácných svazků v alternativních světech otevírají dveře nekonečným možnostem a já jsem velice zvědavá, jak se bude tato série vyvíjet v dalším díle, který si mile ráda přečtu.

Více v mé recenzi v záložkách.

Terie
16.03.2017 5 z 5

Skvělá fantasy s knihami, moc mě to bavilo. Těším se na pokračování. :)

Viky007
08.03.2017 4 z 5

Docela slušná fantasy, ale něco tomu chybělo. Nápad s knihovnou byl skvělý a celkem jsem si oblíbila i postavy (až na Valea, ten mi upřímně lezl na nervy), takže za mě palec nahoru. Jen škoda, že to bylo takové ukecané... chtělo to víc akce. Taky to mohlo být víc promyšlené, ale i tak jsem zvědavá na další díl.