Neviditelná knihovna

Neviditelná knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327441/bmid_neviditelna-knihovna-pDU-327441.png 3 274 82

Neviditelná knihovna série

Trilogie Neviditelná knihovna – kniha první. Sbírání knih může být někdy nebezpečné... Skutečností je, že pravda může být mnohem podivnější než fikce... Irene je profesionální špionka záhadné knihovny, stínové organizace, která sbírá důležitá beletristická díla ze všech časových období. Nyní byla ona a její tajemný asistent Kai vysláni do Londýna. Jejich mise: získání zvláště nebezpečné knihy. Problém: v době, kdy dorazí, je už kniha ukradena. Různé frakce londýnského podsvětí jsou připraveny bojovat na život a na smrt, aby tuto knihu získaly dříve než Irene a Kai. Dalším problémem je, že zákony přírody v tomto světě jaksi neplatí. Londýn je plný nadpřirozených bytostí a kouzelníků. A aby toho nebylo málo: Kai něco skrývá – tajemství, které by mohlo zničit celou naši realitu. Irene je chycena v záhadné síti smrtelného nebezpečí, protichůdných vodítek a zlověstných tajných společenství. A neúspěch není řešením, protože v sázce není jen Irenina pověst, ale povaha reality sama.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Invisible Library , 2015

Pepa0216
01.11.2018 4 z 5

Chvíli jsem váhal mezi 3 a 4 hvĕzdami. Úvod knihy je takový nemastný, neslaný. 3 kapitoly jsou skoro bez dĕje s trochou chaosu v počtu všelijakých stvoření. Pak se rozjíždí dĕj a příbĕh. Zajímavé postavy, napínavá zápletka i příbĕh. Za mĕ dobrý.

jarin58
28.10.2018 1 z 5

Tak tady jsem nevybral dobře.

Kroana3
16.10.2018 5 z 5

Po dlouhé době YA, která mě opravdu chytla. Zaregistrovala jsem pár chybiček a netuším, proč Kostěje nechali jako Kostcheie, ale jinak parádní jízda. Po dlouhé době knížka z Omegy, která mě nezklamala, to se musí ocenit:)

Jen poznámka... Pokud nemáte rádi knihy, knihovny a nemáte potřebu si knížky doma syslit, nemusíte chápat, proč jsem z toho tak odvařená... Já hlavní hrdince rozumím, která knížka mi do pařátů padne, tu už nevydám. A proto plný počet, protože je to knížka v podstatě o mně, jak jsem potkala dračího kámoše XD

Yui-chan
01.10.2018 4 z 5

Já byla s knihou velice spokojená. Po přečtení krátkého shrnutí na přebalu knihy jsem přesně něco takového čekala. Trochu Flynn Carsen ale spíš o záchraně knih než o nalezení kopích osudu :D. A to tato kniha splnila dokonale. Nejraději jsem, když si hlavní hrdiny oblíbím hned od začátku a záporáky nemám hned o začátku ráda. Irene a Kaie jsem si oblíbila hned. Mám holt slabost pro pěkné knižní muže :). Zápletka byla zajímavá a napínavá, knihu se mi moc nechtělo odkládat. Všechna zranění byla popsána dostatečně, abych si představila, jak to vypadá a jak chudák postava trpí, ale bez zbytečných podrobností a pikantností - tak to mám ráda. Hvězdu jsem ubrala jen proto, že by mi občas neuškodilo malé vysvětlení k rasám, alternativům a tak podobně. Kniha byla podaná dojmem, že to přece už dávno vím a je to nad slunce jasné. Mě občas nebylo. Doufám, že další díly série mi některé mé nejasnosti více osvětlí a více popíší život agentka/knihovníka. Moc pěkný nápad a na další díly se těším.

Gabika9
13.09.2018 2 z 5

Nechápu, jak tuto knihu může někdo přirovnávat k Harry Potterovi... Přeplácané, chaotické, dvě třetiny o ničem. Celou knihu zachránili poslední kapitoly. Nevím jestli má smysl pokračovat dál v serii...

martin3724
03.08.2018 3 z 5

Přirovnání k Doctorovi Who či Harry Potterovi mi přijdou trochu nadsazená. Knížka je zajímavá, ale myslím, že ze z toho nápadu dalo vytáhnout více. Ale jako oddychovka na léto dobré.

ElleNora
24.06.2018

Kniha mě rychle vtáhla do děje, ani nevím jak. Hlavní hrdinka je jako agentka Knihovny vyslána na nebezpečnou misi se studentem, který má tak trochu svá tajmství. Sama jsem přemýšlela, kdo je skutečný nepřítel a kdo chce skutečně pomoct. Děj měl správný spád, takže jsem se rozhodně nenudila. Myšlenka zachránit knihy před lidmi mě správným způsobem zaujala, takže si plánuju přečíst i další knihy z trilogie.

whiolet
28.05.2018 2 z 5

I já jsem po knize sáhla kvůli čtenářské výzvě,ale musím říct, že to byla hlavně ta "vychvalující" zadní stránka,která mě na příběh příjemně nalákala, a já se těšila až si to konečně přečtu.
A sakra...co to jako mělo být?!
Do příběhu jste přímo násilně vtaženi a pořádně ani nevíte o co, že to tam vlastně jde.
Zbytečná a dlouhá přirovnání. Jazyk, který je tak krkolomný, že si občas chcete knížku omlátit o hlavu,ale hlavně NUDNÉ postavy, co dělají nesmyslné věci.
Pokračování vážně číst už nechci.

trudoš
25.05.2018 4 z 5

Život knihovníka nemusí být nutně o razítkování průkazek a lamentování nad morální zkažeností čtenářů. Jistá Neviditelná knihovna totiž nabízí svým pracovníkům daleko víc - nebezpečenství jakéhokoliv druhu, čtyřiadvacetihodinové ohrožení života anebo třeba možnost naprostého pohlcení chaosem. Žádné laciné paběrkování při misích za nepřátelskou linií. To je pro amatéry z Navy SEALs. Skuteční machři umí číst a nebojí se to použít.
Hravé steampunkové dobrodružství plné popkulturních odkazů napříč literaturou. Stinnou stránkou je však osnova, kdy se málem až zdá, že Genevieve Cogmanová řeší pravidla za pochodu a díky tomu sem tam dochází k logickým lapsům. V jednu chvíli se pak zbytečně vypisuje s nepodstatnou konverzací, aby vzápětí uspěchala důležité akční scény. Množství postav také malinko znepřehledňuje situaci, což je paradoxně znát nejvíc v momentech, kdy se rekapitulují všechny motivy. Jinak ale fajn, snad jen, že tohle je přesně ten typ vyprávění, kterému by víc slušela ich-forma.

Veve721
07.05.2018 5 z 5

Je mi líto, že jsem se k "Neviditelné knihovně" dostala teprve teď, protože jsem z této knížky nakonec opravdu nadšená. Líbil se mi originální nápad "agentky knihovnice" zkombinovaný s detektivkou, magií a vtipem. Hned při čtení prvních stránek mě příběh pohltil a nepustil až do konce. Děj nemá žádná slepá místa, pořád se něco děje a stále se posouvá dál. Hlavní hrdinové sice nebyli těmi největšími sympaťáky, na které jsem v literatuře narazila, nelezli mi ale ani na nervy a nejednali pitomě. Je nějakým zvláštním módním trendem, že se hlavní hrdinové chovají jako idioti a skočí záporákovi na každou lest. Irene, Kai i inspektor Vale jsou však dost chytří a jednají racionálně. Líbilo se mi, kolik prostoru autorka věnovala jejich myšlenkovým pochodům a detektivní práci.

Ale nejvíc ze všeho se mi líbil nápad s Knihovnou - kterého knihomola by taková nekonečná zásobárna vzácných knih z různých dimenzí nenadchla?

makynka911
19.04.2018 3 z 5

Jako mnoho ostatních, i já jsem zařadila knihu do ČV. Neříkám, že by kniha neměla něco do sebe, ale přišlo mi, že autorka měla svět v hlavě dokonale vymyšlený, jen nám zapomněla podstatné informace na začátku příběhu předat. Trvalo mi než jsem se zorientovala v postavách, časech a souvislostech. Nečetlo se mi zase až tak špatně, ale na další díl už to nevidím. Pro mě takový průměr :)

chmelda212
11.03.2018 3 z 5

Knihu Neviditelná knihovna jsem četla v rámci čtenářské výzvy 2018..
Hodně mi to připomínalo Flynna Carsena a chvilku mi trvalo než jsem se do příběhu dostala. Nicméně mě některé pasáže potěšili (např. (ne)postelová scénka mezi Irene a Kaiem a jak Kai prozradil sou pravou identitu aby zachránil Irene a Valea) a né všechny otázky, které se mi při čtení honily hlavou (stejně tak i hlavní hrdince) nebyly vyřčeny .. Určitě si přečtu další díly, ale není to ten typ knih, ke kterým bych se později vracela...

kamila002
07.03.2018 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Byl pro mě velký problém se do ní začíst, ale dočetla jsem jí jedním dechem a s chutí jsem se pustila do druhého dílu.

Klarsik3
15.02.2018 3 z 5

Na začátku jsem neměla tušení o čem autorka píše.. Přišlo mi že si myslela že každý bude rozumět tomu co jí zrovna napadlo.. Z počátku jsem se vracela a snažila se to bez úspěchu pochopit.. Až když jsem si s tím přestala lámat hlavu tak jsem se začetla.. Nakonec mě to i bavilo :-)

denydean
14.02.2018 3 z 5

Kniha mně trochu zklamala. Nazačátku jsem měla problém se začíst, sice se to pak rozjelo, ale stejně .... nebylo takové jaké jsem si to představovala. Asi jsem čekala něco na způsob Flynna Carsena.

Jane007
09.02.2018 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Obálka vypadala naprosto luxusně a já se docela těšila. Nejdříve jsem měla problém se začíst, pak se to rozběhlo a mnohdy to bylo tak přeplácané akcí, že to mělo dost rušivý efekt. Kdyby byly vynechány některé útočné scény, líbilo by se mi to víc. Hlavní postavy jsou ale velmi sympatické a kvůli detektivovi se těším na další díly. Nezbývá mi, než žárlivě střežit svou vlastní knihovničku před knihovníky :-)

Magrata15
04.02.2018 4 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, téma pro mě bylo dost zajímavé, ale ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst a od půlky jsem se pro množství témat a akcí začala ztrácet. Nakonec jsem dočetla, nebylo to špatné, ale čekala jsem víc.

MiraiYume
04.02.2018 4 z 5

Námět byl velmi zajímavý, i když vzhledem ke spoustě filmů a seriálů na toto téma to nebylo zas až tak úplně originální. Nicméně se mi kniha opravdu líbila, převážně díky stylu, jakým je psaná. Je svižný, lehce se čte a poměrně snadno místy vtáhne do napínavého děje. Srovnání s Harry Potterem je úplně mimo, na druhou stranu přirovnání k symbióze Doctora Who a Knihovníků je celkem trefné. Doctora Who (hlavně toho seriálového) mám vážně ráda a Knihovníky snesu, takže už jen díky tomu mi nedělalo potíž se v ději orientovat a živě si ho představit i s tím spojením 19. století a aligátorů-kyborgů. Čtenář zkrátka musí být na toto téma naladěn, aby příběh nenudil. A to já byla. Pár věcí mi tam přesto vadilo, proto nedávám plný počet, ovšem na pokračování se velmi těším!

*Pájuše*
23.01.2018 3 z 5

Knihovna je centrální mozek, který spojuje alternativní světy a Knihovníci jejich agenti. Nooo... určitě zajímavý námět, ale ne moc umě zpracovaný. Autorka se plácá pro mě v dost těžkopádné konverzaci, která mi ani po osmé kapitole nedávala smysl. Hodně mi děj připomínal Flynna Carsena... Jinak tyhle filmy, dokonce i seriál s ním, mám ráda, ale tohle fakt byla jen vykrádačka na dobrý námět, ale nedosahoval jeho kvalit. Upřímně je to fantasmagorie na druhou, ale díky určitým aspektům se kniha dá číst, i když s nemalými obtížemi, kterými horko těžko věříte.

PS: fakt mě pobavilo (ironicky) zařazení pro děti a mládež. Jestli já v tom mám poměrně zmatek a neorientuji se v tom, čím se mě autorka snaží nakrmit a hlavně jak... no, pak pochybuji, že by z toho něco měli dvanáctiletí prcci.

Rowana
12.01.2018 3 z 5

Možná úplně nenadchne, ale rozhodně neurazí. Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala a zvykla si na určitou přeplácanost, ale pak už se mi to vyprávění docela líbilo. Zvlášť když se tam objevil jeden element, který pochopitelně nebudu prozrazovat. :-)
Už číhám na druhý díl a určitě si ho příležitostně také přečtu.
Trochu mě iritovaly ty chyby v textu.