Smrtící slovo

Mírová jednání vždy představují nepředvídatelné události, a to obzvlášť v případě, kdy je klíčový představitel jedné strany nalezen mrtev. Tato událost významně ovlivní tajnou konferenci, kde Knihovna stojí jako prostředník mezi pořádkem a chaosem, které představují mocné síly draků a fae. Špiónka Irene je doprovázena svým asistentem Kaiem a detektivem Valem do Paříže do doby konce 19. století, kde mezi draky a fae probíhají intenzivní mírová jednání doprovázená intrikami na všech stranách. Irene musí jednat rychleji, než se celá francouzská metropole ocitne ve fatálním nebezpečí. Podezření z vraždy dopadají na zúčastněné strany a Irene se ocitá uprostřed mocenských her odehrávajících se na pozadí temného pařížského podsvětí, nespoutaného nočního života a tajemného divadelního prostředí. Je na stopě krvelačné fae, která je známá pod jménem Krvavá hraběnka. Důkazy se ale postupně zamotávají. Může snad být vrahem někdo ze samotné Knihovny?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430443/big_smrtici-slovo-tOz-430443.jpeg 4.616

Neviditelná knihovna 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Omega

The Mortal Word, 2018

Kniha Smrtící slovo

Bublina999

(+ SPOILER) Považuji to za zatím nejlepší knihu z celé této série. Trochu mi chyběla bližší spolupráce Irene s Kchajem, ale to se zjevně v budoucnu zlepší... Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, jen návrat k Alberichovi mi přijde trochu zbytečný. Považovala jsem ho za uzavřenou kapitolu. Knihu přesto rozhodně doporučuji a s radostí vyhlížím další díl/y.

psychousek

Další příběh Iren a Kchaje (už jsem si asi na nový přepis jména zvykla) s neobvyklým příběhem a zajímavým vyvrcholením. Pokud se líbily předchozí díly, tento bude taktéž. Občas mi u Irene chyběl spojovcí most mezi jejími myšlenkami, ale jelikož sama vím, jakými směry se ubírá ženská mysl, ani se tomu moc nedivím.

221B

Pro výborný nápad, hrdinku, která není pitomá a předchozí přečtené knihy dávám hvězdičky. Pro chybějící logiku a skřípající zápletku nejsou kompletní.