zuzak07

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Docela mě překvapilo, že to napsala žena, že píše o sexistickém chlapovi. Nezajímavý příběh o nezajímavém muži, který se svojí vinou řítí ke dnu a stahuje tam i lidi kolem sebe. Kdybych knihu neměla do čtenářské výzvy, tak se k ní nejspíše nikdy ani nedostanu nebo ji rozhodně nedočtu. Je to napsané dost jednoduše, takže se to čte dobře a rychle, ale vadí mi v knihách i nespisovné a hovorové výrazy. Nebudu tedy fanoušek autorky, i když jsem obdivovala lékařské popisy.

08.12.2021

ChamtivostChamtivostM. Elsberg (pseudonym)

Za mě nejslabší kniha od Elsberga, možná proto, že finančnictví mě nikdy nebralo. A taky zde nebyly moc zajímavé postavy.

31.08.2021

ZvonZvonNeal Shusterman

Tak závěr série mě dost zklamal. Zajímavě rozjetý příběh, který měl potenciál vyústit v něco silného a poučného, ale měla jsem pocit, že si autor už nevěděl rady se svými postavami, tak pro ně vymyslel jednoduché zakončení. Četlo se to dobře, jako všechny díly, a nejlepší postavou pro mě byl Nimbus. A tolik šťastných náhod, které vždy zachránily Rowana, nemůže v životě potkat žádného člověka :)

14.06.2021

NimbusNimbusNeal Shusterman

Druhý díl se mi líbil více než první, přišel mi takový propracovanější (i když dějově stále předvídatelný) a postavy mi byly sympatičtější, jelikož se mentálně posunuly. Promluvy Nimba se mi moc líbily.

08.05.2021

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Hodně zajímavé téma, překvapivý příběh, skvělé vedlejší postavy, ty hlavní už moc ne a velice jednoduchý styl - prostě už nejsem cílová věková skupina. Ale počtení příjemné, oddechové.

16.04.2021

Revoluce hrůzyRevoluce hrůzyNick Abadzis

První příběh, kdy se Gabby seznámila s Doktorem jsem považovala za průměrný. Ale mé hodnocení zvýšil příběh další, kdy s ním navštíví vesmír. Tato linie byla zajímavější a hlavně mě zaujal koncept skiců a zápisníku myšlenek. Příběh tak byl srozumitelnější a přehlednější.

03.04.2021

Ztracená růžeZtracená růžeSerdar Özkan

Pěkné a rychlé čtení, konec předvídatelný. Kdybych se k této knize dostala před 10 lety, asi by mi dala více, ale dnes jsem v ní nenašla nic, co bych už nevěděla, dokonce příběhy v ní zmíněné už jsem znala odjinud.

20.03.2021

CopCopLætitia Colombani

Velmi milé překvapení. Ke knize bych se vůbec nedostala nebýt doporučení, jelikož autorku vůbec neznám a ani jsem nepostřehla nějaké recenze. I když jsem si nevytvořila nějak silné pouto s hrdinkami, pouto mezi nimi mi to dostatečně vynahradilo. Takové závěrečné vyvrcholení a propletení mi vyrazilo dech. A styl vyprávění je také neotřelý a zajímavý.

15.02.2021

Neviditelná knihovnaNeviditelná knihovnaGenevieve Cogman

Knihu jsem přečetla, docela jsem se na ni těšila. Jak si ale někdo mohl dovolit ji srovnávat s Harrym Potterem?? Jak už tady někdo psal, zajímavé téma, které mělo potenciál, ale musel by to napsat někdo jiný. Pořád jsem přemýšlela, co mi vadí nejvíce - jednoduchý jazyk, nezajímavé postavy, které si neoblíbíte, nebo zvláštní jazyková spojení, jako když se někdo pokouší o vtip, který připadá vtipný jen jemu??? Pak mi došlo, že to není jen špatně napsané, ale také špatně přeložené. O nakladatelství Omega jsem už slyšela, že si s překladem nedají moc práce, no asi se jim budu vyhýbat, jejich chyba!

23.11.2020

V zajetí zimyV zajetí zimyNaomi Novik

Knížky od Naomi Novik miluji. Umí zaujmout silnými charakterními postavami, překvapivým dějem i krásným poetickým jazykem při popisu. Mám od ní přečtené vše, doporučuji hlavně tuto knihu a Ve stínu hvozdu.

09.07.2020

Kulový bleskKulový bleskLiou Cch'-sin

Liou Cch´-sin je jako závan čerstvého vzduchu. Je to mistr slova a vět. I když je v knize dost popisů a některým vědeckým věcem jsem nerozuměla, tak jsem knihu četla se zájmem a bavila mě. Po dlouhé době téma, které je nové a neokoukané.

02.03.2020

Smrtící bíláSmrtící bíláR. Galbraith (pseudonym)

Mohlo to být kratší, nemuselo to být tak rozvleklé, když se první mrtvola objeví až po 300 stránkách, ale i tak jsem si užila každou stránku s Cormoranem a Robin.

30.11.2019

Orfeus v podsvětíOrfeus v podsvětíMike Carey

Opět dobrý, ale nejslabší díl.

29.07.2019

Dobrá znameníDobrá znameníTerry Pratchett

Kombinace mých oblíbených autorů prostě nemohla dopadnout špatně. Je to čtivé, zábavné, chytré a plné easter eggů. Ten na E.T. byl výborný :)

25.07.2019

Svět jako hra o trůnySvět jako hra o trůnyDominique Moise

Čekala jsem více a asi i něco jiného. Je to takové zamyšlení ani ne nad seriály, jako spíše nad světem. Ač je autor Francouz, řeší hodně Ameriku.

01.07.2019

Hry bez hranicHry bez hranicMichal Kašpárek

Pro mě zbytečně strávený čas, který naštěstí nebyl moc dlouhý. Proč mám číst o povrchním egoistickém člověku, kterých je náš svět plný?

08.04.2019

NapětíNapětíNaomi Alderman

Četlo se to dobře, ale čekala jsem více...

08.04.2019

VlciVlciBill Willingham

Konečně se vrátil Wolfi, parádní příběh jako vždy. Zatím mě žádný díl nezklamal.

27.02.2019

RánaRánaMike Carey

Zajímavý vedlejší příběh, který ale ten hlavní moc neposunul i vzhledem k tomu, že se tam Tom téměř nevyskytuje. Ale opět chytré, čtivé, barevné i temné.

14.02.2019

Vzpomínka na ZemiVzpomínka na ZemiLiou Cch'-sin

Fantastický závěr trilogie plný překvapivých zvratů a zajímavých postav. Jen ta délka knihy mohla být kratší, i když se to četlo skvěle, někdy jsem si přála, abych už věděla, jak to dopadne.

31.01.2019

Pouť do Země východníPouť do Země východníHermann Hesse

Čekala jsem od toho více.

27.11.2018

JackabyJackabyWilliam Ritter

Kniha je velice čtivá, postavy sympatické. Ale jako detektivka moc neoslní, když poznáte, kdo je vrah ve chvíli, kdy se poprvé objeví na scéně, a tajemství jiných postav také.

20.11.2018

Les mytágLes mytágRobert Holdstock

Po dobrých recenzích a předmluvě Neila Gaimana jsem měla velká očekávání, která nebyla naplněna. Jednoduchý příběh o lásce, který zbytečně zastiňoval ostatní zajímavé děje. Postavy jsem si nijak zvlášť nezamilovala. Mytága mi přišla zajímavá a bylo mi líto, že v Lese mytág se moc času nestrávilo. Když už to začalo být zajímavé, tak se příběh opět vrátil k příběhu o lásce. Ale autor psát umí, četlo se to dobře i přesto, že převažovaly popisy nad dialogy. Zkusím ještě druhý díl, protože jsem četla, že je to nejlepší kniha Roberta Holdstocka.

19.09.2018

Magie pro každéhoMagie pro každéhoJiří Pavlovský

Zábavné a pohodové čtení, ideální, když nechcete nic náročného a dlouhého, ale chcete se jen odreagovat.

31.08.2018

PodsvětíPodsvětíMichal Šefara

Kniha se četla dobře, stránky létaly samy od sebe. Příběh to byl originální a z českých reálií, což mě bavilo. Postavy byly zajímavé tím, že to byli obyčejní lidé, které něco spojovalo, ale nebyly moc důkladně vykreslené, takže si k nim člověk neudělal pevnější vztah. Přesto mi tam něco chybělo, něco, čím by to autor opepřil.

31.07.2018

Temný lesTemný lesLiou Cch'-sin

Druhý díl se mi líbil více než první. Konečně se něco dělo a nebylo zde tolik technických termínů jako v prvním díle, tudíž jsem si ho více užila. Jsem zvědavá jaké to bude mít pokračování.

23.07.2018

Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)Lauren Graham

Místy to bylo zábavné, místy milé a nostalgické, místy nudné. Kdo má rád Lauren, užije si to.

21.06.2018

Válka světůVálka světůHerbert George Wells

Na to, že to bylo napsáno na konci 19. století a že je tam minimum dialogů a maximum popisů, je to čtivé a dobře představitelné.

27.03.2018

Totální rauš – Drogy ve třetí říšiTotální rauš – Drogy ve třetí říšiNorman Ohler

Šokující a hodně čtivé, na to, že jde o faktografii a navíc téma, o které se tolik nezajímám.

19.03.2018

LeviatanLeviatanMike Carey

Přišlo mi to slabší než předchozí díl, ale pořád je to napínavé a zajímavé. Tentokrát komiks přináší více otázek než odpovědí, ale snad nám na ně Tom odpoví již brzy.

20.10.2017