zuzak07 - Příspěvky

Ve službách zlaVe službách zlaR. Galbraith (pseudonym)

To byla panečku jízda. Přečteno za tři dny. Po dlouhé době jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Díky tomu, že je další případ Cormorana a Robin osobnější, jsme mohli také oba lépe poznat. A právě ta osobitost dala příběhu šťávu a já se cítila součástí příběhu. Těším se na další díl.

20.06.2016

Temná hmotaTemná hmotaB. Crouch

Tohle byla neskutečně velká a dobrodružná jízda. Čtivé, chytré a díky skvělému závěru taky uvěřitelné. Vědecké pojmy byly dobře vysvětlené i pro laika a postavy byly reálně vykreslené. Prostě obyčejní lidé, kteří se perou o své místo ve světě, žádní hrdinové, kteří zachraňují svět, ale svůj zdravý rozum.

09.07.2017

Deníček moderního fotraDeníček moderního fotraD. Landsman

Dlouho jsem se u knihy takhle nezasmála, výborné, zábavné.

07.09.2015

Deníček moderního fotra 2Deníček moderního fotra 2D. Landsman

Druhý díl už není tak dobrý, protože vás toho už moc nepřekvapí, ale pořád je to zábavné, oddechové čtivo. Občas mi ale lezly na nervy neustále se opakující výrazy.

26.12.2015

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Je to čtivé, nepopírám, zhltla jsem to během dvou dnů, ale není to nic světoborného. Rozhodně mě zaujal způsob vyprávění, z pohledu tří různých osob, to bylo originální, ale žádná postava, ani ta hlavní Rachel, mi nebyla sympatická. Ale jako letní čtení dost dobré.

07.07.2017

Prázdné místoPrázdné místoJ. K. Rowling

Předsudky jsou hrozná věc. Člověk vezme do ruky knihu od autorky Harryho Pottera a něco očekává. Jenže očekávání se nesplní, protože nečtu Harryho, ale Prázdné místo. Překvapilo mě téma, které si Rowlingová vybrala, v podstatě o ničem, ale o lidech. I přesto, že kniha není můj pravý šálek kávy, musím uznat, že Rowlingová je dokonalá vypravěčka. I když psala obyčejný příběh o obyčejných lidech, kteří žijí vedle vás a ani nevíte, co se děje u nich doma, četlo se to opět jedním dechem. Prostě čtete, i když vás příběh moc nezaujal.

25.03.2014

Čarodějky na cestáchČarodějky na cestáchT. Pratchett

Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová prostě nemají chybu, když před nimi utíkají i divocí býci :-)

23.01.2015

Podivná knihovnaPodivná knihovnaH. Murakami

Co to bylo? Nechápu, proč byla tato kniha napsána. Přečtena, ihned zapomenuta, nic mi nepřinesla. Ještě, že je tak krátká!

22.08.2015

Legendy v exiluLegendy v exiluB. Willingham

Tohle je milé překvapení. Dostala jsem se k tomuto komiksu náhodou a určitě v něm budu pokračovat. Je to jiné a zábavnější než Marvel nebo DC.

31.12.2015

Pátá dohodaPátá dohodaD. M. Ruiz

Mnohem slabší než Čtyři dohody a v podstatě polovina knihy připomíná to, co je psáno ve Čtyřech dohodách. Kniha tudíž mohla být mnohem útlejší.

21.06.2016

Muži ve zbraniMuži ve zbraniT. Pratchett

Noční hlídka je ta nejlepší Pratchettovská parta vůbec. Jsou mile jednodušší, ale odvážní a vtipní.

14.08.2016

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

Je poznat, že to nepsala Rowlingová, ale je poznat, že nad tím měla dohled. Je to jiné, ale pořád je to Harry Potter. Je to čtivé a zábavné a ta nostalgie má určitě velký podíl na tom, že se mi to opravu líbilo. Fanouškům určitě doporučuji. Každopádně by tomuto příběhu více slušelo klasické románové zpracování, jako předchozím dílům.

13.10.2016

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiR. Riggs

Je to čtivé a je to líbivé. Autor vytvořil zajímavý svět. Jen mi připadá, že je to mířeno na mladší věkovou skupinu (náctileté), takže se nejedná o nic složitého a překvapivého. Měla jsem z knihy dojem, že je to jen přípravná půda na další díl, protože se toho zase tolik nedělo, ale muselo se vše vysvětlit. Určitě mě ale zajímá, jak to bude pokračovat, tak si přečtu oba další díly.

22.10.2016

Šílená odměnaŠílená odměnaJ. Palmiotti (pseudonym)

Tak Harley mě bavila od první stránky. Je to vtipné, sarkastické a originální, což je v dnešní době někdy už problém. Bavilo mě to asi více než Deadpool (snad mě za to nepřijde zmasakrovat) :-)

09.12.2016

Stopařův průvodce GalaxiíStopařův průvodce GalaxiíD. Adams

Perfektní, smála jsem se od začátku do konce. Jen ti spolucestující v tramvaji mě museli mít za blázna :-)

24.12.2016

Koruna stínůKoruna stínůJ. Hill

Prvním dvěma dílům jsem dala 5*, kdyby to šlo, tomuto dílu jich dám 6. Zatím nejlepší ze 3 dílů. V Koruně stínů nevyniká tolik scénář jako kresba. Ta je dokonalá a říká nám vše podstatné i beze slov. Hill s Rodriguezem jsou ta nejlepší dvojka na světě. Nejlepší komiksová série, na kterou jsem zatím narazila, nápaditá, chytrá a přiměřeně strašidelná.

16.02.2017

Alfa a omegaAlfa a omegaJ. Hill

Nejlepší komiksová série, na kterou jsem zatím narazila. Všem dílům jsem dala 100%, některým bych dala i více. Je to chytré, je to zábavné, nepředvídatelné a jiné. Originální příběh, který tady ještě nebyl.

08.03.2017

Batman a synBatman a synG. Morrison

Příběh zde končí dříve než pořádně začal. Slušně načatý námět nevyužívá svůj potenciál, naťukává několik příběhových linek a několik postav a ve chvílí, kdy se začíná něco dít, končí. Škoda. Kresbu jsem si ale užívala.

10.03.2017

Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)L. Graham

Místy to bylo zábavné, místy milé a nostalgické, místy nudné. Kdo má rád Lauren, užije si to.

Les mytágLes mytágR. Holdstock

Po dobrých recenzích a předmluvě Neila Gaimana jsem měla velká očekávání, která nebyla naplněna. Jednoduchý příběh o lásce, který zbytečně zastiňoval ostatní zajímavé děje. Postavy jsem si nijak zvlášť nezamilovala. Mytága mi přišla zajímavá a bylo mi líto, že v Lese mytág se moc času nestrávilo. Když už to začalo být zajímavé, tak se příběh opět vrátil k příběhu o lásce. Ale autor psát umí, četlo se to dobře i přesto, že převažovaly popisy nad dialogy. Zkusím ještě druhý díl, protože jsem četla, že je to nejlepší kniha Roberta Holdstocka.

Třetí přáníTřetí přáníR. Fulghum

Kniha mě moc nezaujala a ani nenalákala na další díly. Mám radši zábavného Fulghuma.

08.09.2013

Snídaně u TiffanyhoSnídaně u TiffanyhoT. Capote

Miluji ten příběh, ale asi kvůli konci mám radši film. A hlavně kvůli Audrey Hepburn :-)

08.09.2013

Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchK. Tučková

Kdyby kniha byla o třetinu kratší, byla by rozhodně lepší a přečetla bych ji jedním dechem. Posledních 100 stránek jsem dočítala dlouho, protože už mě to moc nebralo. Příběh zajímavý, napsaný opět poutavě, ale Žítkovské bohyně jsou lepší.

12.01.2014

Štěstí, láska, čokoládaŠtěstí, láska, čokoládaM. v. Praag

Knihu jsem četla na základě doporučení. Četla se dobře a rychle, ale nic jsem si z ní neodnesla. Neobjevila jsem žádnou novou myšlenku, která by už nebyla vyřčena. Aspoň, že byla tak krátká.

05.07.2014

HordubalHordubalK. Čapek

Překvapivě se to četlo dobře a dopadlo to tak, jak jsem nečekala. Příběh, který dnes tolik nepřekvapí, ale ve své době byl něco neobvyklého.

15.08.2014

Síla vzdoruSíla vzdoruS. Collins

Závěrečný díl byl stejně dobrý, čtivý, ale trochu více emotivní. Konec mě ale zklamal.

01.12.2014

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

Skvělá detektivka, v níž je čtenář postupně seznamován s postavami a motivy, až na závěr může být přepkvapen, kolik mu toho uniklo. Čtivé, vtipné, sympatické....prostě Rowlingová.

23.02.2015

HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Tohle bylo parádní čtení, zábavné, napínavé a rychlé. Rowlingová je prostě paní spisovatelka. Doufám, že se dočkáme dalšího případu s Cormoranem a Robin. Druhý díl ještě lepší než první.

19.04.2015

První hrob napravoPrvní hrob napravoD. Jones

Kniha byla čtivá, svěží a vtipná. Darynda je skvělá vypravěčka. Samotný příběh mě ale nezaujal natolik, abych si přečetla další díly.

22.09.2015

Muž na vlastní stopěMuž na vlastní stopěI. Kraus

Jedna ze slabších knih od Krause. Zábavnější jsou ty s rodinnými příběhy než ty politické.

20.12.2015

1 2 3