Zuzaa Zuzaa komentáře u knih

Cop Cop Lætitia Colombani

Moc hezký příběh, hlavně indická linka je dechberoucí a otevírá oči.
Celá kniha je krásný podnět k zamyšlení, kde vznikají věci, které nosíme a využíváme a jaká je cesta, toho čím se obklopujeme. Kniha by klidně mohla být silnější, příběhy byly zajímavé a určitě by snesly, aby se do nich čtenář více ponořil.

05.05.2021 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

(SPOILER) I když jsem ze všech stran dostala informaci, že se nejedná o klasický thriller B. A. Paris, stejně jsem celou knihu čekala na nějaký zásadní zlom a zvrat. A ten nenastal, takže kniha je skvělá, jediné co nenaplnila, je mé očekávání, po klasicky vystaveném příběhu, jak to autorka umí a jak to B. A. Paris dokázala ve svých předchozích dílech.

13.04.2021 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Naprosto promarněná šance.
První polovina knihy měla nápad a byla zajímavá, jak vykreslením charakterů postav, tak vztahů i prostředím.
Ve druhé polovině umírali lidé jak mouchy, hrdinové lezli po London Eye jak po dětské průlezce a postava s popáleninami třetího stupně na většině těla, běhala po Londýně a zabíjela další a další osoby.
Škoda, knihy od Petera Maye mám ráda, ale tahle z nich byla jednoznačně nejslabší. Přitom detektivní pátrání, zasazené do doby pandemie, mělo v jeho rukou celkem slušný potenciál.

14.02.2021 2 z 5

Urban Jungle krásný byt plný pokojových rostlin Urban Jungle krásný byt plný pokojových rostlin Igor Josifovic

Pěkná kniha na půjčení v knihovně a prolistování, ale nic co byste museli mít koupené doma.

27.11.2020 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Knihy Ladislava Zibury mají všechno - vtip, nadsázku, poučení, zamyšlení, krásnou grafiku a zpracování, informace i hloubku.

12.10.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Zajímavý námět se spolubydlením a jinak takový jednoduchý sladký příběh dvou sympatických postav. Potěší, ale neutkví. Připomínalo mi to "Dobrý proti severáku", který u mě ale stojí o chlup výš.

26.08.2020 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Velmi sympatická dvojice hlavních hrdinů, docela uvěřitelná detektivní práce, žádné přehnané akční scény, ale poctivý popis pátrání, zábavné a napínavé. Plus docela dobře vysvětlené vrahovi pohnutky a minulost. Těším se na pokračování v téhle sérii.

11.08.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Já jsem se bohužel s touhle knihou nějak nenaladila. Na mě tam bylo příliš postav, takže se mi navzájem pletly (navíc v dvě Žofie, dvě Barbory) a díky neustálému přeskakování z jedné postavy na druhou jsem si k žádné nemohla najít vztah. Doba jistě zajímavá, historicky skvěle popsaná, ale bohužel, knihu jsem četla velmi pomalu a často u ní večer usínala.

29.06.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Poslechnuto na jeden zátah jako audiokniha a bylo to parádní. Příběh je hodně uvěřitelný, postavy propracované a reálné. Skvěle je ztvárnily Veronika Khek Kubařová a Andrea Černá. Jako audiokniha skvělý zážitek.

25.06.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Dávám pět * a kdybych mohla dala bych i šest!

11.04.2020 5 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

280 stran čekání na něco, co se absolutně nedostavilo. Promrhaný potenciál povídky o čtyřech nesympatických postavách, jednom mimomanželském vztahu a velkém hledání se, jak hlavní hrdinky, tak spisovatelky.

11.04.2020 2 z 5

Yetti nejí špagety Yetti nejí špagety Kali Stileman

Mého 11 měsíčního syna to bavilo hodně.

30.03.2020 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Připomínalo mi to knihy Roberta Brynzy, ale malinko víc tuctové a takové ploché. Četlo se to dobře, rychle, ale myslím, že za pár dní tahle knížka upadne, stejně jako většina průměrných thrillerů, v zapomnění.

30.03.2020 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Skvělé!!! Prostě skvělé. Vtipné, zábavné, k zamyšlení i dojemné. Je tam všechno a je to výborné.

02.03.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha, kde nebyla jediná postava sympatická a děj tak nějak unyle plynul. Vzhledem k jiným knihám Aleny Mornštajnové a jejím schopnostem, jsem čekala mnohem, mnohem víc...

16.02.2020 3 z 5

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Knihu jsem četla, i přes špatné recenze, hlavně z úcty k prvnímu dílu - který byl absolutně skvělý! I na mě už bylo ve dvojce hodně bojů i politiky, stále je zachycená silná atmosféra "Po tom dni".

27.01.2020 3 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Krátké, melancholické, smutné...

07.01.2020 4 z 5

Líný rodič Líný rodič Tom Hodgkinson

Pro mě byla kniha inspirativní a zajímavá. Našla jsem několik myšlenek, které jsem si vypsala, ke kterým se budu vracet a které ovlivní moji výchovu.

23.09.2019 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Nemůžu si pomoct, ale mě to bohužel nebavilo. Děsně překombinované, neuvěřitelné, nepropracované, nesedělo mi prostředí, spousta náhod, ani nesympatický hlavní hrdina. ** dávám jen za humor a protože prostě Niedl, který je u jinak můj velký oblíbenec.

22.08.2019 2 z 5

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Musí se nechat, že Lukáš Hejlík vystihl trend a obrovskou díru na trhu.
A kromě toho, že je kniha velmi užitečná, je ti perfektně graficky zpracovaná. Plus prostor na sbírání razítek, za návštěvy podniků, podporuje u cestovatelů i gurmánů sběratelskou vášeň. Ještě bych klidně nechala u každého podniku řádek na poznámku data návštěvy, pokrmu či dojmu.
Co bych vytkla, je rozdělení do zbytečně mnoha (31) kapitol, které se dost překrývají, protože to, co je na "Na výlet" by často mohlo spadat i do kategorie "Z farmy na stůl" "Na maso" "Do rodinného podniku" nebo třeba "S dětmi". Takovéto kategorie mi přijdou celkem zbytečné a nepřehledné.
No a jako největší nedostatek GastoMAPY vidím chybějící mapu. Rejstříky na konci jsou sice přehledné, ale chybějící mapu prostě nenahrají. Protože kdo zná polohu všech vesniček a malých měst?
Přesto je to skvělý, inspirativní počin, kterému moc fandím a podle kterého mě baví jezdit na výlety.

22.08.2019 5 z 5