Líný rodič

Podtitul: Zaručený návod, jak být pohodovým rodičem: lenošením a nečinností k lepšímu rodičovství S nadsázkou napsaný text o výchově dětí pro všechny líné rodiče. Líný rodič = pohodový rodič = pohodové dítě. Autor v knize popisuje, co a jak dělat jinak ve výchově dětí, aby byly děti šťastné, pohodové, soběstačné a aby v rodině panovaly dobré vztahy. Své rady zakládá na obecných principech, které může každý používat ve výchově po svém. Problém vidí v tom, že rodiče do výchovy vkládají příliš mnoho práce. Radí nechat děti žít, nevnucovat jim pravidla. Nabízí rodičům řadu úvah, pomocí kterých by měli nalézt vlastní přístup k rodinnému životu a neřídit se podle úzkoprsých, uniformních souborů pravidel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34644/big_liny-rodic-GEY-34644.jpg 3.4138
Literatura světová, Literatura naučná, Rodina

Vydáno: , Jota

The Idle Parent, 2006

Kniha Líný rodič

Sandalkar

Na rozdil od prevazujiciho nazoru se mi kniha libila. Prisla mi optimisticka, nepoucujici a opravdu ocenuji ponouknuti ke zjednoduseni. Mene zasahovani, mene hracek, mene rizenych aktivit, uskromneni ale vice casu spolu pri praci na zahrade nebo doma. Dava mi to smysl.
Hvezdu dolu davam za ponoukani k piti piva a moc Emila.

Paulika
26.10.2021

Uf, tak tahle kniha me totalne zklamala. Autor zije v nejake sentimentalni predstave, ze se nejlepe zilo ve stredoveku a ze dnesni doba je kruta a nemilosrdna (mysleno v dnesni Britanii).
Co se tyka vychovy deti, tak v nekterych vecech ma sice pravdu a mnozi rodice uz urcite i nevedomky tyto skutecnosti jiz na svych detech aplikuji.
Autor se tu ve stylu vypraveni Betty MacDonald - Vejce a ja, snazi vtipne podat zkusenosti s vychovou svych tri ratolesti. Kniha neni zadnym vedeckym ci pedagogickym kouskem, je to jen takovy pel-mel o vseobecne vychove deti z autorova trochu anarchistickeho pohledu. Sama neoverena tvrzeni, spekulace a snad nekonecne citatu z knih jinych autoru. Pro rodice ADHD deti absolutne nevhodne a ostatni se snad trochu pobavi, ale te prazdne vaty a plno nicnerikajich mist, ach jo. Chvilemi mi prislo, ze se autor snazi psanim knihy narychlo jen privydelat, aby financne ukociroval svuj zpusob zivota. V mnoha vecech si protireci, chvilemi jsem se musel smat nad obrovskou naivitou, ale jednu pozitivni vec kniha opravdu mela - prijemne se mi u ni usinalo ;-)

Little.deer
19.05.2021

Mám jí jako audioknihu a baví mě...

Hanulce
28.05.2020

Měla jsem úplně jiná očekávání a kniha velmi zklamala. Přestože s některými názory souhlasím - přemíra plastů, nechat děti hodně dovádět a hrát si a nesnažit se je stále bavit, podporovat kreativitu apod. tak řada názorů je natolik radikálních, že výsledek mi přišel opravdu hloupý a zcestný. Názory ve stylu, neutrácejte za žádné hračky a neinvestujte do dětí ani korunu, protože si představte kolik piva byste za ty peníze mohli koupit. Neveďte děti k žádným sportům a hlavně je nedávejte do žádných kroužků, protože organizovaná zábava je zlo. Pro děti je nejlepší, když pobíhají venku a rodiče se o ně pokud možno nestarají a neruší je v hraní a místo toho popíjejí pivo nebo spí.

Knihou se neustále prolíná idea, že nejlépe bylo ve středověku či aspoň v minulosti a veškeré výdobytky moderní doby jsou zbytečnost a špatnost. Autor si zřejmě vůbec neuvědomuje, že život v minulosti zdaleka nebyl taková selanka jak ho líčí a že lidé museli často dřít od rána do večera a ne jak on sní popíjet pivo se známými a odpočívat.
Autor si taky hodně protiřečí. Například přestože vybízí, aby rodiče nejezdili s dětmi do žádných zábavných parků a atrakcí, z příběhů je zřejmé, že on tam s dětmi jezdí, pouze ho to nebaví. To že by to některé rodiče mohlo bavit a nejsou tak otrávení jako on vůbec nepřipouští.

Dost jsem u knihy trpěla a musela jsem se přemáhat ji vůbec dočíst. A nic nového jsem se vlastně nedozvěděla. Těch pár myšlenek se kterými souhlasím už řada rodičů ví i bez ní a jak už tady někdo napsal, kniha je spíše sociální manifest a autorův názor na dnešní dobu než kniha o výchově.

misa.novakova
16.02.2020

Možná jsem od této knihy očekávala víc. Četla se dobře, je v ní i několik dobrých nápadů a myšlenek, ale nic moc nového.

Aliii
10.02.2020

Knihu jsem četla pro zajímavost a získání trochu jiného pohledu na výchovu. Některé myšlenky (ať už citované od jiných autorů nebo autorovy vlastní) jsou inspirativní, jiné nikoliv. Dost často mi přišlo, že si autor sám odporuje a na konkrétních příkladech také ukazuje, že tu výchovu až tak zvládnutou nemá, když musí na děti ječet a ztrácí nervy.
Sympatické je, že se snaží maximum času věnovat dětem a rodině obecně a nemá problém postarat se o všechny 3 děti sám, aby si manželka mohla odpočinout.

Cageyy
09.01.2020

Vtipnou formou popsáno to, co si většina rodičů jen myslí ????

MariannaP
18.10.2019

Kniha má jednu zajímavou myšlenku, která se v každé kapitole opakuje. Za mě určitě nebylo potřeba, aby kniha měla 248 stran. Po chvíli mě přestala bavit.