zp87 zp87 komentáře u knih

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Nechápu to, ale tento příběh mi totálně nesedl. Četla jsem ho asi týden a půl, to je u mě na takovou knížku fakt dost, žádné velké nadšení tam nebylo. I když první část byla vtipná, tak spíš tu druhou část jsem musela přečíst co nejrychleji - protože tam byly okamžiky WTF a 'to jako myslíte vážně?!' ale ne úplně v tom dobrém slova smyslu.

Tento žánr miluju, autorky mám ráda... Ale neseděly mi postavy, překlad nebo způsob vyprávění a tak nějak vše včetně náhledu na to, co je a není v pořádku poté, co chlap opustí ženskou těsně před svatbou... SPOILER: Hrdinka se cítila provinile, že se zamilovala do hlavního hrdiny (ač se sexem čekali neskutečně dlouho) a nechala na sebe řvát chlapa, se kterým to 1. Už ukončili, 2. On zrušil těsně před termínem jejich svatbu a nechal ji v cizím městě samotnou, 3. Tu svatbu zrušil proto, že si chtěl dál užívat se svou milenkou, se kterou hrdinku podváděl... A tento trapák udělá hrdince (kterou už zase chce, typický hajzl,najednou je mu dost dobrá, že) scénu o tom, jaká je děvka a ona se mu ještě omlouvá a cítí se provinile?! Jako vážně? To samé hlavní hrdina - nechce kamarádovi chodit s (bývalou) přítelkyni, protože kámoš kámošovi ne*íchá 'starou'. Haló! On ji odkopl před svatbou! Rozešli se! Podváděl ji! Dovoloval si na ni!
Dost mě tento náhled na jednání ve vztazích rozladil... Ženská je tu ta, co má čekat na zbytky a chlap si může podvádět, odkopávat a pak si stejně dělat nároky? Ale není to jen o tomto konfliktu, dřelo mi to na více místech...
Jdu proti proudu, ale nedá se, doby, kdy se mi líbilo vše v tomto žánru jsou dávno pryč. Tento díl mě zklamal.

05.11.2022 2 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Elle Kennedy znám teprve 5 měsíců. Hned po přečtení Návrhu se vyšvihla na vrchol mého seznamu nejoblíbenějších autorů a každou další knížkou to potvrzuje.
Top pro mě sice zůstávají první tři díly Off Campus (Garrett, Logan a Dean), ale na špičce nemůžou být všechny knihy, že jo.
Pořád jde o luxusní čtení. A vtipné. Balíček romantiky, trochu vážnější linky se kterými se mohou mladí/studenti/ženy a dívky setkat, samozřejmě trochu sexu, zabalený ve velmi líbivém obalu s velkou dávkou testosteronu a navoněný Chanelem no. 5...
Fitz je další božský hrdina. Summer docela poděs, ale je to Deanova ségra, že jo. Deana bych tam mohla mít i víc. Celkově byla předešlá série asi propracovanější a určitě o chlup lepší, ale stejně... Skvěle jsem se bavila!

31.10.2022 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Linda Howard umí napsat jedny z nejlepších mužských hrdinů, s jakými jsem se kdy setkala (v knižním světě - o tom reálném ani nemluvě... Ženská je pak jen rozmlsaná). Proto nakonec dávám plný počet hvězd.
Dokonce i hrdinka byla vtipná, svérázná, docela ostrá holka, žádná fňukna. Ráda jsem s ní trávila čas. A to mám někdy s ženskýma hrdinkama problém. Postavy jsou zde top.
Thiller to byl opravdu 'ženský' - i když to je poněkud zvláštní označení. Ženy si mohou taky chtít přečíst normální drsňácký thiller, že jo. Takže spíš bych tomu řekla 'červeno - maskáčová' knihovna.
Název v češtině je docela mimo, v angličtině je trochu blíž.
Něco mi tam ale chybělo... Možná víc o vztahu hlavní dvojice. Linda mohla ještě tak 30 stránek přidat, když se dali ti dva konečně dohromady.

23.10.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Jen si říkám, že lidstvo mě už překvapilo v mnohém, co my víme, co bude za pár (desítek) let...
'Vždyť jsou chovaní k tomuto účelu' - přesně to říkáme o zvířatech, že...
Kniha je to hlavně k zamyšlení.
A je pokrytecké říkat, že je brutální, odporná... To sice je, ale dění na jatkách, kde se bourá speciální maso, se v ničem neliší od toho, co se denně děje na mnoha místech v naší republice a všude jinde. Jen se poráží zvířata a ne lidé. A my (lidi) považujeme tento způsob zacházení se zvířaty za humánní. Dokonce bych řekla, že v knize se ke kusům určeným k porážce chovali ještě velmi humánně (oproti realitě na zvířecích jatkách). A to nejsem vegetarián (i když teda konzumaci masa jsem nijak zvlášť nevyhledávala a teď už ji vůbec nevyhledávám).

Forma, jakou je kniha napsaná, není ideální. Občas je docela nepřehledná, není jasné o kom se mluví, jsou zde velké odstavce a minimum přímé řeči...

Druhá polovina knížky mě bavila víc, o to víc na mě dolehl ten konec, který se ale dal čekat a vlastně jsem ho tak nějak čekala...

Hlavním údělem a záměrem knihy je bezesporu šokovat. To se povedlo. Pokud by se alespoň podařilo zavést celosvětovou debatu například o nadprodukci 'masné výroby' - jak tomu říkáme... Přitom jde jednoduše 'jen' o zbytečně usmrcené zvířata, která stejně nikdo nesní a jejich maso se vyhodí na skládku, protože se neprodá, bylo by to fajn.
Mimochodem - v čem je děsivější scéna, kdy zlosyn znásilnil všemi možnými způsoby čtrnáctiletou dívku (ok - zde samici), až byla po všem tom utrpení a zranění na hranici smrti a poté si ji nechal upravit a snědl její maso - od scén, které se reálně denně dějí na různých místech světa a opravdoví zlosyni si na trhu s bílým masem koupí stejně starou holku, udělají jí to samé 'jen' ji vyhodí z auta a nechají zemřít někde pohozenou a nesní ji... Myslím, že rozdíl je zde velmi malý ( a pro oběť prakticky žádný).

21.10.2022 4 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Čtivé, vtipné, pohodové.
Zároveň ale až pohádkově nereálné, velmi mlaďošské a docela plytké.
Kdyby mi bylo o 10, 15 let míň, asi bych řekla wau. Teď jsem už víc skeptická... Ale pobavilo. Taková jednohubka na zresetování mozku.

20.10.2022 4 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Slušný průměr, ale četla jsem lepší. Spíš tak 3,5 hvězdy.
Vi tentokrát (zřejmě) bez své autorské parťačky, možná to bylo tím...
Možná i tím, že příběh mi připadal lehce podobný mnohým jiným...
Hlavní hrdinka mi nevadila. Hrdina je drzounek k pomilování.
Ovšem celkově je to celé takové ploché, jak z rychlíku... Tento příběh si dlouho pamatovat nebudu.

14.10.2022 4 z 5

My My Elle Kennedy

Malinko se liším v názoru, že tento, druhý díl byl lepší... Za mě byl o chlup lepší ten první. Tak o půl hvězdičky... Ale pořád tak nějak nemám to srdce dát jen čtyři hvězdy.
V prvním díle bylo skvělé to poznávání pravdy o sobě samém, seznamování se jako partnerů, poznávání odlišné sexuality...
Tady je to už jedna velká romantika. Společné soužití zamilovaných partnerů, coming out a taky nepřátelské postoje některých lidí, co jsou jiného smýšlení...
Kluci se pořád hrozně divili nad většinovým vstřícným přijetím (nechci moc prozrazovat)... A já se zase divila, proč se tak diví. Vždyť na tom přece nic není, někdo rád kluky, někdo holky... Ale uznávám, že asi kdybych byla na holky já sama, měla bych docela stres s přijetím okolí. Bohužel stále hodně lidí řeší věci, které by vůbec řešit nemuseli a mají potřebu hlásat svou pravdu. Ale to se snad jednou změní.

V každém případě zde bylo hodně sexu. Hodně.
V prvním díle se kluci spíš oťukávali, poznávali, hledali hranice. Hodně používali ústa a jazyky -ať už k líbání, nebo... Tady se už znají, takže žádné velké oťukávání, prostě do toho na můj vkus už docela bušili... A tady musím říct, že mi jsou přeci jen bližší heterosexuální scény. Nevadí mi přečíst si o sexu dvou kluků, od gay porna bych taky s křikem neutekla, ale přece jen, už se zase těším na změnu.
Pokud by byl ale i třetí díl, nebudu váhat a půjdu do něj.

07.10.2022 5 z 5

On On Elle Kennedy

Všechno už bylo napsáno níže, nechci se opakovat.
Napíšu spíš, že mě zaráží, a) že doposud bylo napsáno minimum romancí o párech muž-muž / žena-žena, b) že ani já sama jsem si to neuvědomila dřív, ale až nyní, kdy se mi dostala do ruky tato kniha. Což mě svým způsobem na mně samé mrzí.
Důvod bude ale asi hlavně ten, že majoritní čtenářské osazenstvo milostných románu jsou ženy/dívky... A většinovou sex.orientací je heterosexuální... Takže tak trochu dogma a předsudek, ano, bohužel.
Protože minimálně ty lesbicky zaměřené romány by si mohly najít své čtenářky.
Ale já si radši přečtu o klucích (a určitě nejsem sama)... Ty břišáky, paže, vousy... A - přece jen mám radši penisy než pipky.

Pro mě byla toto PRVNÍ gay romance. A dostala jsem se k ní jen díky Elle Kennedy, kterou jsem si moc oblíbila. Což je svým způsobem smutné.
Na druhou stranu - nikdy ve svém dospělém životě jsem nepřemýšlela o homosexuálech jinak, než o jiných lidech - ve smyslu, že by to byli 'jiní lidé', takže jsem se ani nezajímala o další podrobnosti z jejich života, v tom smyslu že Jarda je pro mě prostě Jarda a je mi úplně fuk, jestli se mu líbí holky nebo kluci (pokud teda o Jardu nemám zájem zrovna já, pak je pro mě důležité, jestli je na holky) ani mě nezajímá, jak to u něj doma probíhá v soukromí.
Charaktery kluků byly moc příjemné, dle mého skeptického pohledu bylo až nereálné, jak to byli fajn kluci. V příběhu je vtip, romantika i vážnější linka (nepřijetí rodiči kvůli tomu, kým syn je)...
A rozhodně bych knihu doporučila mládeži, dospívajícím, především těm, co se hledají.

07.10.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Pobavila jsem se. Bylo to dost nereálné, pak už i dost přeslazené, ale tak no a co, četlo se to výborně. Takže tomu odpouštím i některé prvky vztahového sci-fi.
Víc mě bavila první polovina knížky.
A jak už tu někdo zmínil, zvláštní že Ryanovy kapitoly byly psané v ER formě, zatímco Poppy byla v ICH formě, docela mě to vždy zarazilo a čekala jsem, kdy to tak nebude... A bylo to tak celou knihu.
Pokud někdo hledá sladkou knížku na odpočinek, bez žádných velkých zvratů, ale zato s notnou dávkou humoru (někdy až moc) a romantiky, tak rozhodně doporučuju.

26.09.2022 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Kdybych už nebyla tak zmlsaná jinými super knížkami tohoto druhu, dala bych jasných 5 hvězd. Ale trochu zmlsaná jsem.
A potřebuju odlišit tuto knihu od úžasné série Off- Campus (kluci Garrett, Logan, Dean, Tucker), která by si zasloužila 6 hvězd z 5ti.

Knížku ale rozhodně doporučuju, je to spíš taková povídka, krátká jednohubka, líbilo se mi, jaký to mělo spád. Příběh opět zábavný, romantický, vtipný a místy žhavý.
Elle Kennedy je zkrátka super a doufám, že má v hlavě ještě hodně nápadů. Umí skvěle popsat a vykreslit charaktery hlavně mužských hrdinů (jsou to božani). Maggi mě tady místy trochu štvala, ale naštěstí si s ní Ben poradil.

Spíš bych to hodnotila na 8 z 10ti bodů.
A knihu rozhodně doporučuju, praktická je i na cesty, dovolenou, do kabelky.

23.09.2022 4 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

První díl se mi líbil určitě víc. Jak píše Nermal - ten první měl větší 'dynamiku vývoje'. Dělo se tam toho zkrátka mnohem víc...
Ale i tento byl super. Toto jsou pro mě knihy, u kterých si odpočinu.

Ač jsem to měla původně stejně jak "0197", když jsem si přečetla anotaci, co se Richardovi stane, vůbec se mi do čtení druhého dílu nechtělo, jsem moc ráda, že jsem se do toho pustila. Ale nejdřív jsem nalistovala konec, abych věděla, jestli to dopadne dobře nebo ne a podle toho se rozhodla.

Pasáže s rodinou byly roztomilé... A scény s Katy (na začátku a konci) skvělé.
Ale už mě docela štvalo to sypání si popela na hlavu, pořád samé omlouvání, "choval jsem se jako kretén"... Už u prvního dílu mě to štvalo a tady je to snad ještě víc. Vzhledem k tomu, co se stalo, se dalo určitě lépe chápat a zvládat povahu chování 'zraněného' člověka.
Nebylo třeba mu jeho chování vyčítat, si myslím...
Kdyby byl ještě třetí díl, jen o rodinném životě, rozhodně bych si ho přečetla.

21.09.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

"Ty se chystáš číst Šikmý kostel? To si užiješ, to se těš, to je kniha plná naděje," řekla mi kolegyně. No saaakra. Tak jedině naděje, že není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
Nevím, kde se v naší společnosti vzalo, že čím větší tragédie, tím se to bude lépe prodávat.
A paní Lednická rozhodně ví jak na to, aby si čtenář nechal čvachtat. Ždíme ty emoce tak, až stříkají metry daleko. A čtenáři se to evidentně líbí.

Podepisuju se pod komentář 'Andvejky' a souhlasím s těmi dalšími 'ne tak úplně odvařenými a nadšenými čtenáři'.

Paní Lednická je rozhodně výborná vypravěčka a příběh je řemeslně skvěle napsaný, jenže autorka se vyloženě ráchá v tragických osudech svých postav. Z knihy na mě padl jedině tak splín.
Kniha je sice bezesporu dobrá, ale nechápu až tak obrovské nadšení. U nás v knihovně je na ŠK1 pořadník asi 22 rezervací, na druhý díl asi 26 rezervací. Mají od obou dílů 3 výtisky. Já jsem na ten svůj čekala rok. Netěšilo mě to. A čtení má těšit. Takže rezervaci na druhý díl jsem zrušila, stačilo mi.
Já si chodím ke knížkám odpočinout od stresu, zlých zážitků, po špatném dni, chci v nich najít útěchu, pohlazení, zlepšení nálady... Takže pro mě tato kniha rozhodně nebyla.
Naštěstí si našla plno svých čtenářů, kteří to mají jinak.

15.09.2022 3 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

To byla taková sladká, romantická krása. A i vtipné to bylo. A Richard nebyl zas takový hajzlík, jak o sobě říkal, nebo jak možná na někoho působil, četla jsem už o větších. A zažila jsem větší. I když se choval jak hulvát, aspoň jednal na rovinu a nevešel nikomu bulíky na nos. Takže když to pak pořád opakoval, jaký je zmetek, už jsem musela protáčet oči jak Katy.

První půlka mě bavila asi o něco víc, bylo to takové svižné, svěží, zábavné. Druhá půlka byla těžce romantická, sakra, aj jsem si pobrečela. A teda až neuvěřitelná, no zkrátka pohádková.
Pak nemáme mít my ženy představy o princích na bílých koních...
Líbilo se mi to moc, četla jsem dlouho do noci, zase bych klidně dala 6 hvězd z 5ti... Ale uznávám, že to byla pouze pohádka pro ženy, žádný hluboký příběh.

15.09.2022 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Po delší době, mě zas nějaká knížka opravdu dostala.
Nádherná kniha, skvěle napsaný příběh a postavy, se kterými čtenář/ka žije.
Na rozdíl od jiných knih téměř žádný boom/ marketing kolem knihy (např. jako třeba takový Pěšec, který mě fakt hodně zklamal), autorku jsem doteď vlastně neznala... A dostala jsem se k ní úplně náhodou - knihu mi doporučila mladá paní knihovnice, když viděla, jaké knihy si půjčuju.
Nemá cenu tady psát anotaci - je to zkrátka příběh o dvou lidech, kteří za sebou mají hrozné dětství, dospívání a rané mládí, ale díky odvaze a štěstí se potkají...
Autorka píše, že jde o milostný román, to ano, ale rozhodně ne prvoplánově a ani ne hned, na to krásné se zkrátka musí počkat.
Moc oceňuji i to, že navzdory hrůzám, které si oba zažili, čteme od Carrie občas i vtipné průpovídky a myšlenky. Vtip v knize potřebuju. Drsná holka, co se nenechá jen tak zlomit.
6 hvězd z 5ti. A vřele doporučuji.

14.09.2022 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Takové... dětinské, jednoduché, prosté. Čekala jsem víc.
Nebo jsem už asi četla hodně knížek podobného typu, které mi přišly lepší.
Opět předloha dívky (ať už panna nebo ne, ale především nebohá laň), která má splatit něčí dluh nebo je jinak 'v nesnázích' a proti ní nebezpečný sexy predátor, zvíře, macho, alfa samec.
Všem je nám jasné, jak to nakonec dopadne. I když další díly ještě nejsou přeloženy. Zvíře bude zkroceno. A budou šťastní až do smrti. Vsadím na to své kalhotky.
Ale i když tušíme pointu, čteme to kvůli tomu požitku ze čtení, že jo. No a já se teď docela styděla. Ne kvůli sex-scénám, bože chraň. Kvůli té formě, lehké odfláknutosti. Že si někdo nedal víc práce, aby příběh lépe propracoval.

Co se musí uznat, kniha má skvěle zvládnutý marketing a moc hezkou obálku. A Gabriela.
Ale celé je to takové nedotažené. Ok, budou další díly, ale stejně... Je to hotová kniha, čtenář za ni dal poměrně dost peněz, tak by měl mít po jejím dočtení jasněji a ne nervózně vyhlížet další díl.
Gabriel - nejlepší postava. Byla bych ale ráda, kdybychom se o něm, jeho životě a pohnutkách dozvěděli víc.
Malá panna - no pískle, trdlo... (A to pojmenování mi nevadilo, vždyť je to pointa) Děsí se, že aukci vyhraje Gabriel, přitom je to evidentně jediný chlap, se kterým by normální ženská šla i zadarmo. A to jí hrozí, že ji vyhraje jeden nebo druhý senilní, vilný dědek. Dost mě tedy mátlo, že se sexu bála jak novicka strašená ďábelskými perverznostmi a přitom jí z nevinných úst opakovaně padalo slovíčko 'šuk*t' /ošuka*/ vyšuk*t'
Strýček - tady tuší asi všichni...
A další postavy mají tak málo místa, že radši ani nic.
Chytlavé to bylo, přečtené za 2 dny.
Romantiky pomálu, sexu taky minimum, psychologie postav minimální a těch pár zmínek o mytologii - to ani nestojí za řeč.
Další díl si ale v knihovně asi zase půjčím.
Kamarádce bych ale koupila jinou knihu.

Nebylo to nejhorší, ale nechápu, jak může jít o nejprodávanější knihy pošle USA Today...

12.09.2022 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tak upřímně, toto byla za mě nejslabší knížka od Julie Caplin. Zbývá mi teda ještě Švýcarsko a Irsko, ale Tokio už znovu číst nebudu.
Hlavní hrdinové o ničem, takoví nemastní- neslaní, Gabe dokonce docela nesympatický. Fiona trochu dětinská, a taky si mě nezískala. Můj problém je, že fotografování mi nic moc neříká... A prostředí přelidněného Tokia už vůbec ne. Blikající světla a masy lidí na přechodech a v metru - no, já na tom nic vzrušujícího nevidím. Ale plus je, že jsem si tak nějak virtuálně zacestovala... A stačilo mi. Snad jen ty rozkvetlé sakury bych ráda viděla na vlastní oči.
Chyběl mi tu humor, naopak oceňuji krásné popisy prostředí a přiblížení jiné kultury. Tak 3,5 hvězdy, ale budu přísnější, vůbec mě to netáhlo ke čtení, knížka mi nesedla.

10.09.2022 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Do prčic, to se mi tak líbilo, až jsem z toho sama překvapená. Nečekala jsem to... (Asi jako románová hrdinka Petra nečekala, jak se jí bude líbit orgasmus).
Pravda, byla to má první zkušenost s Patrikem Hartlem a měla jsem představu, že to bude podobné čtení jako Viewegh. A to jsem se dost spletla.
Mám jen trochu obavu, že jsem začala tím nejlepším, co p. Hartl napsal, doufám, že mě další knížky nezklamou.
Svou roli v tom hraje asi i to, že se mně knížka dostala v tom správném čase, kdy mi sedla, kdy jsem potřebovala číst o lidských osudech, které mi budou tak blízké.
Malý pražský erotikon je i kniha o sexu a intimitě - v různých dobách, věku a situacích, ale především je to kniha plná vtipných i smutných situací, životě několika postav (které se čtenáři nijak nepletou, ale vzájemně se zaplétají a proplétají), který plyne od sedmdesátých let do dneška. Sledujeme dospívání dětí, stárnutí dospělých, do příběhu zasáhne nevěra, smrt i narození... a přitom z toho celého máte pocit, že je to příběh o naději.

05.09.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje první Lapena - a jako dobré. Ale ne nejlepší.
Dost mi vadily faktické nesrovnalosti, jak je zmíněno v předešlých komentářích (ohledně nočních návštěv domů v sousedství) - to nemá tak slavná autorka někoho, kdo to po ní přečte? Některé čtenáře totiž takové základní rozkoly ve faktech pěkně štvou. Třeba mě.

Thriller... No... Spíš je to slušná, ale jednoduchá a svižná detektivka. Na pořádný thiller se běžte podívat ke Carterům do dílny, případně - pokud vám připadá moc profláklý - ke Castillům, Mastertonům a jiným...
Při ideální konstelaci hvězd (nechci provokovat zaměstnané rodiče a jiné, kteří jsou rádi, když si pro sebe urvou 30 minut klidu v kuse) je možné přečíst knížku za jeden den, na jeden zátah. Potažmo i za jedno odpoledne-večer, když zrovna nic nemusíte. Čtivé to totiž je.
Většina postav mě ale nijak hlouběji neoslovila, ani nezasáhla. Žádné velké sympatie. Snad jen manžel oběti ve mě vyvolával nějaké emoce a pak ta vlezlá baba, co obcházela baráky. Co toto bylo za můru...

Takže shrnutí - taková krimi jednohubka o několika rodinách, ve které má každý máslo na hlavě (mohlo by se to jmenovat 'každý něco skrývá', ale to je zase jiná kniha, že), kterou si bohatě stačí vypůjčit v knihovně.

31.08.2022 4 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Butche, poldu, člověka mezi upíry, jsem měla ráda od začátku. Teda hned po Zsadistovi a Rhageovi, ale není nutné je seřazovat, brala bych kteréhokoli z nich. A tímto dílem se pro mě uzavírá top čtverka Bratrstva. Wratha beru tak trochu jako krále, tak ok, respekt... Ale Phury a Vishous jsou vyloženě zvláštní týpci, takže čekám trochu sešup v dalším čtení.
Takže z nostalgie musím i tady dát nejvyšší hodnocení, i když i zde je hodně much.
První moucha je Marissa. Nádherná, dokonalá, úžasná, no jo, protáčím oči, ale taky připos*aná ve své poslušnosti a svázanosti glymerou (aristokratickou společností). Butch ji zbožňuje a ona dělá takové cavyky, boha jeho...
Další mouchy - délka, obsáhlost a překombinovanost.
Kdybych nebyla z Bratrstva tak mimo, asi bych těch 519 stran nedala. Autorka to zbytečně natahuje, teda hlavně některé scény. Naopak jiných scén bych si dala klidně víc - např.
dvakrát jsem si přečetla vpašovanou scénu s Bellou a Zsadistem, škoda, že nebyla i nějaká podobná i s Rhagem a Mary.

30.08.2022 5 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Pro Zsadista a Bellu mám slabost. Miluju drsňáky, kteří zjihnou , když u sebe mají 'tu' pravou. A teď si tak říkám, jestli se pro jméno Bella neinspirovala autorka u příběhu Kráska a zvíře. Protože Zsadist je zvíře.
A líbí se mi to nabalování v příběhu, že se setkáváme s postavami z předešlých dílů.
Ale čím dál častěji si říkám, že je autorka zbytečně ukecaná... Některé části s bezduchými (hlavně teda pan O) tady má pro příběh významnou roli, takže to se moc šulit nedalo, ale kde se to dalo, tam jsem přecházela do rychločtení. Pořád mě ti bezduší nebaví. A zatím mě teda moc nebaví ani John, no jo - upíři před proměnou, slabota...
A ještě teda mě autorka štve tím, co je schopna udělat svým postavám - v prvním díle Darius, tady - no comment. Radši nemluvit. I bych ubrala hvězdičku, jenže to nemůžu. Protože Zsadist.
A taky - přečteno za tři dny. Jestliže přečtu knížku o 450 stranách za 3 dny, tak se mi asi fakt líbila, že jo.

30.08.2022 5 z 5