Žožik Žožik komentáře u knih

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Nádherné zakončení této úžasné série. Podle mne asi nejlepší ze všech dílů. Snad nic, co bych mohla vytknout. Kniha se četla velmi dobře, postavy byly zpracované ještě lépe než v předchozích dílech. Možná bych ocenila trochu prodloužit (více pospat) poslední část knihy. Sice byla pro mne kniha velice předvídatelná, ale i tak byl příběh velice napínavý.

10.05.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Přečteno během pár dní. Kniha je velmi zajímavá a čtivá. Celkově jediné, co bych mohla vytknout, je jedině konec, který se podle mě určitě dal zpracovat trochu lépe. Ale jinak je kniha úžasná. Z postav jsem si oblíbila hlavně Katniss a Routu.

27.04.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tohle byla v podstatě taková moje Harry Potterovská premiéra. Tedy filmy jsem už viděla několikrát, ale ke knihám jsem se zatím nedostala. Nikdy se mi ani nechtělo knihy číst, ale když jsem se k tomu dostala, příjemně mě to překvapilo.
Vzhledem k tomu, že filmy naprosto zbožňuji, jsem si myslela, že na knihy budu mít jiný názor. Ale obojí je naprosto úžasné.
Příběh mě velmi bavil, i když jsem věděla, co přijde dál. Jakmile jsem se začetla, už jsem nemohla přestat. Už se těším až si najdu čas na další díl.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Knihu jsem přečetla velice rychle. Příběh je zajímavý a nutí vás číst stále dál. Postavy mi byly sympatické. Asi nemám co bych vytkla.

27.04.2018 5 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Stejně jako v předchozí knížce tu byly dobré i špatné příběhy. Až na to že v předchozí převažovaly ty dobré a tady ty špatné. Z těch dobrých stojí za zmínku příběh od V. Rothové, L. Grossmana a samozřejmě S. Perkinsové. Ze zbylých příběhů je tam pár průměrných ale taky pár hodně špatných.

02.04.2018 3 z 5

Takové průměrné čtení. Přečteno za dvě odpoledne. Některé příběhy (O půlnocích, To je yulský zázrak, Charlie Browne a Vítejte ve Vánocích, CA) se mi líbily víc a některé (Váš záskok za Santu, Dívka, která probudila snílka) zase méně. Je to ten typ knihy, nad kterou ani nemusíte přemýšlet, když ji čtete.

06.03.2018 4 z 5

Celkem pěkná knížka. Nebylo to sice nic extra, ale i přesto vás kniha tak nějak vtáhla do děje. Takové průměrné počtení.

26.02.2018 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tak téhle knize snad ani nejde nedat pět hvězdiček. Nádherný, čtivý příběh s ještě lepším zpracováním. I když obvykle knihy z válečné doby moc nemusím, tahle mě ihned vtáhla do děje a já se od ní nemohla odtrhnout. Příběh byl napsán velice poutavě a je v něm zachycena spousta krásných myšlenek. Přestože děj přeskakoval v čase a místech, kniha nebyla chaotická, naopak jí to dodávalo na zajímavosti, jak pak do sebe všechny kousky příběhů zapadaly. Doporučuji přečíst snad úplně každému.

19.02.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tak druhý díl byl opravdu úžasný. Ještě lepší než první. Příběh mě bavil po celou dobu a ani chvilku jsem se nenudila. Sice se asi nedělo tolik "větších" věcí, ale příběh byl zase zajímavý takovým tím způsobem, kdy nevíte, co se může v následujících chvílích stát. Už se nemůžu dočkat posledního dílu.

10.01.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Když jsem knihu poprvé otevřela, můj dojem byl jako: "Co na tom všichni vidí?!", ale hned po tom jsem se do ní začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Přečetla jsem ji dokonce tak rychle, že jsem si ani nestihla tipnout, kdo by to mohl udělat. Což je celkem škoda, protože tohle bývá pro mě u detektivek to nejoblíbenější.
Chápu názor nějakých lidí, kteří říkají, že je to spíš román pro ženy, ale já mám ráda oba tyto žánry, takže mi je celkem jedno, který by to měl být. Ale za sebe bych řekla, že je to spíš detektivka.
Hodně lidí si stěžuje na chování Rachel - ale ono kdyby se chovala jinak, tak by to zase nebylo reálné. Bylo by sice hezké, kdyby uprostřed knížky najednou přestala pít, ale v normálním životě by se to asi taky tak nestalo... Mě její chování přišlo úměrné tomu, jaká je to osoba, a ani mi nijak nevadilo.
Celkově tedy hodnotím knihu velmi pozitivně a musím ji doporučit.

04.01.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po úžasné Dívce v ledu mě tato kniha tak trochu zklamala. Pasáže z vrahova pohledu byly sice zajímavé, ale stejně preferuji knihy, kde se vraha dozvím až na konci a mohu v průběhu knihy přemýšlet nad tím, kdo by to mohl být.

Ale docela dost mě štval Eričin přístup k vyšetřování, který byl skoro stejný jako u předchozí knihy - dostane případ, někdo jí řekne ať něco nedělá, ona to udělá, seberou jí případ a ona si ho na vlastní pěst vyřeší. Nevadilo by mi, kdyby jen jednala podle sebe, ale to, jak neustále porušuje všechny příkazy, už mi přišlo trochu hodně.

Jinak byla knížka zajímavá a příjemně oddechová.

28.12.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Naprosto tuhle knihu zbožňuji. Četla jsem ji od svého dětství už mnohokrát a pokaždé mi připadala naprosto úžasná. Baví mě, jak příběh v průběhu času vnímám pokaždé jinak, a pokaždé mě něčím příjemně překvapí. Prostě taková ta kniha která nikdy neomrzí.

16.12.2017 5 z 5

Knihu jsem již jednou četla, ale musím říct, že teď se mi líbila mnohem více (a to se mi předtím líbila hodně). Děj byl velice zábavný a postavy mě neskutečně bavily. Autorův styl humoru mi hodně sedl. Určitě doporučuji každému si knihu přečíst.

16.12.2017 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Za mě úplně úžasné. Knížka byla krásně napsaná a také velice zajímavá. Kovyho styl psaní mi taky sedl - takže co víc si přát? :)

26.11.2017 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Knihu jsem již jednou četla a tehdy i teď mě moc bavila. Příběh je zajímavý, pořád se něco děje a kniha je tak velice čtivá.

15.11.2017 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Dříve jsem četla druhý díl, který se mi moc líbil, a proto jsem si teď musela přečíst i ten první. Kniha byla velice zábavná, příběh byl velice čtivý. Původně jsem si říkala, že kniha bude muset být strašně nudná (když už jsem věděla o co v ní půjde), ale opak se stal pravdou. Přečteno během jednoho dne.

07.11.2017 5 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Druhý díl asi stejně dobrý jako první. Kniha se četla úplně sama.

26.10.2017 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Typická holčičí romanťárna. Kniha se dobře četla, postavy byly sympatické, konec sice dost předvídatelný, ale i tak byla kniha pořád zábavná. Krásná nenáročná četba, přečteno během jednoho dne.

23.10.2017 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha jako taková se mi velice líbila. Bavilo mě získávat i jiné souvislosti z příběhů o selekci. Bohužel mě ale nezaujaly všechny příběhy. Bylo tam pár příběhu, které mě prostě nezaujaly svým obsahem, a některé mi přišly prostě tak nějak málo propracované.

19.10.2017 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Krásné zakončení této úžasné série. Knihu jsem přečetla jedním dechem, příběh byl velice napínavý a zajímavý. Dost mě štvalo, jak Steve pořád rozkazoval Elle. Pachatele jsem taky odhadla a ten konec knihy - naprosto dokonalý.

13.10.2017 5 z 5