Zoy Zoy komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Psát komentáře na tohoto autora je jako nosit dřevo do lesa. Alespoň pro mne. Opět úžasná kniha

30.01.2018 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Kniha se mi velmi líbila, měla spád od začátku až do skoro konce, který byl již příliš......

24.01.2018 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Neuvěřitelné, mrazivé, šokující a odstrašující. Nikdo z nás asi nedokáže pochopit, co se děje v mozku týraného dítěte, které si tím pádem vymyká ostatním dětem a je týrané i dalším okolím, nejen doma. Co z takových božatek může vyrůst, než další zlomený člověk? Který nezná nic jiného ze svého okolí, než násilí a podivné chování rodičů? Proč si takoví pořizují děti - jen proto, aby alespoň někdo jim byl přímo oddán? A miloval je slepě, když se budou chovat jako zrůdy? A bohužel se dnes a denně setkáváme jak v tisku, tak ve zprávách s takovými zrůdami. Tady je to samozřejmě podzvednuto ještě vraždami malých dětí. Ale i o takovém případě jsem již četla, že vlastní děti byly svědky zločinů svých rodičů, kteří měli ve své péči i jiné děti

22.01.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Ještě nikdy jsem nečetla knihu, aby mě naprosto iritovala. Kdybych měla vedle sebe boxovací pytel, použila bych jej po každé druhé kapitole. Ale přitom jsem musela číst dál. Neskutečné a mrazivé určitě, ale jen proto, jakou roli v knize měla matka s otcem. Naprostý nezájem jeden o druhého, trpká nenávist. Neskutečné. Totálně labilní a sobecká matka, která měla v hlavně asi piliny, když pro mne, jako matku nepochopitelně odvedla dceru na ostrov, kde byli všichni v naprosté izolaci, místo toho, aby dcera chodila na terapie, které opravdu potřebovala velmi nutně. Pane bože, bylo ji 7 let, jak se asi má tak malé dítě vyrovnat se smrtí sestry a potažmo jednovaječného dvojčete, které viděla umírat? A otec? Alkoholik, který si stěžuje na vše, jak dopadl atd. a přitom to bylo jen jeho vinou a alkoholem. Každý si knihu musí přečíst sám. Je iritující a magnetická. Myslím si, že ji dočte každý, kdo začne číst. A samostatný konec až tak překvapivý není. Bylo to vysvobození v podstatě pro každého...............

19.01.2018 4 z 5

Vím, co jsi udělal Vím, co jsi udělal Zdenka Hamerová

Ani nevím, jak mám u této knihy napsat hodnocení. Mám velice ráda knihy od českých autorů a proto jsem si ji koupila.Možná by byl příběh z knihy lepší na televizní obrazovce.
Knihu jsem přečetla, místy jsem se musela nutit, samozřejmě mě zajímalo, jak to dopadne. Byla to pro mne jako pohádka pro dospělé. Ale svého čtenáře si jistě najde

18.01.2018 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Jedinečné, skvělé tajemné. A hlavně, musíte číst a číst, protože Vás zajímají další a další stránky knihy, jak to vše dopadne a jaké je vlastně tajemství celé knihy. Dál již nic nenapíšu, musí se to prostě přečíst. Jediné, co bych vytkla je hlavní hrdina, který musel mít tělo jako terminátor, ale ze všech zranění se oklepal a šel dál. Já dostat první nakládačku, jako on, jsem rok na ARU.

16.01.2018 5 z 5

Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Michelle Miller

Kniha se četla dobře, ale je pravda, že se k ní nebudu nikdy vracet. Krásně ukázáno, jaký je bordel ve všech oblastech, kde se točí obrovské peníze. Vlastně nejen tam. Neupřímnost, úplatky, závist, egoismus a mnoho dalšího. Prostě, kdo má prachy, myslí se, že si může dovolit opravdu vše a chovat se k lidem jako pokrytec a snob

15.01.2018 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Ještě jsem nikdy nečetla podobou knihu na téma střelba ve škole, oběti a vrazi. Kniha se mi velmi líbila, byla úžasná hlavně ve vyprávění celého příběhu samou Majou. Podrobné popisy každé situace v jejich životě byly napsány příjemnou formou, žádné zbytečné protahování děje. Kniha nezklame milovníky krimi, ani ty, kteří mají raději psychologické zápletky

05.01.2018 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem, nedalo se od ní otrhnout. Spisovatelku mám ráda a kniha je podle mne nejlepší ze všech. K samotné knize raději nebudu nic psát, musíte ji prostě přečíst. Stojí to za to

29.12.2017 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Opět kniha autorky, která měla spád a rozhodně se u ní člověk nenudil. Byla to první kniha, která alespoň okrajově vypovídala o životu v Grónsku ( otázkou je, zda-li se nejedná o fikci) a určitě je to zajímavé téma, o kterém bych si ještě ráda přečetla něco dalšího

29.12.2017 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Velmi dobře napsaná kniha, děj do sebe zapadal a vyústění celého příběhu bylo zajímavé.

27.12.2017 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Kniha nebyla až tak špatná, ale zbytečně zdlouhavá. Ale číst se dala a hlavně mě zajímalo, jak to celé dopadne

21.12.2017 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Opět kniha, kde jsou recenze buď ano, nebo ne. Mně osobně se kniha líbila, měla spád od začátku, ale je fakt, že jsem čekala trochu jiný konec. Trošku byl přestřelený.

18.12.2017 5 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Námět knihy mi přišel zajímavý, musí být strašné něco takového zažít. Četla jsem na toto téma i jiné knihy. Ale...........bylo to pro mne malé zklamání. I když téma zajímavé, napsáno to bylo nudně, žádné překvapení co bude za dalších deset stránek, všechno to šlo nemastně-neslaně. No a jak jsem knihu četla, tak jsem ji i dočetla. Konec knihy a žádné překvapení

15.12.2017 3 z 5

Skandální odhalení Skandální odhalení Michael Crichton

Kniha se mi líbila, i když jsem musela v dnešní době určité pasáže přeskakovat. Aspoň jde vidět, kam se dostal svět v moderních technologiích

12.12.2017 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Z počátku jsem si myslela - kniha není zrovna můj šálek kafe, ale za pár stránek jsem změnila názor. Bomba, super a v podstatě jsem ji přečetla na jeden zátah. Určitě doporučuji

09.12.2017 5 z 5

Advokát Advokát Václav Láska

České knihy mám velmi ráda a tato kniha se mi líbila. Opět krásně napsáno, jaký bordel a korupce je u nás. Něco se vyřeší, ale okamžitě budou další a další, kteří zneužívají svou pravomoc, ať je to policista, nebo politik. Ale to ví každý z nás.......

08.12.2017 5 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Úžasné, skvělé. Knihu jsem četla jedním dechem

05.12.2017 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Překvapují mě komentáře ostatních. Nepřipadá mi, že by kniha byla slabší, než jiné autorovy knihy. Byla jiná, prolínalo se v ní několik případů, takže nástup mohl být právě proto pomalejší, aby se vše dalo dohromady a potom už se četlo samo. Kniha se mi opět líbila, ale je to můj názor

04.12.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Nemůžu napsat nic jiného - jako vždy autor nezklamal. Velmi dobře se kniha četla.

02.12.2017 5 z 5