Zoy Zoy komentáře u knih

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Kniha se mi líbila a přečetla jsem je velmi rychle. Skvělý psychothriller. Když se člověk zamyslí nad hlavním hrdinou, nepřipadá mi jako slaboch, ale jako někdo, koho celý život pronásleduje jedna příhoda z dětství, která by se musela podepsat na každém dítěti a hlavně ovlivnit jeho další život v dospělosti. To, že nikomu neřekl ani slovo během 30 let, kdo by řekl? A hlavně byl malý kluk. A dál se k tomu postavil, jako někdo, kdo má rodinu, která je na prvním místě a nechce ji ničím a nikým ohrozit, Tím pádem i sebe. Samozřejmě mohl vyřešit vše během let, ale kolik z nás by to udělalo?

25.05.2018 5 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Kniha se mi velmi líbila, téma bylo pro mne zajímavé, jaká byla kdysi policie ve východních zemích. Bordel byl prostě vždy a všude

24.05.2018 5 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Kniha se mi líbila, jaké mnohé od autorky. Když se člověk zamyslí nad situací v podobě kómy, kterou by eventuálně sám zažil a zjistil by, že život s manželem byla jedná velká lež a ještě by v tom bylo pokus o vraždu, hodně děsivá představa. Ale jak se říká, vše zlé je na něco dobré (píši tuto větu jen proto, že vše dobře dopadlo a probrala se). Odhalila faleš a snad do budoucna by už nebyla tak naivní, ale hlavně si její sestra uvědomila, o čem je vlastně život a razantně ho změnila

17.05.2018 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Psát na tuto autorku recenzi knihy, je jako nosit dřevo do lesa. Opět bomba. Vraha jsem nedokázala odhadnout do poslední chvíle. Můj typ byl někde jinde.

13.05.2018 5 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Trvalo mi delší dobu, než jsem se do knihy začetla, první třetina byla o ničem. Naštěstí jsem knihu neodložila a udělala jsem dobře. Začala mít spád a děj se stal zajímavým, až do poslední stránky, kde nastalo odhalení všeho zlého. Konec jsem tušila, ale přece jen byl překvapením, čeho je člověk schopný

10.05.2018 4 z 5

Osudné rozhodnutí Osudné rozhodnutí Jilliane Hoffman

Po přečtení komentářů jsem si vybrala knihu s menší obavou, zda-li vůbec číst. O to více jsem byla překvapená, kniha se mi líbila hodně, dobře se četla a od první stránky jsem ji doslova hltala a snažila se ji přečíst, co nejrychleji. Neodsuzovala bych hlavní hrdinku, její postoj k policii. Ono je něco jiného číst a druhá věc se pokusit, alespoň částečně si představit sebe sama v podobné situaci. Samozřejmě, je to jen můj názor

28.03.2018 5 z 5

Moskva Moskva Jack Grimwood (p)

Kniha se mi líbila, byla dobře napsaná a přečetla jsem ji docela rychle. Četla jsem, že se dá srovnat s knihou Dítě 44, ale můj názor je ten, že vůbec. Jsou to dvě rozdílné knihy, každá zaměřená na jiný obsah, vraždy se staly z různých důvodů a jediné v čem jsou společné je země, kde se příběhy odehrávají a hnus, který panoval v SSSR

21.03.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Super, skvělé. Kniha, která Vás vtáhne do děje, který postupně narůstá od první stránky a nutí Vás číst, dokud se nedostanete na stranu poslední a vy si vydechnete konečným vysvětlením celého příběhu. Tak jako ostatní jsem byla částečně přesvědčená o vrahovi, ale................... Dál doporučuji přečíst

19.03.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Velmi dobře napsaná kniha, která Vás nenechá ani chvíli nečinně sedět a musíte číst, otáčet stránku za stránkou, protože jsem zvědaví, co bude dál a hlavně, co to vše znamená. Kdo má pravdu?? Jak se něco takového mohlo přihodit, aby si jeden nic nepamatoval a druhý měl jasný názor na vše, co pro něj denně existovalo jako vzduch, který dýchá?? Bylo to pro mne záhadou, která ale v druhé polovině byla pomalu vyjasňovaná, až došla ke konci, který pro mne byl menším zklamáním. Ale každopádně doporučuji přečíst

13.03.2018 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět super. Velmi jsem se těšila na 4 díl a pokračování zajímavého a hlavně hodně napínavého příběhu s Martinem a nezklamal. Žádná hluchá místa, kniha se četla sama. Bohužel asi budeme muset zase čekat na další knihu od autora, což je škoda, ale třeba překvapí a další vyjde za pár měsíců

11.03.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Kniha se mi velmi líbila, dobře napsaná a hlavně ze života. Přečetla jsem během 2 dnů, musela jsem jít i do práce. Od autorky to byl můj první román a určitě se zaměřím i na další knihy

08.03.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Dočetla jsem knihu velmi rychle, stejně jako Anděla. Co dodat. Super. Žádná hluchá místa, děj se odvíjel přímo ukázkově. Už se těším na další autorovu knihu, doufám, že nebudeme muset dlouho čekat.

26.02.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Jedním slovem super. Opět kniha, kterou jsem přečetla velmi rychle. Žádná prázdná místa a zbytečné popisy. Napínavé od první stránky. Jsem ráda, že další knihou do které se určitě velmi rychle začtu je volné pokračování a to kniha Sova.

23.02.2018 5 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Volné pokračování knihy Mrazivého ticha Vás vtáhne do děje okamžitě a nenechá Vás vydechnout. Bomba, jako všechny jeho knihy. Mám velmi ráda prostředí psychiatrie a ještě autora, který naprosto ví, o čem je řeč a píše naprosto skvělým způsobem. Tato kniha je bravurní, během knihy jsem si byla jista, kdo by mohla být Jana, ale na druhé straně jsem si říkala, bylo by to moc jednoduché pro každého čtenáře a autor to přece nenechá dopustit. Potřebuje nás mít v neustálém napětí, skoro až do konce knihy, kdo je vlastně tajemná Jana. Takže jak jsem již psala, Bomba. Autor se velmi rychle zařadil mezi mé špičky a teď mohu jen tiše doufat, kdy vyjde další jeho kniha. DOPORUČUJI

21.02.2018 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Opět velmi dobře napsaná kniha autora, který již má v mé knihovně své místo. Sice bylo v knize pro mne tentokrát hodně mrtvol, ale co se týče ostatního nedá se tomu nic vytknout. Psychiatrie je prostě skvělý obor na napsání thrillerů a ještě autorem, který tomu viditelně rozumí a ví o čem píše. Jsem moc ráda, že mě ještě čeká jedna kniha od autora.
A konec v této knize? Překvapující. Většinou mám instink na vraha, ale tentokrát jsem se netrefila ani omylem. Doporučuji přečíst

19.02.2018 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Kniha se mi velmi líbila, dá se říct, že jsem ji přečetla jedním dechem. Je hrozné, co se může dít v podvědomí člověka z traumatu, které zažil v dětství, či dospívání. Lidská mysl bude vždy neprobádaná oblast, už jen proto že jsme každý jiný a na každého člověka působí stres jinak. Samozřejmě si myslím, že byla místa v knize, kdy to už bylo trošku přestřelené

15.02.2018 5 z 5

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

Kniha se mi velmi líbila. Krásně napsáno z pozice každé hlavní postavy v knize. Kdyby člověk věděl, že nás někdo z blízkých vede a hlídá, třeba by se nám řešili některé věci lépe. Doporučuji si knihu přečíst, určitě stojí za to

13.02.2018 5 z 5

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Z knihy mám smíšené pocity. Těšila jsem se na ni, ale myslela jsem si, že bude o něčem jiném. Když pominu dobu, ve které se příběh odvíjel, samozřejmě nejsem schopná tuto dobu posoudit ze svých zkušeností, ale pouze z toho, co si člověk přečte, nebo vidí v televizi, vyjde mi průměrná kniha. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, myslela jsem, že čtu telenovelu, postupně se děj začal měnit a knihu jsem neodložila. Ale přesto jsem četla příběh ženy, která měla na prvním místě pouze sebe, své štěstí a hlavně volnost. Nechat děti v Rusku a ještě v době, kdy sama musela vědět, jaké jím tím udělá peklo, nejen v tom, že budu mez matky, ale peklo jim hlavně udělá okolí a politika Ruska. Co čekala, když se vrátí po 17 letech do Moskvy, že ji budou všichni vítat? Celé dlouhé roky žila v jiné zemi, v naprosto jiných životních podmínkách. A i tam nakonec skončila v područí sekty, kde sama nesměla nic a vybrala si to dobrovolně. A to už se raději ani nebavím o jejím majetku, za který si myslela, že si asi štěstí může koupit na kila. Tak jak si představovala, že si zařídí život, aby byla svobodná a hlavně šťastná?
Měla k tomu dobře našlápnuto. Tohle jsou pouze mé názory, kniha si určitě svého čtenáře vždy najde.

13.02.2018 3 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Kniha se mi líbila, napsaná jemným a nenáročným stylem. Dobře se četla od samého začátku, žádné zbytečně zdlouhavé vyprávění a hluchá místa.

09.02.2018 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Kniha se mi velmi líbila, dobře se četla, napínavá od začátku až do konce, který mne trochu překvapil. Už se těším, až si přečtu druhý díl

05.02.2018 5 z 5