Milovala jsem život

Maddy byla perfektní mámou a manželkou, zábavnou kamarádkou, prima sousedkou. Nikdo by si nepomyslel, že by se mohla něčím trápit. Tedy až do chvíle, než spáchala sebevraždu a zanechala za sebou šokovaného manžela a dospívající dceru. Jak je to mohla udělat? ptají se všichni. A na tuhle otázku čtenáři odpoví sama Maddy, která ze života své rodiny tak docela neodešla. Než se vytratí navždy, musí ještě pár věcí zařídit. Například najít novou ženu pro svého muže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359502/milovala-jsem-zivot-ft5-359502.jpg 4.289
Vydáno, Ikar (ČR)

I Liked My Life, 2017

Kniha Milovala jsem život

jahnovaz
včera

Úžasná kniha. Dává jiný pohled na život a zároveň je napínavá a závěr je nečekaný. dokonce jsem si u knihy občas i pobrečela, jak jsem ji prožívala :D

petra3597
19.12.2020

Kniha mne nadchla. Ani ne tak příběhem jako takovým, nýbrž myšlenkami, kterými je přímo "narvana". Čtivé, chytlavé... Pravdy a životní moudra, tak jednoduchá, známá, přesto často opomíjená.
Pro mne jedna z mála knih,ke kterým se vrátím ❤️

PetraBery
15.12.2020

Čtivě citlivě napsaný příběh o smrti matky a manželky Madeline, která nás jako jedna ze tří aktérů příběhem provází. Manžel Brady ani dcera Eve nedokážou pochopit, proč Maddy spáchala sebevraždu. Výborně popsané pouto mezi matkou a dcerou, i obyčejné střípky z manželství, stejně jako snaha žít život i bez Maddy. Konec tolik nepřekvapil, ale do knihy se moc hodí.

Ctenar1202
22.11.2020

Tahle kniha od Abby Fabiaschi byla příjemným překvapením. Pojednává o rodině (máma Madeline, táta Brady a pubertální dcera Eve), která žije běžný život a to až do osudného dne, kdy matka spáchá sebevraždu. A nadále dohlíží nad rodinou z nebe. Madeline nechce, aby její muž zůstal sám a tak se snaží svými myšlenkami přimět k některým krokům......

Od začátku jsem si říkala aha, tak to bude takto a takto a kniha se četla velice hezky. Taková oddychovka, postavy sympatické a asi třicet stran před koncem nic nebylo tak, jak jsem si od začátku myslela.

Mike99
04.11.2020

Měl jsem trochu obavy, zda nejdu do ČK, ale komentáře a anotace mi řekly, jdi do toho. A nelituji. Citlivě psaný příběh ze tří pohledů, mrtvé Maddy, dcery Eve a manžela Bradyho, jak všichni vnímají danou událost, případně jak dál. Místy lehce ironické, vtipné, citlivé, s myšlenkami k přemítání, nežiji nějak podobně? Jinak od čtení se nedalo odtrhnout. Závěr trochu očekávaný, trochu překvapivý.

Nerodíme se do tohoto světa vševědoucí. Od toho je tu život.

Respekt lze získat jen tehdy, když ukážete slabost.

capar
31.10.2020

Pěkná knížka, konec jsem během čtení nedomýšlela, ani mě asi nezajímalo proč, jen jak to ti tři zvládnou. Na ten podzimní čas to bylo u mě i se slzami. Člověk tak lehce zapomene a bere život, věci v něm a lidi kolem sebe jako samozřejmost. A přitom stačí vteřina dvě a je vše vzhůru nohama.

Nevr
25.09.2020

Pěkná knížka, zajímavý příběh i konec. Mě osobně tam tedy chyběly popisy - vykreslení postav a míst je dost na naší fantazii... Vlastně ani moc netuším, jak hlavní postavy vypadají a co dělaly, ale knížka má asi být hlavně o psychologickém vývoji postav a to se myslím povedlo. Konec jsem do poslední chvíle netušila, i když jsem si říkala, že by to mohlo být něco podobného...

kozisek1
01.09.2020

Knihu považuji za naprostý TOP. Jednak stylem psaní, jednak příběhem, který jistě osloví mnoho čtenářů. Doufejme, že paní Fabiashi bude pokračovat ve své tvorbě.
Doporučuji.