ZNellyZ ZNellyZ komentáře u knih

Schody do Nebeského pokoje Schody do Nebeského pokoje Lubomír Müller

Námět na příběh byl skvělý, ale některé pasáže byli velmi roztahané a děj stál na místě. Další výtku mám k Lumírovi, který byl na jednu stranu "vyspělý" a na druhou se v určitých chvílích choval na 12. Kniha byla někdy, až moc vyhrocená a zbytečně vystupňovaná do extrému, který ani nebyl na místě(rozhovor Lumíra a Mileny u Lumíra v "osudnou noc".) Pro mě to není jedna z nejlepších knih.

12.07.2018 2 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Čekala jsem tuctový román, který bude do konce předvídatelný, proto jsem dost překvapená, že jsem knížku přečetla během jednoho dne. Sympatické hlavní postavy a hlavně skvěle provedená zápletka, která se může zdát na první pohled neustále opakující a nudná.

07.07.2018 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Kniha se mi líbila hned z několika důvodů:
1) Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Kniha mě nechávala v napětí po celou dobu.
2)Vývoj některých postav.
3)Závěr knihy podle mého přání.

Celkově byla kniha hodně čtivá a nevadilo mi ani střídání pohledů.

05.07.2018 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Konečně se mi do ruky dostalo poslední z knih o Laře Jean. Musím říct, že poslední díl jsem tolik neprožívala a zřejmě to bude i tím, že jsem se k třetímu dílu dostala po několika měsíční pauze a mezitím stihla přečíst několik dalších knih. Uvítala jsem, když mi autorka nenápadně v knize nadhodila události z druhého dílu, protože jinak bych byla ztracená.

Kniha pro mě obsahovala mnoho vtipných a roztomilých momentů a to hlavně díky sympatickému Peterovi. Celkem mě kniha donutila přemýšlet i nad problémem Lary a sama bych nevěděla, co dělat. Pro mě rozhodně jedna z triologií knih na které budu dlouho vzpomínat.

02.07.2018 5 z 5

Čechov řekl Tolstému sbohem / Noc bohů / Pacient doktora Freuda Čechov řekl Tolstému sbohem / Noc bohů / Pacient doktora Freuda Miro Gavran

Kniha se mi moc líbila. Noc Bohů mi že všech tří her připadala nejslabší, ale i tak jsem si ji ráda přečetla.

30.06.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knihu jsem nedočetla. Děj mě nebavil a některé postavy mi dokonale lezly krkem.

19.06.2018 2 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Skvělá a poutavě napsaná kniha. Sympatičtí hrdinové a oceňujum, že tam nebylo moc dimenzí a proto se dalo s jejich popisem vyhrát.

01.06.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Měla jsem o ní předsudky, hlavně kvůli tématu 2.druhé světové a propagaci všude, kam jsem se hnula. Proto jsem byla hodně překvapená dějem i stylem psaní. Druhé světové se kniha jen dotkla, ale i tak to hrálo velmi výraznou roli v ději. Postava tety Hany a její příběh byl naprosto strhující. Rozhodně skvělá kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.

25.05.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha mě ze začátku hodně nudila, ale posledních 30 stran bylo naprosto fascinujících. Hlavní hrdina mě štval jeho mluvením o smrti a pojmenováním svých blízkých různymi přezdívkami. Hlavní obdiv má pro mě jeho manželka, že s někým takovým byla.

19.05.2018 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Četlo se to lépe než třeba Petr a Lucie. I tak se mi někdy povedlo v knize ztratit a některé momenty byly zdlouhavé.

14.05.2018 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Nemám ráda knihy z období válek. Tahle kniha mě moc neoslovila, děj byl pro mě táhlý a nudný. Nejvíc jsem ocenila metafory a jazykovou kompozici, ale to je tak vše.

04.05.2018 3 z 5

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Edmond Rostand

Moc mě to nebavilo a občas jsem ani pořádně nevěděla, co čtu. Oceňuju zajímavý konec, ale to je tak vše.

01.05.2018 2 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Druhý díl, který jsem přečetla ještě rychleji než první stál opravdu za to! Oproti prvnímu dílu, už se zde nachází více zajímavých situací a objasní se i pár věcí.

27.04.2018 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Knihu jsem četla, až na podruhé, protože mi poprvé připadala nudná. Je pravda, že chvilku trvá, než děj nabere rychlost, ale pak jsem se od něj nemohla odtrhnout! Za mě naprosto super oddechová kniha :)

27.04.2018 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Po dlouhé době kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Poutavě napsaná, originální děj i zápletka. Jednoduše naprostá bomba.

08.04.2018 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Kdybych předtím nečetla Pýchu a Předsudek, odložila bych tuhle knihu, tak v půlce. Vůbec mě nebavila a připadá mi, že to vůbec nebyla kniha stejné autorky. Nudné, protáhlé, bez většího děje, konec pro mě moc urychlený. Já osobně bych se ke knize, už nevrátila.

07.04.2018 2 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Film DUFF je úplně něco jiného než tahle kniha. Skvělý děj, ironické a sarkastické věty hlavní hrdinky a neodolatelný děvkař Wesley, který hlavní hrdince dává prostor, aby její sarkasmus vynikl. Knihu jsem měla za chvilku přečtenou a četla se nádherně!

15.03.2018 5 z 5

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Puškin je prostě génius. Zajímavá povídka se skvělým námětem a dějem.

15.03.2018 5 z 5

Feťák Feťák William Seward Burroughs

My děti ze stanice ZOO mě bavilo, tohle vůbec... Přečetla jsem 80 stran, ale dál jsem to opravdu nezvládla. Nechytl mě styl psaní a ani forma, jakou autor vše podával.

15.03.2018 2 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Kniha pro mě byla fajn oddechovka. Příjemně jsem četla, zápletka byla nezvyklá a řešení situací pro mě nečekané. Rozhodně si ráda přečtu něco dalšího od téhle autorky.

28.02.2018 5 z 5