ZNellyZ ZNellyZ komentáře u knih

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Brečela jsem. Ne jednou, ani dvakrát, ale skoro celou knihu. Možná bych spíše spočítala strany, kdy jsem to udržela na uzdě.

Poppy a Rune byli sladký pár a v některých situacích to vše mohlo působit, až moc sladce a neuvěřitelně. Ale v téhle knize mi to vše přišlo tak přirozené, že jsem celou dobu hltala každé slovo.

Kniha se četla velmi rychle a autorčin styl psaní si zaslouží velký obdiv. Pro někoho je kniha moc přeslazená a až moc vyfantazírovaná. Pro mě to byla další z knih, u které budu lidem doporučovat a říkat jim:,, A přesně u téhle knihy moje srdce puklo. "

21.02.2019 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Kniha mě bavila a neumím si představit ji číst v mladším věku. Celkově to pro mě oddechovka, která příjemně utíkala.

19.02.2019 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Kniha byla všude po internetu jako velký fenomén a tak jsem měla určité očekávání. Bohužel mě kniha nebavila a stěží jsem ji dočetla. Světlý bod celé knihy byly poslední desítky stránek ke konci. Připadalo mi, že čtu pořád to samé dokola a že je kniha na divném mrtvém bodě.

10.02.2019 1 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Zajímavý nápad i provedení, ale do knihy jsem se nemohla vžít. Něco mě tam rušilo a není to jedna z těch knih, které neodložím z ruky.

28.01.2019 2 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Kniha měla jediný světlý bod a to posledních pár kapitol. Hlavní hrdinka mi lezla krkem, připadala mi na svůj věc nehorázně dětská. Myslím, že by knize prospělo, kdyby ne všechny kapitoly byly v dopisech. Trochu mi nedával smysl vztah se Skyem, protože on byl od ní mentálně hodně napřed a jejich vztah tam pro mě byl jen, aby se neřeklo. Zároveň jsem byla dost překvapená, že ji po krátkém seznámení hned v autě dal ruku na stehno. V tu chvíli jsem myslela, že je to typický prasák. Prasák ze kterého se vyklubal fajn kluk. Do knihy jsem se musela nutit a rozhodně to nebude jedna z těch, kterou bych doporučila.

26.01.2019 1 z 5

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Líbilo se mi to. Skvělé odpočinkové čtení s dobrým námětem. Plný počet nedávám, protože to zase nepatřilo k nějakým NEJknihám, přece jen je to zpracování pro ne tolik náročné čtenáře, ale já u toho skvěle vypnula.

23.01.2019 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Poslední kniha z trilogie a nemám slov. K posledním dvou jsem se vyjádřila narychlo, tak se aspoň tady rozepíšu. Celou tuhle triologii jsem přečetla během šesti dnů a nemohla se od ní odpoutat. Kaiden je prostě srdcová záležitost a i Ann byla sympatická, což se málokdy povede u dívky, která je prezentována jako šedá myš. Autorka měla vše dopodrobna promyšlené a ani jedna kapitola nebyla bez děje. Pro mě naprostý knižní drahokam!

20.01.2019 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Dvojka nezklamala a byla stejně dobrá jako jednička. Plno překvapivých zvratů a odhalení a nemůžu se dočkat, až přečtu finální díl.

18.01.2019 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Knihu jsem přečetla za necelé dva dny a hned se do ní zamilovala. Nemůžu se dočkat druhého dílu

18.01.2019 5 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Ze začátku mě to bavilo, ale po několika stránkách se to neustále opakovalo a kniha mě, už ničím nepřekvapila.

11.01.2019 odpad!

A hvězdy mi daly tebe A hvězdy mi daly tebe Karen McQuestion

Ze začátku mě to i bavilo, ale kniha mě kolem 100 stran přestala bavit a ke konci jsem, už některé části přeskakovala. Popis i obálka mi v hlavě vytvořily nějakou představu, která, ale byla úplně rozdílná od obsahu knihy.

!SPOILERY!

Asi jako jedna z věcí mi vadilo, jak se všude podávalo vysvětlení o Průzkumníkovi a tak, jak to všem znělo ze začátku podivné, tak ke konci to bylo úplně normální.

Kniha byla někdy zbytečně natáhnutá a nudná a bohužel se tam dost opakovaly stejné momenty a okamžiky.

Na knize, ale musím ocenit i konec, kde se vrátil Lucas a mi tak mohli prožít aspoň pár stran s naší hlavní postavou.

Musím, ale strhnout body za to, že mu vše, co se dělo připadalo naprosto normální a přirozené a to nemluvím o převyprávění jeho dobrodružství.

!SPOILER UKONČEN!

Když ti vše shrnu, tak kniha u mě nedosáhla ani průměru a to jsem se na ni opravdu těšila. Možná to zklamání bylo způsobeno hlavně mým očekáváním. Každopádně jsem knihu během jednoho dne dočetla a nic ve mně nezůstalo. Neseděl mi ani autorčin styl psaní a proto musím dát nézké hodnocení.

05.01.2019 odpad!

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Ze začátku jsem si říkala, že to bude typická knížka pro mladé, která skonči poučením, že dívka v nemocnici se může zamilovat do postiženého kluka. Byla jsem rozhodnutá dát tři hvězdy, ale k mému velkému překvapení na konci jsem nemohla jinak, než dát plný počet.

21.12.2018 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

I když je to pokračování If I stay l, tak mi tenhle díl připadal více dospělý. Stále jsem v něm, ale nacházela neskutečně krásné momenty, které mi vháněly slzy do očí a za mě musím přiznat, že být ve věku 13/14,asi bych tuhle knihu neocenila. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla až teď.

20.12.2018 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Nemám slov. Ač je příběh lehce utahaný vzpomínkami, každá v sobě nese něco, co vás více donutí se do příběhu ponořit. Konec jsem obrečela a otázku Jestli zůstane jsem si pokládala celou dobu.

19.12.2018 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Začátek ukvapený. Tři denní romance postav mě zaskočila a trochu i zamrzela, protože vím, že autorka si na všem dává záležet a má příběh perfektně promyšlený. Po odhalení, ale pár věcí a po přečtení celé knihy, která mě dojala a rozbrečela ji tuhle chybu odpouštím a dávám plný počet.

19.12.2018 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Skvělá oddechová knížka, která má šmrnc. Rychle se čte, dialogy jsou vtipné, byly situace, které mě překvapily a rozhodně to není pro mě poslední kniha od téhle autorky.

17.12.2018 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Pro mě je to takový průměr. Kniha se četla dobře, celkem rychle, ale vadily mi ty dlouhé odbočky k některým postavám. Jsem teda trochu překvapená z konce, měla jsem jinou představu.

05.12.2018 2 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Čekala jsem od knihy víc. Strašně moc skvělých recenzí a možná to je důvod, proč jsem zklamaná.

! SPOILERY!

Ze začátku nehorázně nuda, kdy se vše točilo kolem psaní fan fikce a nudném životu Cath. Jediný světlý bod představoval Levi. Pár stránek asi kolem 150 stránky mě bavilo, ale ten dojem skončil ve chvíli, kdy se vyjasnily city mezi Cath a Levim. Najednou totiž Levi zhasl a choval se, jak hňup. Celkově mi to pak připadalo, jak kdyby autorce bylo dvanáct. Mám dívčí romány ráda, ale tohle není jedna z těch povedených knih.

19.11.2018 1 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Ze začátku jsem měla s knihou problém a moc mě nebavila. Postupně jsem se, ale s hlavními postavami sžila a ke konci se od nich nemohla odtrhnout. Líbilo se mi, že to nebyl typický slaďák a hlavní postavy se nezamilovali na první straně.

05.11.2018 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Nečtu moc populární knihy, hlavně kvůli té propagaci, co kolem toho je, ale když to utichlo, rozhodla jsem se téhle knize dát šanci. Rozhodně zajímavý a vtipně podaný příběh dvou osob, které pojí víc než si myslí. Oba jsou sympatičtí a mají své démony. Líbí se mi, jak Libby bere svou váhu, protože ani já nejsem drobek a i když jsem nezažila takovou šikanu jako ona, byly časy, kdy jsem se musela naučit odrážet blbé narážky. U mě je ta kniha 100%.

21.10.2018 5 z 5