ZNellyZ ZNellyZ komentáře u knih

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Kniha se mi líbila. Byly chvíle, kdy se nic nedělo a bylo to pro mě nudné, ale krátce po nich přišly nové a nové zvraty. Líbí se mi styl, jak je kniha psaná a postava Hanny ve mně zanechala divné pocity. Nevím jestli s ní sympatizuju a nebo mi vadí.

12.10.2018 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Někdy mi kniha přišla zbytečně zdlouhavá, ale pořád mě něco drželo, abych ji přečetla. Dost jsem byla zhnusená z manžela hlavní postavy.

29.09.2018 4 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Nemám ráda tématiku války a s tím i období po válce. Tahle kniha mě, ale hodně zaujala a strašně dobře se četla.

26.09.2018 5 z 5

Krvavá svatba Krvavá svatba Federico García Lorca

Bavilo mě to, ale konec mě hodně zklamal.

23.09.2018 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Manon mi nehorázně lezla na nervy a rozhodně bych nenašla postavu, která by mi byla sympatická.

15.09.2018 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Neuvěřitelně poutavá kniha. Rozhodně jeden z favoritů pro povinnou četbu :)

15.09.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Po Hvězdy nám nepřály a Papárová města moje třetí kniha od Greena. Předešlé mě nepřesvědčily o jeho o tom, proč je fenomém. Tahle ano. Naprosto skvělý příběh, hlavní hrdinka mě neuvovala svými myšlenkami a líbil se mi David a jeho pohled na život. Musím říct, že mi k srdci nepřirostla Daisy. Kdyby po mě někdo chtěl doporučit knihu od Greena, tak rozhodně sahám po téhle.

27.08.2018 5 z 5

Královna Dagmar Královna Dagmar Hana Parkánová-Whitton

Autorka patří mezi mé oblíbenkyně a ani u téhle knihy nezklamala. Poutavý příběh Markéty Přemyslovny, který sice spadá do červené knihovny, ale o zvraty není nouze.

22.08.2018 5 z 5

Phoenix Phoenix Eden Maguire

Krásný závěr celé série. Phoenixův příběh byl skvělý a opravdu povedené vyvrcholení Krásných mrtvých. Musím říct, že jsem si ke knihám udělala citovou vazbu a na konci uronila nějakou tu slzičku.

17.08.2018 5 z 5

Summer Summer Eden Maguire

Tenhle díl mě dost překvapil. Vraha jsem tušila, až posledních pár stránek před odhalením. Celkově mě kniha bavila a jsem ráda, že Darina každým dílem více dozrává a nechová se pořád, jak malé dítě. Zároveň jsem byla dost v šoku z Logana.

15.08.2018 5 z 5

Arizona Arizona Eden Maguire

Musím říct, že ke konci jsem se bála, že vrah bude stejně lehce odhalitelný jako u prvního dílu. Proto jsem byla mile překvapena, že to byl nakonec někdo úplně jiný. Kniha se dobře četla a Arizonin příběh mě dost upoutal. Pořád tomu, ale do top knihy něco chybí. I tak dám o hvězdičku více než předchozí knize.

12.08.2018 4 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Kniha je průměrná a psaná stylem patnáctileté dívky(možná to dělá překlad), ale děj i kniha se četla celkem rychle a vše příjemně ubíhalo. Dost mě překvapil konec, který byl podle mého názoru trochu přehnaný a vyhrocený.

10.08.2018 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha mě osobně nebavila. Některé pasáže zbytečně dlouhé a celkově mi asi nesedl styl psaní autora.

08.08.2018 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Moje druhá kniha od J. Greena. Bavila mě více než Hvězdy nám nepřály, ale pořád se to nedalo zařadit k "Top knihám."

03.08.2018 4 z 5

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Hana Parkánová-Whitton

Hana Whitton je pro mě spisovatelka s velkým S. Je jediná autorka od které čtu historické romány a musím říct, že ani tenhle nebyl zklamání. Tvrdá realita propletená fiktivním vztahem a láskou mě znovu nadchla a nedovolila od knihy odtrhnout oči.

29.07.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Pro mě měla kniha vše, co jsem od ní očekávala.

28.07.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha je velkým fenoménem, ale upřímně jsem od toho čekala víc. Konec knihy mě dojmul, ale ke knize jsem se nepřipoutala a proto nedosáhla na pět hvězd. Na čtyři hvězdy neměla, kvůli vztahu Hazel a Guse, který se zrychleně vyvíjel a pro mě, až trochu nereálně. Moc jsem nepostřehla určité fáze zamilovanosti a to mi chybělo. Tři hvězdy si, ale kniha zaslouží. Kniha se četla dobře, nebylo nouze o děj i o zajímavé situace a posledních pár stránek mě dost překvapilo.

27.07.2018 3 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Knihu jsem přečetla během pár hodin a byl to slabý podprůměr.

SPOILERY

Oceňuju zápletku, že by mohla být Viola naživu a pak následné rozuzlení smrti Pii, ale to je asi tak vše, co je kladné. Naprosto mi vadil "Violin duch/hlas", který se začal v knize objevovat. A to, že potom jen tak jede s klukem pryč, když ho zná pár dnů je na facku. Osobně bych s ním nikam sama nejela a vzala aspoň Patrika, protože mi na něm něco při objevu deníku přestalo hrát. Hlavní hrdince taky něco proletělo hlavou, ale mávla nad tím rukou a šup na výlet. Mám ráda oddechové knihy, ale tohle mi svou jednoduchostí celkem odvařilo mozek.

18.07.2018 2 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Knihu jsem si půjčila naprostou náhodou a musím říct, že jsem byla mile překvapena. Děj byl zajímavý a kniha hodně čtivá. Celkový příběh mě chvílemi dojímal k slzám.

17.07.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha patří do maturitní četby, ale na mém seznamu se zřejmě neobjeví. Příběh mě nezaujal a samotné postavy mi připadaly bez určité povahy. Zvláště u Agnes jsem to pocítila nejvíce. Kniha pro mě neměla skoro žádný děj, takže jakmile přišlo na zápletku a vyvrcholení, nedokázala jsem se do knihy začíst. Pro mě velké zklamání.

15.07.2018 2 z 5