Královna Dagmar

Královna Dagmar https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182635/bmid_kralovna-dagmar-RRV-182635.jpg 3 44 17

Markéta Přemyslovna se do dánského krále Valdemar II zamilovala na první pohled a ochotně přijala jeho nabídku stát se jeho chotí a přijmout tradiční jméno dánských královen – Dagmar. Valdemar nemůže uvěřit svému štěstí, že potkal ženu, kterou nevede zištnost, ale čistá láska. Jenže český král, udělal krok, který do srdce Valdemara vnesl zrnko pochobností.... celý text

Kikulka97
17.03.2024 4 z 5

Tohle byl velmi milý příběh. Moc se mi líbí, že vás to nenásilně vtáhne do politických událostí té doby, ale zároveň je tam moc hezky dokreslena samotná romatnická zápletka. Navíc autorka píše opravdu čtivě, knžíka je přečtená za chvilinku. Velmi podobně psané jako knihy Veroniky Válkové, její knížky ale obsahují daleko více historických fakt, kdežto toto je spíše romantika na dlouhé zimní večery.

Carol1122
04.10.2022 5 z 5

Další velmi milý historický román:) Láska mezi Valdemarem a Markétou Přemyslovnou, nebo také Dagmar, byla opravdu hezky vykreslena. Autorčin styl psaní je velmi čtivý a určitě doporučuji:)

Terisek99
09.02.2022 4 z 5

Krásná kniha.

Leonor
02.01.2020 2 z 5

Podobně jako u knihy Anna Česká jsem se chvílemi nudila a hlavní postavy ve mě vzbuzovaly jen málo emocí.

daza.dt
06.11.2019 5 z 5

Knížky této autorky mě baví - vždycky je to pohádka s dobrým koncem - ideální na dobroru noc

ZNellyZ
22.08.2018 5 z 5

Autorka patří mezi mé oblíbenkyně a ani u téhle knihy nezklamala. Poutavý příběh Markéty Přemyslovny, který sice spadá do červené knihovny, ale o zvraty není nouze.

dasvos
18.03.2018 2 z 5

Kdybych knihu nepotřebovala do čtenářské výzvy, asi bych ji nedočetla. Vyloženě červená knihovna, nebavilo mě to.

pagac17
15.01.2018 5 z 5

Poutavě napsaný román o naší středověké Přemyslovně Markétě, přečetl jsem ho s chutí, autorka se drží historických pramenů, ale přidává samozřejmě také svojí fabulaci. Slavná královna Dagmar jistě ve středověku se zapsala svým postojem k dánskému králi a také zřejmě svojí nesmírnou ochotnou a oddaností k lidu. Zasloužila si jmenování Dagmar

ddian
08.10.2017 3 z 5

Nejslabší kniha co jsem zatím od této autorky četla. Nebyla vyloženě špatná, ale ani nijak nezaujala.

Peťule115
15.05.2017 4 z 5

Hezký příběh ... Ale je pravda, že tato autorka má mnohem lepší kousky

alnahu
05.04.2017 3 z 5

Tato historická kniha o Markétě Přemyslovně je jedna dějově ze slabších od této autorky. V knize se dočteme o dánské královně Dagmar ,která se narodila ,jako česká princezna Markéta Přemyslovna - Přemyslu Otakaru I. a Adlétě Míšenské. Po svatbě s dánským králem Valdemarem II. přijala jméno dánských královen Dagmar. Což mi do poloviny knihy nebylo dost jasné, proč se děj stále točí okolo Markéty a kniha se jmenuje královna Dagmar.

Dáda4
15.08.2016 3 z 5

Zklamání - historická červená knihovna. I když na konci každé knihy autorka vždy vylíčí, co je vymyšlené a co pravdivé, v této knize je většina informací fabulace.

Panvaclav
15.04.2016 5 z 5

Vyborna kniha :-) Na kritiku musim reagovat ze to je roman ne dokument

hanule6148
16.01.2015 odpad!

Škoda, očekávala jsem realistickou knihu nebo aspon trochu přikrášlenou. Zlatá Vaňková. Parkánová z Valdemara udělala laskavého milovníka i když ve skutečnosti to byl muž který si s věrností hlavu opravdu nelámal. A ty překlepy... Kdo byly sakra Wetlinové??

Antoaneta
19.09.2014 2 z 5

Mám ráda historické romány ale tohle spadá spíše do červené knihovny.Dávám jen 2 hvězdy kniha mne dost zklamala.

kuky921
13.05.2014 2 z 5

Jedná se o červenou knihovnou s trochou historie. Překlepů je opravdu dosti, ale přečíst se to dá. Od této autorky to byla první a zřejmě také poslední knížka, další její tvorbu radši zkoušet nebudu. Předpokládám, že výsledek bude velmi podobný.

Sarah01
31.12.2013 1 z 5

Tak upravení některých posloupností v rámci zachování plynulosti příběhu by mi ani tak nevadilo, ale ty překlepy, které netuším, jestli má na svědomí tiskárna nebo autorka, se opravdu přehlédnout nedají. Rod Wetlinů nikdy neexistoval, byli to Wettinové a pokud se Přemysl Otakar I. oženil s Konstancií Uherskou v roce 1099, určitě se jim nenarodil syn Václav v roce 1205 :-) Byla by to docela pěkná červená knihovna, nebýt toho, že už jsem od autorky přečetla všechny předcházející knížky a neustálé opakování slovních spojení jako třeba "zrnka prachu tančila v paprscích slunce" nebo "políbil lem roucha jejího" nebo "přitiskl si ruku na srdce ve dvorném gestu" ve mně vzbuzují už jen salvy smíchu. Takže fakt jen jedna hvězdička. A raději se vrátím k Vaňkové :-)