Schody do Nebeského pokoje

Autobiograficky laděný příběh o střetu lásky s krutostí dospívání. Příběh o velkém citu, erotice, nenávisti, vraždě. Odehrává se v letech 1967-1968.

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59840/schody-do-nebeskeho-pokoje-59840.jpg 3.931
Romány, Literatura česká
Vydáno, Lubomír Müller

Schody do nebeského pokoje, 2008

Kniha Schody do Nebeského pokoje

ZNellyZ
12.07.2018

Námět na příběh byl skvělý, ale některé pasáže byli velmi roztahané a děj stál na místě. Další výtku mám k Lumírovi, který byl na jednu stranu "vyspělý" a na druhou se v určitých chvílích choval na 12. Kniha byla někdy, až moc vyhrocená a zbytečně vystupňovaná do extrému, který ani nebyl na místě(rozhovor Lumíra a Mileny u Lumíra v "osudnou noc".) Pro mě to není jedna z nejlepších knih.

Daduna
08.05.2018

Knihu jsem četla 2x. Pokaždé jedním dechem. Přečetla bych si jí i po 10x a možná na to i dojde. Krásný,dojemný i smutný příběh. Každý z nás někdy prožíval svou první lásku,i když neměla třeba tak tragický konec. Autor nádherně vykresluje pocity obou hlavních hrdinů. Vezme za srdce a nepustí.

Loriel
03.02.2016

Knížku jsem si koupila, když pan Müller přednášel u nás ve škole. Byla jsem tehdy asi v 8. třídě a musím říct, že v té době jsem četla spoustu knih, tento příběh se mi ale vryl do paměti asi nejvíc. Dojetí, husí kůže..zkrátka opravdu skvělá kniha, kterou mohu jen doporučit. Ještě dlouho po přečtení jsem chtěla autorovi napsat, jak na mě děj zapůsobil.

tisha8409
05.08.2015odpad!

Propánajána, kniha o tom, jak si dvě děti chtěly tentononc...a navíc v tak démonizované době, kdy spolu spali dva za skutečně jiných podmínek, než pouhé dětské zvědavosti... To psal autor svůj zážitek??
Děti se chovají jako dospělí.
Nereálné a přiblblé.

gossipavlina
23.04.2015

Jsem poněkud v rozpacích, Při čtení jsem měla pocit, že příběh psaly dvě osoby. Chvilkama jsem četla vyzrálý projev, chvilkama naivní, amatérský počin žáka ZŠ. Několikrát jsem si musela ověřit, kdy byla kniha vydaná.
A při čtení jsem si uvědomila, jak jsou důležitá jména hlavních hrdinů, aby příběh měl ten správný drive.
Pane, Müllere, promiňte, ale tahle knížka mi k srdci nepřirostla. Chtělo by to doladit styl..
A přitom anotace zněla tak zajímavě a chytlavě.

felix6338
08.03.2015odpad!

Otřesně hloupý a nepravděpodobný námět - dva 15letí, uvažující chvílemi jako čisté dítě a chvílemi jako zralí dospěláci, se chtějí...tělesnit. ( v té době se tohle nedělo - tehdy není dnes).
Psáno zbytečně roztahaně, akce ne a ne začít, psáno divně romantickým jazykem, pro který já nemám pochopení.
Čtení nezaujalo nikoho, komu jsem trapné pasáže o styku a jejich rozhovorech četl.
jako by to ani nepsal chlap, ale přehnaně romantická snílková pojašenia typu Stýlová.
Prostě skutečný odpad.
Láska děcek? neexistuje.

janet1234
04.09.2013

Absolutně nádherná knížka!!! Doporučuji všem.

Malíček
08.08.2013

Kniha "Schody do Nebeského pokoje" je jediná kniha, která mě kdy dokázala rozbrečet. Do rukou se mi dostala pár dní před tím, než přijel pan spisovatel k nám do školy na besídku, věnovanou právě této jedinečné knize. Do řádků jsem se začetla téměř okamžitě. Kniha krásně vykresluje pocity, které člověk prožívá během dospívání, pocity, které člověk zažívá se svou první láskou. I když jsem od prostředka počítala s Mileninou smrtí, stejně mne to dokázalo zasáhnout. Pokud bych tedy měla knihu doporučit, neváhala bych a dala ji přečíst snad každému člověku na Zemi.