Cyrano z Bergeracu

Koupit

Heroická komedie o 5 aktech a veršem.
Jedna z nejoblíbenějších her světové dramatiky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46699/cyrano-z-bergeracu-46699.jpg 4.5231
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Nakladatelské družstvo Máje (Máj)

Cyrano de Bergerac (1898)

Kniha Cyrano z Bergeracu

Boogie007

Bylo to na střední škole, kdy mě Gérard Depardieu v roli Cyrana připravil doslova o dech. Spojení ucholaskající francouzštiny, Rostandových veršů a bolavého, nadčasového příběhu lásky mě hned hnal do knihovny. Chudinka teta mi tehdy celou knihu přepsala na stroji. Spolu se Cyranem odhazuji širák, stojím pod balkonem s krvácejícím srdcem, vracím se spolu s ním z měsíce a umírám s naplněnou touhou mít svůj štít čistý.

Jaruš7

Zveršovaný, pro hru J. Vrchlickým je příběh, kdy pouštím city v šanc zda odolají, nebo podlehnou.
Oční vláha se dostavuje opětovně, při četbě i poslechu hry, takže odolnost mám vůči takovýmto veršům slabou, má neodolnost a jejich neodolatelnost , je to to magické, čím lze uhrančivě okouzlit city.
Gaskoněc - "Ten člověk všední není.
Ba věru, nejlepší z lidského pokolení!"
Citace :
"Než kapku po kapce z náprstku dvornost píti,
ať duše raději se v celé moře zřítí,
já chtěl bych vidět dnes, jak v jedné melodii
u toku života se naše duše spíjí."

"Ty půjdeš ve stínu, můj verš při tobě stojí,
já budu duchem tvým, ty budeš krásou mojí."

Vřelé díky Databázi a Pražské knihovně za dar v podobě této e-knihy.

nikolet
21.08.2018

Nádherná kniha. Hodně mně překvapil konec.

vonMalik
17.07.2018

Příběh Cyrana jsem nejdříve viděla v divadelním podání v režii Mladoboleslavského divadla a zamilovala jsem si ho. Kniha mě nezklamala. Krásně se mi četla a za dva večery bylo přečteno. Já mohu jedině doporučit!

ZNellyZ
01.05.2018

Moc mě to nebavilo a občas jsem ani pořádně nevěděla, co čtu. Oceňuju zajímavý konec, ale to je tak vše.

cziss
09.03.2018odpad!

Nevím jestli to bylo jen zpracováním, ale byla to nuda.

Vesmich
07.11.2017

Podle mě by ho ona prostě stejně byla nechtěla, i kdyby byl sebeoduševnělejší! Byla mladá a svěží a obletovaná, nebyl důvod, aby nechtěla krásného. A Cyrano prostě miloval jenom jí a žádnou jinou a tak si našel způsob, jak s ní být. Byť by to zvenku vypadalo divně. Je to úchvatný příběh a strhující hra, když se do toho herci opřou! Kupříkladu Jiří Langmajer.

eraserhead
12.07.2017

Cyrano mě nejvíce překvapil zjištěním, že není tak starý, jak jsem si myslel. Měl jsem za to, že vznikl mnohem dříve. Nic to však nemění na skvělém provedení, svižném ději, zábavných vtípcích, dojímavé romantice a skvělých verších. Jedinou, zanedbatelnou, pihou na kráse se mi občas jevil přehršel postav na scéně, kdy popis děje převyšoval pronášené slovo. Ale to je jen takový detail. Cyrano je řízek!