zlatka2001 zlatka2001 komentáře u knih

Jih proti Severu - V bouři Jih proti Severu - V bouři Margaret Mitchell

Čteno pod lavicí, v tramvaji, při jídle, místo učení, ve vaně, pod lampičkou, do půl čtvrté, s červenýma očima, přiblblým výrazem, s křečí v ruce, pod učebnicí fyziky, zasněná, okouzlená, milující, nechápající, těšící se na druhý díl. To vše během tří dnů a nocí.

17.02.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tak to je tedy bomba Už chápu, proč jsem to dostala od táty za povinnou knížku. Pořád se mi do toho nechtělo, jak když vás do něčeho nutí člověk, který čte dobrovolně Shoppenhaura, ale musím uznat (jemu až časem, aby si moc nemyslel), že některé pasáže jsem četla nahlas každému, kdo se zrovna naskytl. A s úspěchem.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Tohleto cestování do minulosti mě moc baví. Navíc miluju Skotsko a teď i Jamieho, takže se už pouštím do druhého dílu. Že se sakra něco takového nestane mě!

16.05.2018 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

-Když se probudíte v den, o kterém náhodou víte, že je to středa, a všechno kolem připomíná neděli, začnete tušit, že něco není v pořádku.-
Tak to je prima, když prospíte konec světa. Jenže pak to teprve začne být napínavý. Moc mě to bavilo.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak já nevím, ale podlehla jsem okolí a přečetla. Tedy hlavně taky kvůli tomu, že chci jít 6. října do kina, tak abych věděla, co mě čeká. A Emily Blunt mám ráda. No, doufám, že bude film lepší. Někdo "Dívku" přirovnával ke "Zmizelé". tak já bych řekla, že tam ta mystifikace byla daleko lepší. Tohle bylo ukňourané, holky vesměs protivné, chlapi divní. Styl obyčejný. Vlastně to za moc nestálo.

26.09.2016 2 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nebýt toho, že jsem musela spát a jít do školy, četla bych pořád a pořád. A to je povinná četba? Kdyby byly všechny takhle povinné, tak by mě ve škole neviděli.

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Páni! a tomuhle někdo dává plný počet? To je ale sračka! Ten pornografický brak nemá děj, postavy charakter a autorky vkus.

10.07.2019 odpad!

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Helejte, já do té školy snad začnu chodit ráda. Už druhá knížka, kterou doporučila češtinářka a taková bomba! Spousta nových informací, život středověkých studentů, hodně historie, tu já moc ráda. A samozřejmě básničky. Nááádherné "vijonské" balady. Čte se to jak detektivka. Super.

21.02.2016 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Tak to byla síla! Nevěřila jsem, že mě to tak zasáhne. Taková stará knížka. Hodně dobrý. Já si snad začnu myslet, že ty povinný knížky nejsou zas tak strašný!

10.02.2016 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tak tohle na mě bylo příliš ukňourané a plné pro mě nepochopitelných emocí. A přitom se o této knize zmiňuje tolik spisovatelů, jako třeba ve Stmívání. tak nějak jsem ráda, že jsem si mohla odškrtnout.

04.02.2016 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Sice dávám přednost jiným typům básní, ale Máj je prostě výborný, navíc český, tak proč mu nenadržovat.

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

To bylo tak krááásný! Stejně si myslím, že se ke Scarlett Rhet vrátí. Ne?

12.03.2016 5 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Fantastické!!! Nikdy bych nevěřila, že se takhle mohlo psát za komoušů. Úplně jiné než Navzdory básník zpívá. Moderně napsané, zvláštní motiv lásky, zvláštní vztah mezi kamarádkami.

21.02.2016 5 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Tak tahle paní mě dost naštvala. První stránky byly docela zajímavé, ale pak se to zvrtlo do napodobování dalších různých děl. Skončila jsem v polovině, nemám ráda, když se někdo přiživuje na nápadu někoho jiného.

04.02.2016 2 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Ravic je můj oblíbený hrdina, i když by se klidně mohl jmenovat Roby jako ´ve Třech kamarádech. Všude je to totiž autor. Zajímavé, poučné, nádherné. Přesně podle mého gusta.

04.02.2016 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Asi to neumím správně napsat, ale autor píše tak nějak laskavě, je takový jemný ve vyjadřování, i když popisuje hnusné věci nebo vzpomínky. To je fajn, že toho tolik napsal.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

No, já vím, že jsem chtěla něco fakt jednoduchého. A pohodového. A s dobrým koncem. Tak si taky nestěžuju.

16.05.2018 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Tak to byla síla! Ani si neumím představit takové množství zlých lidí na jednom místě. Hrozně smutné. Vlastně ten závěr byl docela logickým vyústěním beznadějné situace.

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Tuhle jsem nečekaně a naposledy zazářila při hodině chemie, protože jsem věděla skoro všechno o uranu a dokonce znala polonium. A za to vděčím téhle knize. Krásný příběh pilné ctižádostivé ženy, kterou já rozhodně nikdy nebudu.

Babička Babička Božena Němcová

Ano, takhle má vypadat povinná četba. Výchovná, vzdělávací, realistická, předpotopní, tak trochu i nudná, ale přesto máte pocit, že za to přečtení stála.

04.02.2016 3 z 5