zandu zandu komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Tak tohle byla jízda! Pro mě zatím asi nej, a že i ostatní jsou skvělé. A hned se budu muset pustit do navazující knihy - Nenávist.

26.09.2023 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Taková smutná "pohádka", kterou jsem přečetla během dnešní neděle.

17.09.2023 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Oproti dvěma předchozím povídkovým knihám je zde ucelený příběh a já zjistila, že se mi povídky četly kupodivu lépe. Chvilku mi trvalo si zvyknout, odbíhala jsem i k jiným knihám.
Přesto se mi kniha moc líbila (až na určité pro mě nudné pasáže) a těším se na další díl.

17.09.2023 4 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Super příběh. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu :-)

15.09.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tohle bylo naprosto skvělé. Nemohla jsem se odtrhnout. Výborný příběh. Jako kdyby Evelyn Hugo opravdu žila...

08.09.2023 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Opět velmi čtivé, velmi povedené.
Těším se na další :-)

28.08.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Šílený, mrazivý příběh. Děsivá fiktivní varianta kdysi možné budoucnosti. Opět musím hodnotit plným počtem hvězd.

22.08.2023 5 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

U této knihy jsem se bohužel tak trochu trápila. Asi tak od strany 300 jsem se musela nutit do čtení. Dokonce jsem knihu přibližně na tři týdny odložila a už jsem si říkala, že ji snad ani nedočtu. Ale hecla jsem se a nakonec ji rychle přelétla. Závěr jako cukrkandl.

16.08.2023 2 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Od začátku jedna velká bezútěšná deprese... říkala jsem si, změní se to? Bohužel nezměnilo, nic se v dobré neobrátilo. Kniha mi svým stylem hodně připomíná Símku od Lucie Huškové. Jen téma je zde o něco horší :-(
Velmi čtivý, velmi smutný příběh. Až mi není dobře z toho, že hodnotím pěti hvězdami, ale musím.

03.08.2023 5 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

(SPOILER) Příběh dvou sester a jedné velké lásky.
Nejdříve jsem byla z knihy trochu rozpačitá, nevěděla jsem, zda se mi líbí nebo ji mám zavřít a nedočíst. Ale děj plynul tak hezky pokojně a najednou jsem zjistila, že jsem na konci. Bohužel na smutném konci.
***
"Pérka, drátky, kolečka... bude ze mě herečka"
***
"Je jeden a jedna je... on v ní, ona sama je... myslí si, že to láska je, a neví... že tomu tak je."

02.08.2023 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Na co jsem tak dlouho, předlouho čekala? Celou sérii jsem měla doma tak dlouho netknutou, až jsem si řekla, že už to nejspíš číst nikdy nebudu a prodala jsem ji. Já trdlo, trdlovatý!!! Teď nějak přišla chuť a koupila jsem si znovu první díl, že to přeci jen zkusím... No a už mám objednaný zbytek.
(Asi mě k přečtení nakopla naše česká trilogie Píseň oceli od M. Merglové, kterou jsem četla nedávno a hodně moc se mi líbila a kterou hodně srovnávají se Zaklinačem.)
A jsem nadšená a už se nemůžu dočkat, až dorazí další díly :-)

30.07.2023 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Tak tady za mě ne. Nedočetla jsem. Od paní Votyové jsem četla Myší díru, Provařenou a Chci tě mít ve skříni. Ty byly skvělé. Na novou knihu jsem se proto moc těšila, leč bohužel přišlo převeliké zklamání. Příběh mě vůbec nebavil, snažila jsem se číst na sílu. Ale nešlo to. Děj me vůbec nedokázal vtáhnout. Druhou stranu od Sabiny Voty jsem se číst ani nepokoušela.

11.07.2023

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Taková fajn rychlovka jednohubka, rychlojízda. Sek sem, sek tam a je to.

07.07.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Uááá... mě to nebaví! Vracím do knihovny a jsem ráda, že jsem si knihu nekoupila.

02.07.2023

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Hrozné téma, ovšem sepsané citlivě a lehce a velmi velmi umírněně. Z příběhu je znát, že se Eddie se svým osudem opravdu smířil. Nezapomněl, neodpustil, to ne, ale vše špatné "hodil za hlavu" a žil dál jak nejlépe dovedl.

***
Když jsem překonal nejtemnější chvíle svého života, slíbil jsem, že budu po zbytek života šťastný a usměvavý, protože když se usmíváš, svět se usmívá s tebou. Život není vždy radostný. Někdy je plný těžkých dnů. Musíš však mít na paměti, že máš to štěstí být naživu - pro nás všechny je to štěstí. Každý nádech je dar. Život je krásný, když mu to dovolíš. Štěstí máš ve vlastních rukou.

02.07.2023 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Číst to až teď, po kovidu, je docela masakr.
Dlouhé to bylo. Skvělé to bylo. Ale Pod kupolí bylo lepší :-)

23.06.2023 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

To byl příběh!

Úplně mě zlákal k prohlídce. Někdy se tam Musím vypravit :-)

22.06.2023 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Tak mi to nedalo a když mi tato kniha nešla číst v tištěné podobě, (prostě jsem ten sáhodlouhý monolog nedala), zkusila jsem jsem audio. A tentokrát se zadařilo. A musím říct, že úplně měním svůj předchozí názor. Kniha je naprosto skvělá.

06.06.2023 5 z 5

Tak nevím. Nedočetla jsem. Ano, je to absolutní zpověď, ale vůbec mě ho není líto. Má okolo sebe spoustu známých, má spoustu peněz, ale k čemu to je, když to nedokáže využít k tomu, aby svůj život prožil lépe? A takový člověk přežije všechny možné zdravotní komplikace, za které si může jen a jen sám (a jinde zemře na nějakou hnusnou nemoc mamka od dětí nebo to dítě nebo... no to je fuk, hlavní je, že si to odskáčou lidé, kteří sami za nemoc nemohou). Život je v tomto směru nespravedlivý. Lituji, že jsem se do knihy vůbec pouštěla.
EDIT: nakonec jsem knihu rychločtením přeci jen přelouskala, ale můj názor to nezměnilo.

01.06.2023

Smutně krásný příběh.
Zvolila jsem audioknihu, kterou úžasně načetl Pavel Nový.
... tak se nebojte :-)

17.04.2023 5 z 5