Yuuki24 Yuuki24 komentáře u knih

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Paráda. Propojení příběhů je naprosto geniální a hlavně nečekané. Do poslední chvíle jsem byla napnutá jak to tentokrát dopadne, i když toho malého divouse jsem naprosto milovala ;-) Všechny postavy jsou úžasné je těžké nefandit všem.

15.07.2020 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Spousta lidí toto dílko nechápe a často nepochopí ani samotného autora. Ale tohoto autora zbožňuji ať je to jakékoliv jeho dílo. On byl unikát.

30.06.2020 5 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Prostě parádní! Jinak se to ani nedá nazvat. Napínavé od začátku až dokonce a můžu říct o kapánek lepší než první díl. Už se moc těším na ten třetí.

30.06.2020 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Když srovnám knihu a film jsou úplně na stejné úrovni, i když film si občas něco přikrášluje. Kniha se mi líbila je to zajímavý příběh a opět něco nového i originálního. Trochu mě zmátl ten otevřený konec a nedokončený příběh. Ale mělo by to mít pokračování takže snad se dozvím více v dalším díle.

25.06.2020 4 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Tato sága mě nadchla. Je to samozřejmě odpočinkové čtení, ale tedy za mě výborné. Kniha plná zvratů, sexuálního napětí a hlavně drsných, něžných i odhodlaných žen.

17.06.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Řekněme, že toto dílko mě trochu zklamalo. Na to jaké to má vysoké hodnocení a dobré recenze nic moc. Děj často vázne a než se doberete k nějaké napínavé scéně tak to si rozhodně počkáte. Navíc nehovořím o té neoriginalitě příběhu. Připomíná mi to těžké vykradení komiksů od DC nebo Marvelu, popřípadě nám tak známé sérii X-MEN. Ano přečtu si další díly, abych věděla jak to dopadne, ale pochybuji, že se někdy k této sérii vrátím.

08.06.2020 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tuhle autorku úplně miluji, ale tento příběh byl u ní šlápnutí totálně vedle. Nudné pasáže. Opakování situace do zblbnutí. Doufám, že její další dílka budou lepší. Budu ji držet palce.

28.05.2020 1 z 5

Zloděj čísel Zloděj čísel Hayley Barker

Parádní závěr. Napínavé až dokonce. Co dodat. Jen malinko ve mě hlodá pocit, že nejsme u konce tohoto velice zajímavého příběhu a nebo mám jen takový pocit :-)

28.05.2020 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Zajímavá a čtivá kniha. Moc se mi líbilo zpracování, které bylo zaměřeno na rasové rozdíly. Spousta lidí se tomuto tématu dosti vyhýbá, ale u této knihy je dost dobře znázorněno, že se lidé k sobě občas nechovají moc přátelsky. Nikdo prostě není stejný, všichni jsou originální. Tak jsem si to přeložila v této knize já. Jinam text dobře čtivý. Samá akce a drama. Žádné nudné pasáže. Jako vždy nebyla ani nouze o romanci;-). Prostě úžasné.

28.05.2020 5 z 5

Okouzlená Okouzlená Gita Trelease

Co mě na této knize zaujalo? No jako obvykle pěkná obálka :-D. Moc ráda čtu knihy ve kterých je zakomponována historie a kouzla Nicolas Flamel od Scotta mě fascinuje ještě nyní a velice ráda se k němu vracím. Můžu říct, že některé pasáže mě zklamaly jiné zase potěšily. Kniha se četla dost rychle a plynule. Pro mě spíše odpočinkové čtení, nežli strhující příběh. Nejvíce mě však asi nepotěšil konec. Navíc pasáže z paláce se dost často opakovali až to člověka malinko místy budilo.

12.05.2020 3 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Z téhle knihy mám smíšené pocity. Snažila jsem se ji tedy porovnat třeba s knihou Dopisy ztraceným, což je pro mě velmi dobré a povedené dílko. Autorka do toho podle mě nevložila úplně všechno. Každým okamžikem jsem čekala na nějaký zvrat nebo vyvrcholení, bohužel nic takového tam nevidím. Není to špatné čtení, ale za mě pořád takový oddechový béčkový román. Každý si tam najde svoje asi.????

08.05.2020 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Malinké zklamání po prvním dílu. Připadá mi, že děj trochu vázne nebo spíš se vleče. Některé pasáže jsem musela přeskočit. Závěrečný boj teprve možná příběhu dodal nějakou tu šťávu. Doufám, že další díly budou o kapánek lepší. Hlavně jsem napnutá jaký konec bude tato sága mít.

07.05.2020 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Co k tomuto dílku říct. Naprosto super naprosto nulové nedostatky pokud se jedná o mě. Miluju duchařské věci a již převelice dlouho z tohoto odvětví nic moc nevyšlo. U knihy mě jako vždy uchvátil obal a obsah mě nezklamal. Už se moc těším na další díl. Jsem napnutá jak struna co bude dál.

22.04.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Tak a je konec druhé knihy. No, abych pravdu řekla tento díl byl dosti slabím odvarem toho prvního. Dosti se opakovaly určité věci. Hlavní hrdina byl více milý a pozitivní jinak jsem moc rozdílů nezaregistrovala. Ale jak jsem se zmínila už v minulém komentáři na odpočinek dobré.

08.03.2020 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tak a je to tu, přímo na jeden zátah. Po dlouhé době co mě chytla romance s typem drsného kluka s měkkým srdcem. Ach jo miluju šťastné konce:-D. Příběh je celkem snadno čitelný a předvídatelný, ale i tak jsem si vychutnala každý řádek i slovo. Určitě doporučuji na odpočinkovou četbu.

05.03.2020 4 z 5

Část tvého světa Část tvého světa Liz Braswell

No i když jsem v půlce tohoto příběhu byla celkem skeptická, příjemně mě překvapil. Zajímavý pohled na co kdyby. Do půlky knihy musím říct, že příběh se trochu táhl. Některé pasáže nudné, ale body za šťastný konec, i když malém to vypadalo, že to naopak dopadne špatně. Prostě z téhle knihy smíšené pocity. Snad se k ní třeba někdy vrátím.

02.03.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nemůžu říct, že se mi příběh vyloženě nelíbil, ale od obálky na kterou jsem dosti jako vždy sázela to nebyl zrovna hit příběhů. Některé pasáže byly zajímavé, ale jinak se mi kniha jevila jako tuctový román. Tentokrát mě opravdu zklamal obsah. A konec mi přišel strašně uspěchaný a jako z románu Jane Austenové. Navíc objemná kniha, ale úplně zbytečně. Obsah se dá shrnout i na méně stránek. No zkrátka každý má jiný názor ????.

07.02.2020 2 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Bývá to tak, že si člověk přečte knihu a teprve pak je zklamán filmem. Já to vzala tedy napřed film, který byl celkem pro mě vyhovující a kniha samozřejmě vede jako vždy. Moc pěkný a celkem propracovaný příběh chvílemi na mě malinko přeslazený, ale musí se nechat, že hlavní hrdinka je velice výjimečná a odvážná a jistě má šmrnc. Nechyběly napínavé zápletky a luštění záhady. Tajemnem se nešetřilo. Takže kdo má rád romanci s nádechem tajemna a dobrodružství určitě doporučuji.

13.01.2020 5 z 5

Smrt Smrt Hubertus Rufledt

Abych pravdu řekla příběh posledního dílu mě malinko zklamal. Mohlo to být lépe ukončeno. Takto to připomínalo naprosto obyčejný a předvídatelný happyend.

13.01.2020 3 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Naprosto úžasný a poutavý příběh z pera české autorky. Již je to dlouho co jsem sáhla po našich autorech. Nyní uvažuji, že jim dám šanci mnohem častěji. Líbilo se mi moc smíšení historických domů v Praze s příběhem ihned jsem si místa vyhledávala. A i když Prahu moc nemusím nejspíš ji vyhledám právě kvůli příběhu. Kniha postrádala nudné pasáže, což jsem uvítala. Většina knih má nějaký mrtvý bod zde nebyl k nalezení, což je u mě rozhodně plus. Romantická linie zde též nechyběla, ale nebyla pubertálně preslazená jak už to bývá u těchto děl občas. Prostě je to tak trochu zase z jiného soudku. Moc pěkné.

13.01.2020 5 z 5