Yuuki24 Yuuki24 komentáře u knih

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Naprosto úžasný a poutavý příběh z pera české autorky. Již je to dlouho co jsem sáhla po našich autorech. Nyní uvažuji, že jim dám šanci mnohem častěji. Líbilo se mi moc smíšení historických domů v Praze s příběhem ihned jsem si místa vyhledávala. A i když Prahu moc nemusím nejspíš ji vyhledám právě kvůli příběhu. Kniha postrádala nudné pasáže, což jsem uvítala. Většina knih má nějaký mrtvý bod zde nebyl k nalezení, což je u mě rozhodně plus. Romantická linie zde též nechyběla, ale nebyla pubertálně preslazená jak už to bývá u těchto děl občas. Prostě je to tak trochu zase z jiného soudku. Moc pěkné.

13.01.2020 5 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

A je to. Předposlední díl originální série je zamnou, škoda, ale nevěším hlavu. Spíše se těším na drtivé finále. Hlavní hrdina se dost vypiloval, i když jeho síla je dost omezená. Jeho chlupatý přítel kočkoveverčák je zuřivý a skoro i roztomilý jako vždy. Prostě bomba příběh s napínavým dějem, který se pyšní překvapivými zvraty každou stránku. Určitě tuto knihu ještě někdy opět vezmu do ruky a ne jednou.

03.01.2020 5 z 5

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Vzhledem k tomu, že jsem viděla prvně seriál a nyní jsem četla knihu můžu říct, že to bylo překrásné. Moc pěkné zpracování historického románu. Odpočinková četba plná dívenky, která se nedala nikdy zapudit cizími názory a vytvořila si vlastní.

13.12.2019 5 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Skvělé. Autorka vstala jako fénix z popela. Dílko se jí moc povedlo. Love Story není přehnaná a je to napínák do posledního písmenka.

13.12.2019 5 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Přijde mi, že už vlastně není o čem moc psát v souladu s tímto příběhem. Trochu mi přijde, že se to blíží k zoufalosti vydělat peníze než pobavit čtenáře nebo je pohltit dějem. První díly perfektní, ale teď už nic moc.

13.12.2019 3 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Zajímavá úvaha o světě padouchů a zda je dobro opravdu dobrem a zlo zlem. Občas jsem se opravdu musela zamyslet třeba nad Jackem a fazolí to se mi hodně líbilo a povídka Medúza bomba nebo Malá mořská víla trochu z jiného pohledu avšak možná trochu, podle mého názoru, feministického ;-) Na konci jsem nakonec zajistila, že opravdu někdy padouch není padouchem a hrdina není občas vůbec hrdinou. Takže za mě výborné a pro mě velmi poučné dílko.

13.12.2019 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl lepší než ten první občas vážně děj, ale dá se to přežít. Dost se těším na pokračování vzhledem k tomu, že autorka udělala na konci celkem zvratovou situaci.

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Úžasný, napínavý, zajímavý příběh z dílny fantasy. Měla jsem přečteno na jeden zátah akorát malinko mě zklamal ten konec, ale jinak za mě super tajemný příběh.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tenhle románek má něco do sebe. Je to smutné, ale vystihuje to opravdové pocity. Skoro se zdá jako by si autorka opravdu něčím takovým prošla. Určitě se těším na nějaká ta další dílka z její dilničky.

Les Les Chelsea Bobulski

Tak a je dočteno. Občas dej malinko vázl a trochu člověka nutil přeskakovat řádky, ale jinak celke přijatelný příběh. Pozitivní, že se autorka nenechala strhnout a nenechala knihu na pokračování. Konec mě však nějak nepřekvapil a přišel mi celkem spravedlivý avšak předvídatelný. Za mě pěkný příběh ne však originální, málo textu pro rozvoj představivosti.

23.07.2019 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Nakladatelství yoli je pro mě taková srdcovka. Ať je to námět ze světa fantasy nebo nějaký příjemný odpočinkový románek. V tomto dílku jsem našla od všeho trochu. Nechybí romantická linie ani nádech magie a mystiky.

17.07.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Jak by to člověk řekl. Není to zrovna dílko autorky, která by okouzlila svět. Avšak rozhodně se mi to líbilo více, než určitá dílka zabývající se světem víl. Autorka měla celkem děj propracovaný. Na mě ze začátku trochu drsný, ale i originální. Hlavní hrdinka zajímavá možná až přehnaně malinko odvážná. Ale i tak jsem zvědavá na pokračování už se těším.

17.07.2019 4 z 5

Tajemství mechanické mrtvoly Tajemství mechanické mrtvoly Joe Benitez (p)

Co k tomuto povedenému dílku dodat. Začneme nejspíš nádhernými ilustracemi, které jsou přímo hypnotizující. Příběh občas pokulhává, ale akce tomu dodá ten správný šmrnc. Hrdinka je zajímavá a má pořád čím překvapovat, hlavně co se jejich schopnosti týče. Ráda budu sledovat jak se tohle parádní dílko bude rozvíjet dál. Určitě doporučuji každému fandovi komiksů a hlavně obdivovatelům ilustrací.

Cagaster 1 Cagaster 1 Kachou Hashimoto

V češtině vychází těchto věcí opravdu málo. Většinou člověk nemá moc dobře na výběr. Tato manga se mi líbila a doufám, že se dočkáme více takových.????

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Opravdu pro mě po dlouhé době něco nového a osvěžujícího. Nemohla jsem příběh vůbec odložit. Pravdou je, že některé úseky děje byly předvídatelné díky představivosti čtenáře, ale napsané je to opravdu poutavě. Upřímně řečeno, který čtenář nemá bujnou fantazii. V tomto případě hrdina stvořený k obrazu lidí, kteří přímo hltaji knihy. Už se těším na pokračování.

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Po dlouhé době konečně dobrá a akční manga , která brzo bude i v kinech. Zajímavý a poutavý děj. Hned po prvním dílu jsem spěchala koupit další. Doufám, že i film bude stát za to.

03.02.2019 5 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Od dob Death note jsem nečetla nic lepšího. S touto mangou u mě měl autor neuvěřitelný úspěch. S každým dílem jsem čekala až vyjde další a nikdy nebyla spokojená s datem vydání. Mám ji v knihovně a když není co číst přečtu ji i znovu. U příběhu jsem se nikdy nenudila a už se těším na další díl a neuvěřitelně na ten poslední jak tohle vše dopadne.

13.11.2018 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Novodobá Alenka nebo spíš její pra pra předek? Naprosto skvělý a originální nápad, který opravdu u mě dopadl naprosto úžasně. Spousta dobrodružství, zvratů a zajímavých bytostí. Knihu jsem odložila až nad ránem. Opravdu doporučuji.

13.11.2018 5 z 5

Knihkupectví u osamělých srdcí Knihkupectví u osamělých srdcí Annie Darling

Pro boha lidí je to román ten je skoro vždy předvídatelný. Hlavně v tomto to poznáme již z obálky že? :-D Každopádně odpočinková a příjemná story určitě. Není to nic moc sladkého, ale pár scén bych jistě vynechala. Za mě určitě po dlouhé době zajímavý ženský román.

16.07.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha Falešný polibek se mi líbila, ale občas malinko vázl děj. Nečetla se mi určitě jedním dechem jako některé fantasy knihy. Určitě mi nevadí, že to nebyla typická romantická fantasy jak to již někdo tady zmínil. Když si odmyslím občasné nudné pasáže, tak kniha stojí určitě za přečtení a již teď se těším na další díly.

16.07.2018 5 z 5