Meč a ptáček

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V království Jeru byli všichni obdaření magickou mocí postupně vyvražděni krutým králem. Tento osud potkal i Mesharu, popravenou přímo před očima její dcery. Dívka přezdívaná Skřivánek je od té doby němá, a tak nemůže využít svůj dar – přetvářet pomocí slov skutečnost. Pak však do království vtrhnou ptačí muži Volgaři a Skřivánka si mladý král Tiras vezme na svůj hrad jako rukojmí, aby donutil jejího zbabělého otce podpořit obranu země. Pokud má přežít, bude muset mladá dívka najít způsob, jak nechat zaznít magická slova. A taky se vyrovnat s láskou k synovi vraha vlastní matky, který skrývá temné tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402360/big_mec-a-ptacek-klG-402360.jpg 4.2274
Série:

Kroniky Meče a ptáčka 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

The Bird And The Sword, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (75)

Kniha Meč a ptáček

Percabethka
21. ledna

Tohle je ta nejmíň feministická ya fantasy, jakou jsem kdy četla. Hlavní hrdinka je hloupoučká, dětinská, a přestože má obrovskou sílu, nechává se ovládat všemi muži v okolí. A nejhorší je, že si to uvědomuje a nic s tím nedělá. Ze začátku mi to nevadilo, protože jsem myslela, že je to autorčin záměr - vykreslit nesebevědomou odvrženou dívku, jak se mění v silnou postavu s nějakým charakterem. Bohužel byly podobné tendence spíš opačné. Ke konci už mi to tak vadilo, že jsem přemýšlela, jestli knihu neodložím, a do posledních kapitol jsem se musela nutit. Celý svět byl navíc nepromyšlený a co se děje týče, vždycky se spoustu stran vlekl a pak najednou autorka v pár větách popsala hromadu událostí. Úplně rozumím tomu, že nevyšly další díly.

Ivushaak
30.10.2022

Ze začátku vypadala kniha dobře, ale postupem času mně bavila míň a míň. Postavy pro mě byly nemastné neslané. Průměrné čtení.


M.C.SMITH
22.04.2022

Kniha to byla rozhodně zajímavá, i když jsem se chvíli nemohla začíst. Líbila se mi postava Tirase a Skřivánek taky nebyla zlá. Jistě, kniha je spíše průměrná, nic světoborného, ale je to příjemné čtení. Taková oddechovka.
Nic jsem od knihy ze začátku neočekávala a byla jsem docela mile překvapena.

PeťkaW.
16.03.2022

Typická YA oddechovka se všemi klady i zápory tohoto žánru. Klady jsou neskutečná čtivost, dobrý námět, slušné zpracování, věk hlavní dvojice vyšší než -náct, schopnost vyvolat emoce i bez zbytečného patosu a to, že si autorka nesnažila hrát na nic většího. Mínusy pak zbytečná předvídatelnost a použití některých klišé, i když snaha vyhnout se alespoň některým, se cení + poslední kapitola, která bila do očí. Během čtení máte pocit určitého déja vu, protože všechno tu už v určitých obměnách někdy bylo, ale jinak se autorka s příběhem poprala dobře a mně zkrátka sednul a čtení jsem si užívala. Meč a ptáček díru do literárního světa rozhodně neudělá (už jenom kvůli jménu Skřivánek, i když v původní verzi to určitě nevypadá tak hrozně), ale jako příjemná knížka na odreagování poslouží víc, než dobře. Zvlášť těm, co mají tento žánr rádi.

vlkove
11.03.2022

Průměr průměrů YA fantasy žánru. Nudné, nepropracované, postavy ploché a děj v podstatě nudný. Přiznám se, že mám ráda oddechovou fantasy třeba i s nějakým tím kliše ale už mám načteno hodně knih, takže mám s čím porovnávat.
Doporučuji mladším čtenářům a těm co v žánru fantasy nemají zas tolik načteno.

Hanulak01
07.03.2022

Kniha mne opravdu příjemně překvapila - autorka si krásně pohrála s fantasy světem i postavami. Občas se mi zdálo, že překlad tedy trochu pokulhával. A pro mne jedno z největších plusů - neuspěchaný vztah. Super, budu se těšit na další díly :)

whiolet
29.01.2022

Jako takhle vůbec nic jsem od knihy neočekávala, a byla jsem velmi příjemně překvapená.
Svět byl zajímavý, postavy fajn a příběh sám o sobě se velmi dobře četl.
Škoda jen, že kniha nebyla obsáhlejší a obálka propracovanější, jinak jsem byla spokojená.

Dani3
24.11.2021

(+ SPOILER) Ze začátku jsem se trochu bála, jaké to bude číst knihu s němou hlavní hrdinkou. Ale jsme pohádkovém světě, takže to autorka dokázala velmi šikovně a snadno vyřešit.

Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, příběh je solidně vystavěný a o kouzla nebo spíše zaříkávání tu není nouze. Skřivánkovo veršované zaříkávání považuji za velmi povedené, autorka navíc do kouzlení dokázala krásně promítnout pocity a emoce, což velmi oceňuji. Přestože je na konci ponecháno několik dějových linek otevřených a pravděpodobně bude následovat další díl, dá se Meč a ptáček číst jako samostatná kniha.

1