Meč a ptáček

V království Jeru byli všichni obdaření magickou mocí postupně vyvražděni krutým králem. Tento osud potkal i Mesharu, popravenou přímo před očima její dcery. Dívka přezdívaná Skřivánek je od té doby němá, a tak nemůže využít svůj dar – přetvářet pomocí slov skutečnost. Pak však do království vtrhnou ptačí muži Volgaři a Skřivánka si mladý král Tiras vezme na svůj hrad jako rukojmí, aby donutil jejího zbabělého otce podpořit obranu země. Pokud má přežít, bude muset mladá dívka najít způsob, jak nechat zaznít magická slova. A taky se vyrovnat s láskou k synovi vraha vlastní matky, který skrývá temné tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402360/big_mec-a-ptacek-klG-402360.jpg 4.2242

Kroniky Meče a ptáčka 1.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

The Bird And The Sword, 2016

Kniha Meč a ptáček

Dani3
24.11.2021

(+ SPOILER) Ze začátku jsem se trochu bála, jaké to bude číst knihu s němou hlavní hrdinkou. Ale jsme pohádkovém světě, takže to autorka dokázala velmi šikovně a snadno vyřešit.

Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, příběh je solidně vystavěný a o kouzla nebo spíše zaříkávání tu není nouze. Skřivánkovo veršované zaříkávání považuji za velmi povedené, autorka navíc do kouzlení dokázala krásně promítnout pocity a emoce, což velmi oceňuji. Přestože je na konci ponecháno několik dějových linek otevřených a pravděpodobně bude následovat další díl, dá se Meč a ptáček číst jako samostatná kniha.

Carol1122
19.11.2021

Souhlasím zde s některými komentáři, že příběh je trochu uspěchaný a kdyby bylo možné rozvinout děj i postavy, vyšlo by z toho velmi pěkné fantasy. Pokud ovšem bude další díl, je možné, že autorka trochu rozvine děj. Souhlasím, že se jedná o oddechové čtení se zajímavým námětem, který by chtělo více rozšířit.

alekis
07.10.2021

Pochybuji, že někdy bude možné rozumem pochopit, vysvětlit mánii - ale čí? Asi nakladatelů - měnit originální názvy překládaných knih, které vymysleli autoři. Prostě - z důvodů mě neznámých dát knize jiné jméno, než jaké dostala při svém narození - když to tak nazvu.
Tudíž, i tato kniha tomu neušla a je navýsost směšné, že v originále je to "Ptáček a meč" (resp. Pták a meč), zatímco u nás byla vydána jako "Meč a ptáček"!
Vrchol komiky! Vrchol trapnosti!
Dosti o tom, co prostě musíme brát jako dané, tak to tady v našich končinách chodí. Tudíž, ptejme se: jaká vůbec je tahle knížka, tato barvitá a napínavá pohádka o Ptáčku a Meči?
Jo - je to doopravdy pohádka, ale čtivá, zajímavá a nápaditá. A přestože nejsem cílová skupina, zaujala mě a líbila se mi. Vypadá to, že jde o první část série, ale není problém číst ji jako samostatnou knihu, je to uzavřený celek.
Vydejme se tedy do zvláštního světa, kde někteří lidé mají neobyčejnou moc... Má ji také dívka Skřivánek... a přestože nemůže mluvit, dokáže věci nevídané a tak se vůbec není čemu divit, když získá lásku krále a stane se jeho královnou...
K tomuto příběhu se rozhodně už nevrátím, ale rovněž rozhodně nelituji, že jsem mu věnovala čas, nebylo ho tak mnoho. Je to zábavné a přiznejme si - pohádky jsme jako děti přece milovali, a kousek dítěte zůstává pořád v každém z nás :-).

lenka7679
05.08.2021

Milé a odpočinkové čtení. V něčem mi to připomínalo knihy od S. J. Maas. Jen tady bylo méně napětí. Celkově milé a protože v posledních dnech nemám zrovna štěstí na dobrou knihu, tak tahle mě vytáhla ze zmaru a za to si těch 5 hvězd a doporučení zaslouží. A jistě, že nápad není originální, ono v této době už něco všude někde bylo. U mě jde vždy o způsob zpracování. Pokud ve mně kniha něco rozezní, tak je to přesně ono.

Konfu97
02.07.2021

Z knihy mám smíšené pocity.. Námět na příběh je zajímavý ale děj byl za mě uspěchaný, rozhodně šel více rozvinout.. To stejné postavy.. Nebyly úplně propracované, v určitých chvíli doslova nesympatické.. Musím uznat, že se příběh četl rychle. Patří do oddechových příběhů, které Vás nedostanou, ale odpočinete si u něj.

Betty96
08.06.2021

(+ SPOILER) Z knihy jsem velmi zklamaná. Hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí, ale možná je to tím, že autorka nám nedala víc prostoru k seznámení. Jediné plus k hlavní postavě - hlavní hrdinka je němá. Nevzpomínám si, že bych se s tím někdy v nějaké knize setkala. Co jsem opravdu nepochopila (možná mi v knize něco uteklo), proč je král proti Nadaným? Sám je nadaný.

diana1217
03.04.2021

Příběh byl hezký a zároveň překvapivý. Z této knihy jsem cítila hlavně něhu a pochopení. Nevím jestli se k ní ještě někdy vrátím, ale líbila se mi.

katkaq
21.03.2021

Po přečtení první poloviny knížky jsem byla nadšená. Zajímavá zápletka i postavy, ale pak se moje nadšení začalo trochu hroutit. Rozhodně nevyužitý potenciál jak v ději tak v rozvoji postav. Jsem ráda, že jsem ji četla? Ano. Četla bych ji po druhé? Ne.