Yuuki24 Yuuki24 komentáře u knih

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Druhý díl mě ohromil ještě více než ten první. Četla jsem u prvního dílu, že hrdina je naprostý zbabělec. Možná ano, možná ne. Každopádně si myslím, že hlavní hrdina v druhém díle konečně pochopil svoji cestu a úděl. Taky si myslím, že s každým dalším dílem svým způsobem roste. Druhý díl byl znovu pln napětí, zápletek a celkem napínavých bojů, i když ne vždy vítězných. Podle mě ne každý hrdina musí být hned cool. Je fajn, že Kellen se postupně vypracovává a též je to i osvěžující změna od jednotvárných hrdinů.

23.04.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Série Nicolase Flamela byla úplně první, kterou jsem kdy četla. Mám k ní možná i citový vztah vzhledem k tomu, že byla jako první součástí mé velké a dnes i početné knihovny. Příběh nepostrádal naprosto nic. Mytologie byla naprosto famózní a hrdinové též. Kniha obsahovala mnoho zvratů, zajímavých zápletek a o dobrodružství nebyla rozhodně nouze.

19.04.2018 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Příběh mě naprostou od počátku do konce strhl natolik, že jsem se od něho nemohla ani na okamžik odtrhnout. Žijeme v době kde píšou autoři o upírech a vlkodlacích a naprosto nic již není originálním příběhem, také proto mě kniha naprosto strhla do nového světa. Sice se najdou dobré knihy s námětem kouzel, ale myslím, že toto je kniha která po velice dlouhé době nepostrádá originalitu. Již se těším na druhý díl, který právě začínám číst.

19.04.2018 5 z 5

Šeptající lebka Šeptající lebka Jonathan Stroud

Další originální příběh z pera originálního autora. Nový příběh a nekonečno zvratů a napínavých scén. Doufám, že se najdou i nějaké další díly této série.

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Taková zajímavá detektivka s nádechem duchovna. Úžasné nemohla jsem se od knihy odtrhnout a musela ji přečíst na jeden zátah.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl nebyl tak zajímavý jako první, ale určitě jsem si našla oblíbené pasáže. Místy to drhlo ve čtení, ale občas se našly pasáže, které stály za to. Přibylo hodně nového a nevídaného v knize a určitě nějaká originalita tam jistým způsobem je.

01.02.2018 5 z 5

Nápaditý příběh, který mě skutečně zaujal už obsahem na obálce. První díl jsem přečetla doslova jedním dechem. Celkem to vnesla trochu vzduchu do světa s náměty upírského typu nebo s náměty s vlkodlaky. Ráda ocením něco nového a originálního.

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Skvělý a úchvatný příběh. Dokonale nečekaný závěr mě překvapil. Osobně si myslím, že to autorka trošku moc zkrátila. Myslím, že spousta čtenářek si přálo jiný konec možná malinko romantičtější ;). Pro hlavní hrdinku to nebyl moc velký happyend, ale hlavní je, že to přežila ;).

01.02.2018 4 z 5