Zrezivělý anděl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je tu odtajnění první ze dvou velkým manga novinek, chystaných ještě na tento rok! Je to klasika, na kterou si už dlouhou dobu brousí zuby James Cameron, klasika, ve které se spojují sci-fi, akce a emoce - a která u nás vyjde během dvou let ve čtyřech mohutných knihách! Jedná se o komiks, který je známý jako GUNNM, nebo možná ještě víc jako BATTLE ANGEL ALITA! Robotická dívka s vymazanou pamětí, svržená do světa odsouzeného k zániku. Šílení vědci, gladiátoři, tajemní vrazi, dobrodruzi i zoufalci - ti všichni jsou hrdiny parádně kreslené mangy s uzavřeným příběhem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347794/big_bojovy-andel-alita-1-zrezively-ande-dBy-347794.jpg 4.2139
Série:

Bojový anděl Alita 1.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Crew
Originální název:

Battle Angel Alita (Gunnm), 1990


více info...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Zrezivělý anděl

dancadragneel
08. dubna

Velmi zajímavý příběh. Prvně jsem se do čtení moc nehrnula, ale nakonec mě to zaujalo. Příběh je zajímavý a docela se nemohu dočkat dalšího dílu.

alishek
31.07.2022

Ke komiksu jsem se dostala po shlédnutí filmu, abych se dozvěděla, co se bude dít dále, první díl končí zhruba tam, kde film. Nádherně nakreslené, přehledné, děj ubíhá rychle, fakt super.


Morbidus
12.05.2022

Nečekal jsem mnoho a dočkal se příjemné akční oddechovky. Bavilo mě to od začátku až do konce; je to vtipné, hravé a místy temné. Místy možná i trochu přepálené, ale to k tomu patří. Navíc mě zde velmi nadchla kresba; nejenže je přehledná dokonce i po čas soubojů, ale z výrazů postav vyzařovaly emoce.
Nevýhodou však pro někoho může být tloušťka svazku. Osobně jsem ho sfouknul během jediného dne, nicméně pokud vás tato manga nechytne, možná se budete trochu trápit. A ačkoli občas lze uhodnout, jak se věci vyvinou dál, Alita je natolik sympatická a silná hlavní hrdinka, že to příběhu snadno odpustíte.
Za mně tentokrát trefa a hledáte-li příjemnou oddychovku, určitě zkuste.

Atlantis
22.04.2022

Asi nebudu opravdový mangofil, nebo jen nedokážu docenit klasiku, ale Alita mě těžce nebavila. Minimálně první půlka. Kresba těžce archaická, souboje nepřehledné až hrůza a celé je to takové tupě klišoidní. Druhá část ale, ať jen nehaním, mi přišla dost slušná. Konečně má totiž příběh více vrstev, postavy jsou mnohem zajímavější. Takže druhá půlka za mě ano.
Jenže anotace dalšího dílu mi přijde až úsměvná. Tuhle sérii asi nechám být a půjdu jinam.

ShamanElder
29.11.2021

Moc mi to nešlo. Asi jsem už na takové příběhy starší.

Davidin
02.10.2021

Je evidentní, že se v prvním dílu Kishiro hledal, jako scénárista i kreslíř: bojové sekvence jsou chaotické, některé pasáže příběhu jsou emočně vypjaté, jiné emočně vyprahlé, je zde absence humoru. Obsahem průměrná manga. Výcuc filmu je (podle mne) zajímavější, než 1. díl.

Karolin77
16.05.2021

Na Alitu jsem se moc těšila,ale bohužel jsem z ní trochu zklamaná.
Nejdříve jsem viděla film a až potom se pustila do mangy.
Na začátek musím říct, že nejsem žádný odborník na mangy. Toto je teprve moje čtvrtá manga co jsme kdy četla.
Kdybych neviděla film mangu bych minula a nikdy bych jí nečetla.
Postavy mi nepřirostly k srdci a žádnou jsem si moc neoblíbila. Nejsympatičtější mi byli Alita a Ido,ale nedokázala jsem si k nim vytvořit nějaký hlubší vztah. - kdybych neviděla film tak jsem si jistá, že by to s postavami u mě dopadlo mnohem hůře a vztah bych si nevytvořila asi s žádnou z nich...
Příběh se odehrává v delším časovém úseku a většina scén se skládá z bojů. Což mi nevadilo,ale kvůli tomu jsem četla o tom jak někdo někoho zabíjí a vztah k postavám nikde. Věděla jsem, že je to akční manga a já před tím četla pouze romantické. Ale i přestože je to tlustá manga stejně mi přišla hrozně zrychlená. Vůbec by mi nevadilo kdyby byla delší a my mohli více poznat postavy.
Nebudu lhát,když řeknu, že se mi u nějakých scén obrátil žaludek. Bylo to na mě místy až moc drsné a surově popsané / ilustrované. Někdy jsem se dokonce ztrácela v akčních scénách. Ale to je tím, že na to nejsem zvyklá.
Autor má hezkou kresbu a čtivý styl psaní, tudíž jsem pořád chtěla číst dál. Svět, který vymyslel se mi moc nelíbil - byl ma mě až moc surový, drsný a svým způsobem smutný.
I přestože jsem věděla jak to dopadne i tak mě to trochu dostalo a trochu rozesmutnilo ( ale jak už jsem říkala kdybych neviděla film konec by mi byl šumafuk, protože díky filmu jsem si k postavám vytvořila vztah)
Když to shrnu manga se mi docela líbila, ale měla jsem k ní jistě výhrady. (U nějakých scén jsem obracela oči v sloup.)
Pokud jste slabší povahy jako já mangu bych Vám nedoporučila, opravdu tam je spousta ne moc hezkých scén.
Manga je určena spíše mužskému publiku než nám ženám. Ale každý z nás si na to musí udělat obrázek sám. Určitě tu ale bude spousta žen, kterým se to líbilo.
Do dalšího dílu se pustím, protože mě zajímá jak příběh bude pokračovat,ale asi nejvíce mě zajímá jak vypadá město Salem. Doufám, že si v dalších dílech vytvořím hlubší a lepší vrah k Alitě a ostatním. A jako jo zajímá mě kdo Alita ve společnosti je.
Za sebe knihu doporučit můžu, ale počítejte s tím, že manga je místy dost drsná.
3,3.5*/5*

exitus4me
28.04.2021

Krásně zpracovaný kyberpunkový svět plný beznaděje a zoufalství mezi běžnými plebs vzhlížejícími k "hyperměstu" vznášejícímu se nad jejich hlavami o kterém jsou přesvědčeni, že patří jen těm majetným vyvolený. Knihu jsem zakoupil s jistou skepsí získanou z filmového zpracování, nebyla to chyba. Film je prostě sajrajt oproti předloze. Alita je sladce naivní, leč zároveň smrtící persóna nalezená na skládce sympatickým chlapíkem živícím se jako lékař a lovec odměn. Kresba dle mého úchvatná, jen místy kapku zmatečná v bojových partech, ale to je jen o zvyk. Děj má odpich včetně kapitoly , kde nalezne svého milého , který nechal rozvinout její dívčí já(ovulační syndrom jako prase :D ) , a kterou měli tendenci někteří hanit jako "moc plytkou"...nu mám opačný názor, finále jejich společného příběhu bylo úderné tak, jak já to mám rád a samotná tato linka dala spoustu prostoru autorovi, který ji dokonale využil.

Knihu mohu doporučit , mam zakoupený i druhý díl a těším se, až přijde na řadu :)

1

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova