Zrezivělý anděl

Je tu odtajnění první ze dvou velkým manga novinek, chystaných ještě na tento rok! Je to klasika, na kterou si už dlouhou dobu brousí zuby James Cameron, klasika, ve které se spojují sci-fi, akce a emoce - a která u nás vyjde během dvou let ve čtyřech mohutných knihách! Jedná se o komiks, který je známý jako GUNNM, nebo možná ještě víc jako BATTLE ANGEL ALITA! Robotická dívka s vymazanou pamětí, svržená do světa odsouzeného k zániku. Šílení vědci, gladiátoři, tajemní vrazi, dobrodruzi i zoufalci - ti všichni jsou hrdiny parádně kreslené mangy s uzavřeným příběhem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347794/big_bojovy-andel-alita-1-zrezively-ande-dBy-347794.jpg 4.1117

Bojový anděl Alita 1.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Crew

Battle Angel Alita (Gunnm), 1990

Kniha Zrezivělý anděl

Karolin77

Na Alitu jsem se moc těšila,ale bohužel jsem z ní trochu zklamaná.
Nejdříve jsem viděla film a až potom se pustila do mangy.
Na začátek musím říct, že nejsem žádný odborník na mangy. Toto je teprve moje čtvrtá manga co jsme kdy četla.
Kdybych neviděla film mangu bych minula a nikdy bych jí nečetla.
Postavy mi nepřirostly k srdci a žádnou jsem si moc neoblíbila. Nejsympatičtější mi byli Alita a Ido,ale nedokázala jsem si k nim vytvořit nějaký hlubší vztah. - kdybych neviděla film tak jsem si jistá, že by to s postavami u mě dopadlo mnohem hůře a vztah bych si nevytvořila asi s žádnou z nich...
Příběh se odehrává v delším časovém úseku a většina scén se skládá z bojů. Což mi nevadilo,ale kvůli tomu jsem četla o tom jak někdo někoho zabíjí a vztah k postavám nikde. Věděla jsem, že je to akční manga a já před tím četla pouze romantické. Ale i přestože je to tlustá manga stejně mi přišla hrozně zrychlená. Vůbec by mi nevadilo kdyby byla delší a my mohli více poznat postavy.
Nebudu lhát,když řeknu, že se mi u nějakých scén obrátil žaludek. Bylo to na mě místy až moc drsné a surově popsané / ilustrované. Někdy jsem se dokonce ztrácela v akčních scénách. Ale to je tím, že na to nejsem zvyklá.
Autor má hezkou kresbu a čtivý styl psaní, tudíž jsem pořád chtěla číst dál. Svět, který vymyslel se mi moc nelíbil - byl ma mě až moc surový, drsný a svým způsobem smutný.
I přestože jsem věděla jak to dopadne i tak mě to trochu dostalo a trochu rozesmutnilo ( ale jak už jsem říkala kdybych neviděla film konec by mi byl šumafuk, protože díky filmu jsem si k postavám vytvořila vztah)
Když to shrnu manga se mi docela líbila, ale měla jsem k ní jistě výhrady. (U nějakých scén jsem obracela oči v sloup.)
Pokud jste slabší povahy jako já mangu bych Vám nedoporučila, opravdu tam je spousta ne moc hezkých scén.
Manga je určena spíše mužskému publiku než nám ženám. Ale každý z nás si na to musí udělat obrázek sám. Určitě tu ale bude spousta žen, kterým se to líbilo.
Do dalšího dílu se pustím, protože mě zajímá jak příběh bude pokračovat,ale asi nejvíce mě zajímá jak vypadá město Salem. Doufám, že si v dalších dílech vytvořím hlubší a lepší vrah k Alitě a ostatním. A jako jo zajímá mě kdo Alita ve společnosti je.
Za sebe knihu doporučit můžu, ale počítejte s tím, že manga je místy dost drsná.
3,3.5*/5*

exitus4me

Krásně zpracovaný kyberpunkový svět plný beznaděje a zoufalství mezi běžnými plebs vzhlížejícími k "hyperměstu" vznášejícímu se nad jejich hlavami o kterém jsou přesvědčeni, že patří jen těm majetným vyvolený. Knihu jsem zakoupil s jistou skepsí získanou z filmového zpracování, nebyla to chyba. Film je prostě sajrajt oproti předloze. Alita je sladce naivní, leč zároveň smrtící persóna nalezená na skládce sympatickým chlapíkem živícím se jako lékař a lovec odměn. Kresba dle mého úchvatná, jen místy kapku zmatečná v bojových partech, ale to je jen o zvyk. Děj má odpich včetně kapitoly , kde nalezne svého milého , který nechal rozvinout její dívčí já(ovulační syndrom jako prase :D ) , a kterou měli tendenci někteří hanit jako "moc plytkou"...nu mám opačný názor, finále jejich společného příběhu bylo úderné tak, jak já to mám rád a samotná tato linka dala spoustu prostoru autorovi, který ji dokonale využil.

Knihu mohu doporučit , mam zakoupený i druhý díl a těším se, až přijde na řadu :)

GoodGames
09.12.2020

Bojový anděl Alita 01: Zrezivělý anděl je skvelou akčnou sci-fi mangou. Hlavnú hrdinku a detailnú kresbu som si zamiloval a síce je hlavne zo začiatku akcia občas neprehľadná, postupne sa to zlepší. Prekvapili ma aj fungujúce emócie, ktoré sú hlave v druhej polovici knihy neočakávane silné. Som veľmi zvedavý, či autor udrží vysokú kvalitu aj v ďalších knihách.

Pan_Skala
20.07.2020

Pomalinku pronikám do světa mangy a Alita byl asi ideální krok. Viděl jsem film tak mě zajímala ta předloha, protože se dá předpokládat, že bude lepší jak film.
Určitě mě nezklamala, ale spíše překvapila jak některé věci jsou odlišné a hlavně, že tohle je jen 1. díl ze čtyř. Že mě to bavilo se dá posoudit i podle toho, že včera jsem ji otevřel a dnes dočetl. I to, že jsem se nemohl dočkat konce pracovní směny, abych dorazil domů a k ledové kávě pokračoval s Alitou. Znalci jistě vědí o kvalitě a neznalci aspoň můžou vyzkoušet jestli je to chytne stejně jako mne. Já si zatím půjdu objednat další díly.

Shaxx
15.06.2020

Pořád nevím, zda se mi to líbilo, nebo ne..
Asi jsem čekala trochu něco hlubšího, potenciál to mělo, ale víc děj klouzal po okraji nedůležitého, než aby se pořádně ponořil do něčeho pořádného.
Jo a Hugo? Hugo mi fakt nesedl, spratek jeden :D

Blančitos
01.03.2020

První polovina mangy nebyla vůbec zlá, byla hodně akční a skvěle se četla. Potíž nastala tehdy, když se Alita setkala s Hugem... Tam ta kvalita spadla o něco níže, a proto dávám 3*.

Kasandra109
07.01.2020

Komiksy nikdy nebyly nic pro mě a už vůbec ne ty akční, protože se strašně ztrácím v těch obrázcích, kde je právě nějaká bojová scéna (ale to je zřejmě tím, že právě tento druh komiksů nemám vůbec načtený). Před tím jsem četla Útok titanů, kde jsem měla stejný problém. Ale naopak třeba Zápisník smrti jsem naprosto hltala, právě protože tam je příběh postaven na něčem úplně jiném, než právě na akci.

Takže za mě pokud vás anotace zaujala a líbí se vám komiksy a manga, směle do toho:)

Mooneylan
20.12.2019

Jako první jsem viděla film, i když jsem věděla, že je točený podle mangy. Film mě dostal, byla jsem z něj nadšená. Cyberpunk, postapo, roboti...mělo to všechno! :)
To samé se dá říct o této manze. Je skvěle prokreslená, dynamická a záživná. Někoho může odradit tloušťka této knihy, protože je opravdu...hutná :) Ale mě to tak vyhovuje. Alespoň jí nedám na jedinou cestu metrem, vystačí mi dokonce na tři! :)

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova