Knihkupectví u osamělých srdcí

Posy Morlandová má v životě jednu velkou zodpovědnost, jednu velkou lásku a jedno velké trápení. Tím prvním je patnáctiletý bratr, o kterého se již léta stará, tím druhým romantická literatura a tím třetím Sebastián Thorndyke, vnuk majitelky knihkupectví, kde Posy pracuje a bydlí, muž s pověstí největšího hulváta v Londýně. Všechno se ale zkomplikuje, když jí majitelka upadající obchod odkáže a Posy se rozhodne změnit ho v prosperující knihkupectví specializující se na romantickou četbu. Jak toho ale dosáhnout, když má kolem sebe jen skupinku podobně nepraktických knihomolů, jako je sama, a navíc se jí do práce i života neustále plete ten protivný Sebastián? Aby zachránila upadající obchůdek a začala konečně žít svůj život, bude muset Posy odložit romantickou četbu a postavit se realitě. A skončí to všechno happy endem stejně jako v knížkách, které tak ráda čte? Všichni si přece přejeme, aby ani jednou srdce nezůstalo osamělé....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359834/knihkupectvi-u-osamelych-srdci-zcn-359834.jpg 3.655

Knihkupectví U Osamělých srdcí (1.)

Vydáno:, Sofa Books

The Little Bookshop of Lonely Hearts (2016)

Kniha Knihkupectví u osamělých srdcí

lenkaabooks

Sladká romantika při pondělním volnu. Velkým plus je děj zasazený do knihkupectví, tedy knihy, knihy, knihy. Posy zdědí neprosperující obchod a věří tomu, že ho zachrání romantickými knihami. No a je tu okouzlující, ale strašně protivný Sebastian. A vzhledem k tomu, že kniha má pokračování, romantiky bude ještě spousta.

evca7271

Kniha byla pekna,ale mohlo byt i lepsi.

kirjava

Knížka je pěkná, poutavá, ale škodí jí překlad nejen s gramatickými chybami, ale častokrát je zde věta, která vůbec nedává smysl.

ivana02

Kniha mě nalákala na "místo činu", dá-li se to tak říci. Děj se odehrává totiž v knihkupectví. A mně se příběh líbil! Žádná přeslazená romantika, to vůbec, i když od začátku víte, jak to bude probíhat a jak to skončí. Teď před Vánoci jsem měla chuť přesně na tento druh knížky. Už vyšel i druhý díl, mám ho zarezervovaný.
Co bylo šílené - odfláknutá korektura, neskutečně moc překlepů, na každé stránce jste aspoň na jeden narazili..

evismaior
26.12.2018

75% - Tahle knížka mi přišla docela roztomilá a splnila moje požadavky na nenáročné oddychové čtení romantické literatury. Hlavní hrdinka Posy je docela normální, navíc s pěkným vztahem ke knihám, parta zoufalců, kteří jsou jejími zaměstnanci v knihkupectví, mi přišla dobře zvolená a docela ušel i hlavní hrdina Sebastián, který dlouho hrál tu svoji roli nenapravitelného hulváta - až mě pak ten jeho přerod v zamilovaného "musíme se rychle vzít" chlapíka dost překvapil. Skoro nejlepší na tom ale byly ty pasáže historického lechtivého románu, který začala hlavní hrdinka se správnou špetkou sarkastické nadsázky sepisovat - to bych si klidně dala v plném provedení:-)
České nakladatelství, které knihu vydalo, by se ale vážně mělo stydět, protože fakt nejmíň 80% chyb a překlepů, které tam byly (a mnohdy i několik na jedné stránce), by měl označit i samotný textový editor, stačilo by to projít, když už se to teda zjevně nikomu nechtělo číst... Ale to nehodnotím, za to autorka nemůže. A ani překlad sám o sobě není špatný, co se stylu týče, i když ty chyby musela snad ve svém textu vidět i překladatelka...

Ivuska.09
28.11.2018

Pokud máte rádi romantiku a jste knihomolem tělem i duší, tak vás Knihkupectví u osamělých srdcí opravdu potěší. Je zde totiž vše, co má pravý knihomol rád. Akorát souhlasím s tím, že jsou v textu zbytečné chyby - to je jediný důvod, proč v hodnocení strhávám jednu hvězdu. Jinak samotný příběh se mi moc líbil.

akinomV
18.09.2018

Příjemná oddechová romanťárna, jen kdyby tam nebylo tolik překlepů a chyb....

liletka_a
17.09.2018

Po přečtení asi máte pocit, že britové jsou tak trochu z jiné planety, ale i oni tu mají své místo. :D Chvíli mi přišlo, že si spíše čtu příběh o teenageřích, než o dospělých lidech, ale můžeme tomu říkat ztřeštěnost.. :)) Autorka mohla vybrat hezčí jméno než Posy, to jsem si neoblíbila ani do poslední strany. ;) Co se týče děje, slovní špičkování Posy se Sebastianem bylo asi jediným světlým okamžikem knihy, jinak průměr.

Annie Darling

Annie Darling