ydnac ydnac komentáře u knih

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

TOHLE
JE
BIBLE
KNIHOMOLŮ :-)

Taky je to o mně :-) a o všech ostatních, kteří se v knize najdou a milují knihy :-).
Ach jo, škoda že to bylo tak krátké, vždycky jsem nadskočila u nějakého obrázku a říkala si: "PŘESNĚ".
Musím si ji koupit, protože pokud nebudu mít po ruce jiného čtenáře, tak tady najdu spřízněnou duši .
KRÁSNÉ!!!!!!!!!!!!!!!!

13.05.2023 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

V OKOLÍ TICHÉHO JEZERA NENÍ BEZPEČNO...

Vrah je velice přizpůsobivý.
Velice chytrý, nebezpečný, neskutečně trpělivý a jeho oběti spojuje jediná věc.
JSOU TO ŽENY!
Navíc ještě unáší i jejich děti, ale proč?
Případ vyšetřuje nejlepší detektiv okresu Elliot - no je vlastně jediným místním detektivem :-) a k němu se nečekaně přidá profilerka FBI Kay Sharpová.
Tvoří spolu dobrý team :-) Kay vede, Elliot poslouchá :-)
Knížku jsem dostala k Vánocům a autorku jsem neznala, ale rozhodně si její další knihy přečtu :-)
Dobrá volba :-)

30.12.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

NOVÝ ZAČÁTEK V NOVÉM DOMĚ

Hezká představa ale…
V tomhle domě máte pocit, že vás v noci někdo sleduje, že je s vámi v pokoji.
V tomhle domě se děje něco divného.
Alice a Leo se do něj právě nastěhovali. Leo nebude muset dojíždět do práce a Alice může pracovat kdekoli – překládá knihy.
Běh událostí odstartoval večírek, na který Alice pozvala sousedy, aby se blíže seznámili.
Jeden z hostů však pozván nebyl a zrovna TEN, odhalí Alici, co se v jejich domě odehrálo a co všichni kromě ní vědí.
Napínavé jako vždycky :-)
Svoji teorii jsem měla, ale stejně jsem byla na konci překvapená, hlavně ze souvislostí.
Dobrý :-)

23.11.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

ODDĚLENÍ Q MÁ OPĚT NABITO

Tentokrát míří na vraha, který vraždí s pravidelnou přesností, podle svého plánu.
Mrtvol je hodně.
Vraha pohání velmi silné přesvědčení.
A čas běží…
K tomu Carla dostihl starý případ a kufr plný peněz a drog.
Napínavé jako vždycky a Asad jako vždy nezklamal :-)
Rozhodně doporučuji :-)

„Deset milionů!! Myslím, že Marcuse třepne,“ ozval se váhavě Asad.
„Klepne, Asade, těsně vedle.“ Carl se usmál.

Klidně za to položím hlavu na špek.
Carl si to představil. „Říká se na špalek. Popravčí špalek, vždyť víš.“

22.10.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

DRSNÉ ALE DOKONALÉ.

Autorka mi znovu potvrdila, že ona JE prostě Carter v sukni :-) nebo Carter je Fieldsová v kalhotách?

Rozhodně mě její knihy baví a drží v napětí.
Téma tohoto dílu bylo hodně kruté, obchodování s lidským utrpení a beznadějí...
Ava má na starost několik vyšetřování souběžně. Unesené prostitutky, nalezené mrtvoly, pohřešovaní mladí muži...
Luc jde po stopě ve Francii.
Tentokrát však oběma do života zasáhne nemoc blízké osoby..
Ještěže další díl je už na cestě.
Doporučuji.

02.09.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

HODNĚ DOBRÝ :-)

Sériový vrah Benjamin Fisher se po třiceti letech ve vězení rozhodl, že odhalí policii, kde leží jeho oběti.
Má ovšem podmínku. Chce, aby při tom byla jeho dcera.
Situace se však zvrhne nečekaným směrem...
Je nalezeno tělo, které je staré maximálně tři týdny...
Vyšetřování vede Daniel Ellis, kterého pohání vlastní motivace...
Pomáhá mu dcera Bena, kterou stále tíží staré vzpomínky...
Napínavé, neodložitelné, konec jsem hltala stranu za stranou :-)
Doporučuji :-)

08.06.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Při čtení válečných knih si říkám - to bylo hrozné.
Při čtení této, jsem si říkala - to BYLO A JE hrozné.
Povolení potřebujete na všechno.
Popraveni můžete být za cokoli.
Věděla jsem, že situace v KLDR je naprosto nelidská a propagandistická - uzavřený svět, přesto mě tato svědectví v mnohém překvapila, rozzuřila, dojala.
Nemůžeme ani zdaleka pochopit rozsah zločinů KLDR na lidech.
Smutná kniha o životě "v pekle".

28.01.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Co ještě napsat k dalšímu Dokonalému :-)
Skvělé a napínavé jako vždy :-)
Tentokrát řeší Ava a její team několik vražd. Na jedné straně je případ který souvisí s Lucem a na druhé psychicky nemocný člověk, který si myslí , že díky svým vraždám a převzetí životní síly obětí se stane zvířetem, přesněji vránou.
Do naší oblíbené partičky Aviných spolupracovníku přicházejí dvě nové posily Janet Monroeová (slibná, mladá policistka s potenciálem) a Pax Graham( vysoký,chytrý, evidentně také pohledný), který úspěšně přebere místo nesnášenlivosti u Livelyho místo Luca :-)
Vrahy jsem neodhalila i když na jednoho jsem letmo pomyslela :-)
Výborný díl a doufám, že brzy bude další :-)

08.08.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

SKVĚLÁ DETEKTIVKA :-)

Velice čtivá, napínavá, stránky mi utíkaly pod rukama. Tomu napomáhají krátké kapitoly a větší písmenka, ale tahle kniha mi prostě sedla :-)
Detektiv Josie je sympatická, odhodlaná a dělá svoji práci dobře.
Přesto, že je toho času suspendovaná, nelelkuje a pátrá na vlastní pěst po ztracených dívkách.
Vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou četla o hodně drsnější knihy např. od Cartera, Mastertona, Fieldsové tak tuto považuji za takové lehčí oddechové čtení na jedno odpoledne, které mě ovšem hodně bavilo :-)
Další díly si určitě přečtu a autorku přidám mezi své oblíbené :-)

25.07.2021 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Moje první kniha od Louise Penny, moc se mi líbí její obálky, dala jsem na recenze na databázi a už dlouho jsem se na tento první díl chystala.
Dostalo se mi přesně toho co jsem očekávala - žádná brutalita, žádná krev jen hezky napsaný příběh, který určitě mezi drsnějšími detektivkami či thrillery přijde vhod :-)
Klidná venkovská detektivka při které si dáte čaj a odpočinete si :-)
Vrchní inspektor Gamache je sympatický, chytrý, empatický a spravedlivý ke kolegům, líbilo se mi, že dal několikrát šanci nové kolegyni, která je dost nepříjemná k lidem a asi si to sama ani neuvědomuje.
Další díly si určitě přečtu :-)

06.01.2021 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Brutální a drsné jako vždy a pan Carter je MISTR NAPĚTÍ :-) Pokaždé musím číst rychleji a rychleji, protože se nemůžu dočkat co bude na další straně :-) Jak vezmu jeho knihu do ruky, nepustim dokud nepřečtu :-)

14.11.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Po přečtení této knihy je mi jasné, že mám další OBLÍBENOU AUTORKU :-)
Knihu jsem si koupila na základě recenzí na této databázi a rozhodně jsem udělala dobře.
Téééda fakt skvělá detektivka. Napínavá do poslední chvíle. Strašně mě drželo v napětí, že vlastně od začátku víme kdo je vrah a únosce a čekáme jak a kdy bude dopaden :-) a věříme, že BUDE DOPADEN...Luc Callanach a Ava Turnerová si mě získali už od začátku, skvělá dvojka. Také Tripp a Salterová, kteří jsou další jejich kolegové jsou mi sympatičtí :-) Někdo tu psal, že autorka je tak trochu Carter v sukni a s tím souhlasím, kniha mě opravdu moc bavila a těším se na další díly :-) a moooc doporučuji !!!

01.11.2020 5 z 5

PŘÍJEMNÝ HUMOR

Postřehy pana Fulghuma a jeho příběhy jsou místy vtipné a místy velice pravdivé :-)
Dobře jsem se pobavila a přikyvovala :-)
Je to moje první čtení od tohoto autora a určitě ne poslední :-)
Kukačkové hodiny - perfektní :-)

"Tak to pane, nepůjde. Mohl by z toho být průšvih."
" A co když vám každému dám deset dolarů a uděláte to po setmění?"
"To by šlo. Ale co když nás chytí?"
"Za dalších pět dolarů pro každého vás nechytí."

12.01.2023 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak tohle nemělo chybu!
Napínavé od začátku do konce.
Svižné, čtivé, krátké kapitoly vám utíkají pod rukama :-)
Agentka Sayer vyšetřuje vraždu, únos a ještě se zabývá jako neuropsycholožka odchylkami v mozku vrahů.
Její postava je sympatická, neohrožená, po smrti manžela trochu uzavřená a věnující se výhradně práci, ale uvidím jak se její život bude vyvíjet v dalších dílech :-). Líbilo se mi, že si nechala Vespera :-)
Zajímavý i když brutální je i vrahův experiment...
No mám další oblíbenou sérii :-) takže jak jinak :-) těším se na další díl :-)
DOPORUČUJI !!!

13.06.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Všichni kdo čteme Cartera jsme věděli, že v tomto díle JE LUCIEN ZPĚT!!!!!
Čekala jsem masakr a čekala jsem dobře. Drsné, brutální, nervy drásající napětí mě opět přikovalo do křesla...
Tentokrát už fakt můžete mít o Huntera strach...
Znovu a znovu smekám před panem Carterem a jsem zvědavá na další a další díly a hlavně doufám, že jich ještě bude HODNĚ :-)

13.12.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

KRÁTKÉ A DOJEMNÉ.

Příběh dvou mužů jež se musí nechat najímat na práci, protože nemají vlastní domov, vlastní bydlení, ale moc po něm touží.
Georg se "stará" o svého přítele Lennyho, který je trochu jako malé dítě, ale velký pracant. Moc mě dojímala jeho láska ke králíkům a jejich povídání o životě jaký by si přáli :-).
Bohužel je konec velmi smutný...

Jsem ráda, že jsem díky čtenářské výzvě knihu přečetla :-).

20.01.2024 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

GENIÁLNÍ jako vždy :-)

Napínavé, mrazivé a díky panu Carterovi čtu snad čím dál rychleji :-)
Nemůžu se dočkat dalšího dílu a doufám, že další Hunterovo rande opět nepřeruši nějaká vražda :-)
Co dodat, tuhle sérii prostě miluju!!!

23.11.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na Harryho nedám dopustit :-) úžasné, brilantní, skvělé čtení. Paní Rowlingovou obdivuju za tak detailně vymyšlený a propracovaný kouzelnický svět. Chtěla bych být opět dítě a věřit na všechny ty fantastické postavy a kouzla a samozřejmě mít neviditelný plášť :-)

07.09.2020 5 z 5

Království z kostí Království z kostí J. D. Kirk (p)

SUPER !!!

Jsem nadšená :-)
Svižná detektivka se sympatickým vyšetřovatelem, který se s ničím nemaže :-)
Před lety vyřešil případ Našeptávače. Ten unášel malé chlapce a poté je zavraždil.
V současnosti je Jack povolán k případu, jenž vykazuje stejné stopy.
Je únoscem napodobitel? Nebo zatkli nevinného?
Loganův team má plné ruce práce, unesený chlapec může být stále naživu.
A ČAS BĚŽÍ...

Tohle prostě nešlo odložit :-)
Přečteno za odpoledne a běžím pro další díl :-)
Díky Jenny46 :-)

20.02.2023 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Nečekala jsem, že bych někdy četla znovu stejný příběh z pohledu někoho jiného, ale jako velký fanoušek ságy Stmívání jsem prostě neodolala :-)
Autorka píše velice poutavě, umí vystihnout myšlenky, city, emoce, popsat všechno tak, aby si to člověk dokázal živě představit a já myslím, že to rozhodně není jednoduché.
Já jsem ráda, že tato kniha vyšla až po letech, protože knihy jsem od té doby nečetla a ani bych nechtěla hned po sobě číst to samé z různých pohledů, takhle jsem už měla v hlavě jen filmy a občas jsem porovnávala scény, ale brzy jsem toho nechala a mohla jsem si naplno znovu užít upíří svět :-)
Kniha je obohacena tím, že víme co Edward slyší od ostatních, co si sám myslí, jak si je sám sebou nejistý přesto, že je vlastně dokonalý :-)
Skvělé bylo i propojení mezi Edwardem a Alice (čtení myšlenek a vize) obzvlášť v závěru při rychlé jízdě na dálnici :-)
Znovu mě pobavilo, když se Bella nebála jít do domu plného upírů, ale měla strach jestli se jim bude líbit, nebo když jí Edward řekl, že umí číst myšlenky všech krom jejích a ona se ptala jestli je něco špatně s ní :-)
Ode mě prostě kritiku Stmívání nečekejte :-)
Mě si Edward jako gentleman z dávných dob, Bella, Alice a všichni ostatní získali už tenkrát a tak to prostě je :-)

10.07.2021 5 z 5