xxtom xxtom komentáře u knih

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Parádní kniha. Opět zajímavé otázky se zajímavým člověkem. Určitě doporučuji nejen jako fanda letectví. Už teď se těším na další knihu od pana Moravce.

29.06.2023 5 z 5

České nebe České nebe Zdeněk Svěrák

Nádherná hra.

12.07.2017 5 z 5

Vražda v salonním coupé Vražda v salonním coupé Zdeněk Svěrák

Další z povedených her divadla Járy Cimrmana.

15.06.2017 5 z 5

Číslo do nebe Číslo do nebe Ivan Kraus

Příjemné nenáročné čtení. Všechny povídky od Ivana Krause se hezky čtou, jeho smysl pro humor se mi líbí.

30.11.2014 5 z 5

Opět úžasná knížka, jak je u pana Moravce zvykem. Skvělé otázky, skvělé odpovědi a velmi zajímavý host.

25.01.2024 5 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Krásné milé čtení. Pan Svěrák tohle prostě umí.

12.05.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha sloupků pana Ebena na různá témata. Hezké pohodové čtení.

17.01.2021 4 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Nejvíce mě kniha zaujala svým stylem vyprávění příběhu. Hezky se mi četla a líbila se mi více než film.

12.01.2021 5 z 5

První polovina knihy byla určitě zábavná, druhá část už byla ale moc překombinovaná a přehnaná. Stoletý stařík se mi líbil daleko víc.

27.02.2020 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Zápas člověka s rybou a hlavně s ním samým.

07.11.2018 3 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

K panu Kajínkovi jsem neměl do přečtení knihy žádné velké antipatie. Po přečtení knihy jsem ale změnil názor. Nejen, že se zřejmě nikdy v životě poctivě neživil, ale ještě se tím chlubí, připadá si jako hrdina a stěžuje si, že byl odsouzený za to, že vyloupil a okradl stovky lidí! Má opravdu naprosto zvrácený smysl pro spravedlnost a chybí mu jakékoli slušné chování. Opravdu nechápu důvod jeho propuštění a je mi smutno z toho, že takovíto lidé jsou v naší společnosti. O literární kvalitě knihy raději ani psát nebudu, je opravdu nízká.

08.10.2018 odpad!

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Parádní sci-fi o zákonech robotiky, kde autor popisuje popisuje, že i docela jasné zákony se dají vyložit jinak.

16.04.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Hodně uznávaná klasika. Ale po pravdě jsem v ní asi nenašel to, co ostatní. Určitě stojí některé věci za zamyšlení, ale i tak mě kniha moc nebavila.

25.01.2018 2 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Kniha je takové politické sci-fi. Nedokázal jsem se do ní nějak ponořit a byl jsem rád, že jsem jí vůbec dočetl.

16.01.2018 1 z 5

Záskok Záskok Zdeněk Svěrák

Jedna z nejlepších her od Cimrmanů.

07.07.2017 5 z 5

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Jedna z nejlepších Cimrmanovských her.

02.07.2017 5 z 5

Akt Akt Zdeněk Svěrák

Hry divadla Járy Cimrmana jsou prostě vyjímečné a nenapodobitelné :)

12.06.2017 5 z 5

Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Milan Vodička

Parádní knížka. Autor v ní popisuje jak by mohla vypadat naše blízká budoucnost co se týče prostředí, ve kterém žijeme, přírody, chování lidí, techniky, lékařství atd. Vždy se opírá o již exustjící a probhající jevy. Nejen, že píše o novinkách, které se nejspíše stanou ale hlavně poukazuje na to, že spousta budoucích velkých změn už dávno probíhat začala.

20.05.2015 5 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Odpovědi Tomáše Etzlera na otázky Jindřicha Šídla nejen o práci, ale i o životě a názorech. Oba pány považuji za velmi inteligentní a vzdělané. Určitě doporučuji přečíst.

30.11.2022 5 z 5

Necenzurovaný obraz Číny, určitě stojí za přečtení.

17.11.2022 5 z 5