Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let

Aniž si to uvědomujeme, stojíme vždy jednou nohou v budoucnosti a na řadu vymožeností i problémů již „máme zaděláno“. Co nás tedy čeká? Jaká bude budoucnost v oblasti automobilismu, sportu, kulinářství, sexu, cestování a zábavy. Jaké katastrofy nám hrozí? Jaké velmoci se zrodí, které civilizace začnou upadat? A s jakými zvířaty budeme na této planetě spolužít? Novinář Milan Vodička nám může napovědět. Jeho poutavá a neobyčejně zajímavá kniha se zabývá blízkou budoucností příštích dvaceti let. Budoucnost je to blízká, ale proud změn je rychlý; obrovský....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209898/big_co-s-nami-bude-strucna-historie-pri-1MV-209898.jpg 4.181

Kniha Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let

GYROTOURBILLON

Super kniha. Samozřejmě jsou věci , které se nemusí přímo do detailu vyplnit , ale...!! Je třeba o tom trochu přemýšlet. Obzvlášť teď , když nám covid ukazuje , co se se světem děje a ještě bude dít. Vytvořené hodnoty trvalého charakteru jsou pryč. A opravdu všichni jsme připraveni vše razantně ustát a zvládnout nastávající změny budoucnosti ?
Kniha se dobře čte , splnila očekávání...
Jen ty recepty - jsem kuchař , ale konzumace hmyzu jde zatím mimo mně. Ano , např. Thajsko tyto "dobroty" běžně nabízí upravené přímo na ulicích. Jde asi o ten první krok , a pak : nothing like better !! ?? ( není nic lepšího )

bigbabe
17.05.2020

Dobrá kniha na zamyšlení.
V dnešní době zvláště kapitola - Pandemie z 9.patra.

Tereszka
14.07.2019

Co s námi bude? Za příštích 20 let? (Teď už 15)

Jak píše sám autor, nemáme věšteckou kouli a s přesností nedokážeme určit, co bude. Můžeme jen předpokládat, jak by to mohlo být. A tak nás velmi nenásilnou formou seznamuje s různorodými tématy, které by pro nás mohly být za pár let aktuální.

Zajímavým tématem shledávám: Stárnutí populace - Budou staroušci určovat trendy? Gucci už určite chystá teplé deky a bačkory s logem, “Děti na klíč” - chtěli byste mít třeba malého Arnolda? Nebo nového Jardu Jágra?
Sex - budou naše ložnice snad ohroženy a proště se na to vykašlem?
Vyměníme řízek s Chorvatskem za luxusní zážitkové dovolené za srovnatelné peníze?

Věřím, že každý si najde téma, které ho zaujme, o kterém bude přemýšlet a možná si zjistí i více aktuálních informací.

A uvidíme tedy, co s nami bude...

Šárka_D
20.06.2019

Kniha mne zanechala ve slušné enviromentální depresi. Překvapil mě široký rozsah témat i jejich čtivé zpracování.

AlčaH
21.09.2018

Výborná knížka, hltala jsem každou stránku. Informace v ní obsažené jsou opravdu zajímavé a doporučila bych ji každému, kdo si rád rozšiřuje obzory a zamýšlí se nad nejrůznějšími tématy. :)

FillaSFC
04.05.2018

Výborné čtení od první až do poslední kapitoly. I zdánlivě méně zajímavá témata dokázal autor rozpracovat skvělým způsobem. Nenudil jsem se ani na vteřinu, tleskám.

A teď nezbývá než doufat, že se ve většině případů pletl a až tak horké to nebude... :D

Turmee
03.11.2017

Kapitoly postihující všechny možné scénáře. Politika, sociologie, počasí, fauna i flóra, technologie i člověk.
Chvílemi zábavné čtení, občas i depresivní a mrazivé.

Pjater
07.05.2017

Zajímavá kniha, která mě v mnohem překvapila. Snad se ty předpovědi nenaplní.