wlado wlado komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opäť ma autor nesklamal. Výborný popis deja, postáv. Kniha drží...

29.06.2021 4 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

4 novely (poviedkami by som to nenazval) klasického kingovského štýlu. Nejedná sa o žiadny horor, skôr niečo na zamyslenie. Odporúčam, aj keď u Kinga mi viacej sedia romány.

29.06.2021 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Skvelá Castillo a tentokrát má kniha viac trileru ako klasickej kriminálky. Viac som čakal od postavy kňaza, ktorá bola v knihe kľúčová. Stojí za prečítanie.

04.06.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Skvelý príbeh, výborný opis postáv a deja. Dávam o jednu hviezdičku menej a to len preto, že prvý príbeh Eriky bol napínavejší a bol viacej trilerom ako klasickou detektívkou.

16.05.2021 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Môj prvý Bryndza a nesklamal. Po veľkom množstve kriminálnych autorov, ktorých som čítal v posledných rokoch som našiel autora, ktorý píše pútavo s výborným popisom prostredia a postáv. Odporúčam

26.04.2021 4 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Aj keď je King moja jednička medzi spisovateľmi, táto kniha bola dosť nudná. Možno by jej viac svedčil menší počet strán...

11.03.2021

Počátek Počátek Dan Brown

Veľmi zaujímavá kniha s množstvom faktov, ktorej záver núti čitateľa sa zamyslieť nad ďalším osudom ľudstva. Brown podoprel svoju víziu množstvom faktov, ak sme si už zvykli vo všetkých jeho knihách. Odporúčam.

11.03.2021 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Jednoduché oddychové čítanie. Pre mňa žiadny horor, chýba mi lepšie vykreslenie miesta a postáv. Strhujúci záver by sa dal použiť ako scenár k filmu, no v knihe ma moc nenadchol.

11.03.2021 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Milá, vcelku pútavá kniha, ktorá má od hororu ďaleko, no ako jemná ducharina sa dá čítať. Knižka je skôr určená pre mladších čitateľov, no poteší aj staršie generácie.

13.02.2021 3 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Môj obľúbený autor nesklamal. Čítal som originál, no voči prekladu nemám námietky. Kniha, aj keď je veľmi objemná sa číta dobre, dej je plynulý, postavy a dej skvelo vykreslené. Odporúčam aj tým, ktorí si chcú prečítať Temnú vežu.

13.02.2021 4 z 5

Dcery ohně Dcery ohně Barbara Erskine

Pomerne obsiahla kniha, ktorá sa však dobre a plynulo číta. Trochu mi vadil už známy motív striedania dvoch dejových rovín s už predvídateľným obsadením postáv v oboch dejoch.

22.01.2021 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Opäť skvelá príprava autora na písanie knihy. Brownove knihy okrem napätia ponúkajú aj mnoho informácií nenásilnou a pútavou formou.

07.01.2021 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Som rád, že King stále píše pútavé knihy. Prvá časť bola trochu rozvláčna, no druhá polovica mala spád. Rád si knihu ešte niekedy prečítam.

14.12.2020 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Karika je bezo sporu kráľ slovenského hororu. Táto kniha ma však až tak nenadchla ako jeho predošlé - námet je výborný, prvky psychologického hororu, no koniec mi prišiel veľmi komplikovaný a uletený.

08.12.2020 3 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Ďalšia z duchárskych kníh autorky. Erskinovú mám rád pre výborný popis postáv a deja. Tentokrát ma kniha až tak nenadchla, príchod všeobecného zla bol skôr okrajovou záležitosťou a čakal som od toho viac. Kniha však určite stojí za prečítanie.

23.11.2020 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Spočiatku to vyzeralo ako Kingovo "To", no záver a celá pointa nestáli za veľa. Dočítané, no už viackrát nie.

08.11.2020 3 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Znepokojivá a frustrujúca téma o to viac, že ani vyspelé demokratické štáty si s ňou nevedia celkom poradiť. Samotná kniha ma moc nebavila, no od polovičky bola čitateľnejšia.

08.11.2020 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Výborné čítanie, hlavne v súčasnosti. Autorova precízna príprava na písanie knihy je už samozrejmosťou. V závere kniha graduje a necháva na čitateľa, aby si sám zodpovedal neľahké otázky.

08.11.2020 4 z 5

Krutá hra Krutá hra Dan Simmons

Gangsterský krátky román, celkom čitateľný. Hlavný hrdina so schopnosťami Jamesa Bonda.

11.10.2020 3 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Pekná kniha, ktorá sa dobre číta, vtiahne čitateľa do príbehu.

09.10.2020 3 z 5