wlado wlado komentáře u knih

Střižna smrti Střižna smrti Jilliane Hoffman

Kniha je napísaná dosť komplikovane, štýl mi celkom nesedel. Autorke sa však podaril veľmi fundovaný popis vzťahu polície, súdnictva a prokuratúry. Záver knihy je otvorený, no o pokračovaní neviem. Škoda...

08.11.2022 3 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Mám rád sci-fi knihy, no táto kniha ma moc neoslovila. Náročné čítanie, mnoho časových rovín, ktoré sa striedajú veľmi často. Celý dej mi pripadal moc prekombinovaný.

08.10.2022 3 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Skvelý spisovateľ, no táto kniha z prostredia drogových dílerov sa mi až tak nepáčila ako prvá v sérii. Prvá časť je klasická kriminálka, trochu nudná s popisom viacerých prípadov, zatiaľ čo v druhej časti ide o triler plný akcie. Odporúčam

24.09.2022 3 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Výborný námet, pekný popis postáv a okolia, no rozuzlenie také nijaké. Očakával som viacej hororovej atmosféry, aj keď ide o triler.

19.09.2022 3 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Radosť čítať. Kniha plná deja, výborný popis prostredia a postáv.

16.09.2022 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Autorov štýl mi vôbec nesedel. Veľmi časté striedanie postáv a dejových línií robí knihu ťažko čitateľnú. Okrem toho, žiadna z postáv vo mne nevyvolala sympatie.

10.09.2022 3 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Thilliez vie písať. Kniha je pútavá, záhadná. Miestami až prekombinovaná, s množstvom odbočiek, ktoré je ťažké sledovať. Určite odporúčam.

31.07.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Výborné, krátke čítanie. Nielen, že kniha obstojí v konkurencii súčasných autorov, väčšina by si mala z nej zobrať príklad, ako sa dá napísať pútavá, logicky členená a krátka kniha.

31.07.2022 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Aj keď je King mojim spisovateľom No.1, prehrýzť sa prvou polovicou knihy bolo takmer nad moje sily. Nakoniec som knihu dočítal, a aj keď druhá polovica bola podstatne svižnejšia, ku knihe sa už určite nevrátim...

30.05.2022 2 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

S hororom to malo málo spoločné, skôr nechutný popis zabíjania ľudí. Prvá časť veľmi obšírne vysvetľuje tesárske práce na starom dome, až je z toho nuda. No a druhá časť... Ďakujem stačilo.

12.04.2022 2 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Kniha je pútavá, dobre napísaná, až na technické blbosti (výmena motoru v aute z úplne inej značky).

04.04.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Kniha je určite pútavá a odporúčam ju, no nezdieľam nadšenie ostatných čitateľov. Hlavná postava mi pripadá miestami trochu strelená a akosi mi neprirástla k srdcu.

04.04.2022 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Prvá časť výborná, záhadná, pripomínala mi Mestečko Pines. Po odhalení o čo vlastne ide, kniha stratila to hlavné napätie, no odporúčam prečítať. Som zvedavý na druhý diel.

21.02.2022 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Nesympatické postavy, aj keď dej svižne ubieha. Jednanie niektorých postáv je až nezmyselné a nelogické, no nie všetko v živote má pevný poriadok.

16.02.2022 3 z 5

Kto sa bojí, nech nejde do lesa Kto sa bojí, nech nejde do lesa M. J. Arlidge

Zaujímavá kriminálka, no čakal som podľa hodnotení väčší triler. Podobných kníh som prečítal desiatky a už sa k nej nevrátim.

14.02.2022 3 z 5

Smrtící skalpel Smrtící skalpel Tess Gerritsen

Váhal som nad 4 hviezdičkami, no aj keď kniha bola veľmi zaujímavá, už sa k nej nevrátim. Každopádne knihu odporúčam , stojí za prečítanie. Autorka dokáže výborne popísať dej, postavy a atmosféru.

08.02.2022 3 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Tremayneho knihy sú na rozdiel od väčšiny ostatných kníh, ktoré sa označujú ako trilery, originálne a neobvyklé. Kniha ponúka postupné rozuzlenie komplikovaného deja, ktorý je podfarbený úžasnou atmosférou Dartmooru. Určite odporúčam a nedajte sa odradiť pomerne vlažným bodovým hodnotením.

05.02.2022 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Skvelý Minier ako vždy. Výborný dej, popis postáv. Stojí za prečítanie.

28.01.2022 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Pomerne komplikovaná kniha, kde sa postupne odhaľujú príbehy hlavných postáv. Kniha stojí za prečítanie, ale už sa k nej nevrátim.

20.01.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Bryndzove knihy mám rád, no táto mi pripadala veľmi rozťahaná, zamotaná a tento pocit umocnil aj veľký počet postáv. Záver výborný, no ku knihe sa pravdepodobne nevrátim.

13.01.2022 3 z 5