Kto sa bojí, nech nejde do lesa

Kto sa bojí, nech nejde do lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425485/bmid_kto-sa-boji-nech-nejde-do-lesa-t9v-425485.jpg 4 29 5

Helen Grace série

Tom Campbell si pamätá, že s priateľkou kempoval, inak nič. Preberie sa uprostred lesa, dezorientovaný a vydesený na smrť. Niekto mu ide po krku, akýsi tvor s čiernou dierou namiesto tváre. Mladíkovo telo po čase nájdu na strome. Prípadu sa ujíma Helen Graceová. Sotva sa však pustí do práce, objaví sa druhá obeť. V lese vyčíňa sériový vrah. Začínajú sa preteky o čas. Idylický národný park sa v noci mení na popravisko. Kto sa odváži ísť do lesa, v ktorom na každom kroku číha smrteľné nebezpečenstvo? Pátranie na obrovskom zalesnenom území pripomína hľadanie ihly v kope sena. Tentoraz Helen bude potrebovať viac než len odvahu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Down to the Woods , 2018

Lexie321
28.07.2022 4 z 5

Zase raz skvelé a zaujímavé pokračovanie dychvyražajúcej série postavy Helen a Charlie sú top ale úprimne Emily už mám až po krk.

wlado
14.02.2022 3 z 5

Zaujímavá kriminálka, no čakal som podľa hodnotení väčší triler. Podobných kníh som prečítal desiatky a už sa k nej nevrátim.

mirec88
16.09.2021 5 z 5

Ďalšia skvelá arlidgeovka. Helen Graceová sa dostáva po minulej knihe do úplne iného levelu, celá kniha je napínavá, vraždy sú poriadne krvavé a odporne spáchané a naviac bolo smutné, čo urobil vrah aj tým poníkom. Inak vraha som neodhadol, mal som taký istý názor ako Emilia, ale o to viac ma prekvapil skutočný vrah. Výborná kniha. Arlidge je proste super.

knihomolka_eli
05.07.2020 5 z 5

Pozor! Maly spoiler!
Kniha sa mi ako vzdy velmi pacila. A pacila sa mi este o nieco viac nez tie predtym :-). Autor sa riadne rozpisal. Pripad bol napinavy, uveritelny, pohnutky vraha tiez. Smutno-pekny zaver. Pri niecom sa cloveku tisli slzy do oci, pri niecom bol rad, ze to tak je. Vystetrovaci tim som si neskutocne oblubila. A Hudsonovi drzim vo vztahu s Helen palce :-) Hadam uz jej uzavrete srdce niekto dobyje :-). A Charlie je uplne uzasna...tesim sa na dalsiu cast, ktora vyjde coskoro :-)

Dada077
29.03.2020 5 z 5

Na Arlidgeových krimi milujem chvíľu, keď sa po počiatočnom "oťukaní" (asi tak 5-6 kapitol) nechám strhnúť dejom, písaným v krátkych kapitolách a neodložím knihu, kým ju neprečítam. (tzn. ani pri varení nedeľného obeda. tož, neviem, ako chutili knedle, keď oči neprestajne pošilhávali do knihy a kuchárska to teda nebola)
(Teraz asi pozor na spoiler) Trochu divne superhrdinská mi tu prišla scéna, keď si Helen Graceová vytrháva z tela šípy - no nech, veď zainteresovaní poznáme jej poruchu- a rve ich do kolien statného chlapa, sama takmer vykrvácaná, ale v závere príbehu je človek schopný pojať a odpustiť hlavnej postave čokoľvek.

Kniha Kto sa bojí, nech nejde do lesa je v