Pekne spinkaj, bábika

Pekne spinkaj, bábika https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340048/bmid_pekne-spinkaj-babika-MSd-340048.jpg 4 51 7

Helen Grace série

Po búrlivej noci sa Ruby prebudí na veľmi čudnom mieste – je zavretá v studenej, tmavej pivnici. Sama. Nemá ani potuchy, ako sa tam dostala. Pomaly sa jej zmocňuje panika a to všetko je len začiatok jej desivej nočnej mory. Vtom ticho preruší nejaký hluk, kroky, únosca sa blíži... a vzápätí jej pokojným hlasom oznamuje, že po nej nikto pátrať nebude, že ju už nikto nebude potrebovať. Iba on... Približne v rovnakom čase nájdu na odľahlej pláži pochované telo inej mladej ženy. Bola mŕtva celé roky, no nikto na polícii nenahlásil jej nezvestnosť. Prečo by to aj robil, veď rodine celý čas posielala o sebe správy. Prípadu sa ujíma inšpektorka Helen Graceová, ktorá je presvedčená, že jej protivníkom nie je nijaký amatér. Inštinkt jej hovorí, že bude mať do činenia so sériovým vrahom, navyše inteligentným, vynachádzavým, a čo je najhoršie, veľmi trpezlivým. No kým sa ona snaží pochopiť motív jeho konania, čas sa neúprosne kráti pre obeť, ktorá je možno ešte nažive... Kto vyhrá tieto kruté preteky s časom?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Doll's House , 2015

Lexie321
14.06.2022 4 z 5

Kniha sa mi páčila o niečo menej ako predchádzajúce ale aj tak som bola spokojná. Kapitoly sú krátke takže sa svižne a dobre čítajú. Príbeh bol zaujímavý a postavy Helen a Charlie mám rada.

mirec88
20.05.2020 5 z 5

Skvelý thriller. Arlidge píše veľmi dobre a všetky jeho knihy boli doteraz pre mňa výborné.

mapet85
03.05.2020 4 z 5

S každou prečítanou knihou si tohto britského autora obľubujem viac a viac. Aj jeho tretia kniha v poradí sa čítala s ľahkosťou, kapitolu za kapitolou, ktoré sú opäť veľmi krátke. Príbeh je veľmi dobre vystavaný a ponúka pohľady z viacerých strán. Pre mňa boli najpútavejšie kapitoly s Ruby a jej prežívania celej situácie. Nezaostávali ani kapitoly s hlavnou vyšetrovateľkou Helen, ktorá nám opäť odkryla čo to zo súkromia a myslím, že nás táto postava v ďalších knihách ešte prekvapí. :) Ku koncu mi veci začali do seba zapadať, napriek tomu je záver prekvapivý. :)

knihomolka_eli
26.10.2019 5 z 5

Táto kniha sa mi zatiaľ páčila od autora najviac. Rovnako ako predtým, krátke kapitoly mi veľmi vyhovovali, čítajú sa rýchlo, s čím samozrejme stúpa u čitateľa napätie. Páči sa mi, že autor vždy poskytne čitateľovi pohľad aj zo strany vyšetrovateľov, aj páchateľov, aj zo strany obetí...a konkrétne v tejto knihe boli napínavé hlavne kapitoly s Ruby...držala som jej palce a celé som to prežívala s ňou. Aj súkromný život vyšetrovateľov sa hýbe ďalej, sú sympatickí a som zvedavá ako bude ďalej pokračovať osud Helen, aj Charlie :) .

Stanislava27
14.12.2018 5 z 5

Výborna kniha :))
Autor zase nesklamal!!

ivana1975
07.10.2017 5 z 5

Príbeh ako taký nebol tak brutálny ako v predošlých 2 knihách. Hneď od začiatku viete, prečo to ten dotyčný robí a ak máte načítané krimi, tak Vás ani veľmi nenadchne odhalenie zločinca. Napriek tomu som v určitých pasážach s Ruby mala zimomriavky a bála som sa s ňou. A o to podľa mňa ide. Vyvolať pocity totožné s hrdinami príbehov. Jeden musí z kola von bola kniha, ktorá námetom šokovala a ešte viac odhalením zločinca. Na koho to slovo bola brutálna v sposobe vraždenia. Bábika mala typickejší námet, no napriek tomu Arlidge podľa mňa nesklamal- číta sa ľahko, no zároveň ťažko.
Určite si prečítam každú knihu, ktorá od neho bude preložená :)

MarianP
04.07.2017 5 z 5

Kniha ...je obrovským prekvapením a myslím, že v detektívnom žánri dokonale zamúti vody. Autorov štýl písania mi absolútne sadol, krátke kapitoly mi vyhovujú, hoci ich bolo dosť, nepôsobilo to zmätočne a kniha tak nabrala nevýdaný spád. Kniha sa číta rýchlo, jej dej ubieha ako film pred očami. čo sa týka žánru, jedná sa o detektívku, ktorá sa zameriava na vyšetrovanie, hľadanie nezvestnej osoby, ale takisto čitateľovi ponúka aj druhú stránku, teda dej, ktorý preíva samotná unesená postava, jej únosca a podobne. Tým sa kniha dosť vymedzuje od ostatných. Nechýba akcia a niekoľko prekvapení. Knihu určite odporúčam, myslím, že nikto sa nebude nudiť!

M. J. Arlidge
britská, 1974
2014  78%Ententýky
2016  86%Na koho to slovo padne
2017  85%Pekne spinkaj, bábika
2017  86%Nelej olej na oheň
2020  88%Talent na smrť

Kniha Pekne spinkaj, bábika je v