WaspSalander WaspSalander komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Dostala jsem sice něco jiného než jsem očekávala, ale zklamaná jsem nebyla.
I když se nekonal žádný větší přesah, tak se mi kniha líbila.
Byla to příjemná oddechovka, které ještě přihrálo do karet, že k nemocničnímu prostředí mám blízko.

09.08.2020 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Čtivé, napínavé, hlavní postavy se mi líbily.
Chybělo mi lepší propracování hlavních záporáků, trochu lepší motivy, minulost, propojenost-něco u čeho bych si řekla WAU-tohle je dobře vymyšlené a vzájemně propojené.

18.01.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Kvalitativně srovnatelné s prvním dílem.
Pomalejší děj, který jsem vytýkala jedničce má i dvojka.
Chystala jsem se na třetí díl, ale po přečtení recenzích jsem zjistila, že ani 3.dílem není série ukončena, což mě celkem štve -_- ... takže na to kašlu.

Ale jinak je ten fantasy svět pořád super !

18.01.2024 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Myslím, že Patrik Hartl uchopil ten příběh, jak nejlépe mohl. I když jsem četla v podstatě ten stejný příběh dvakrát, tak mě vůbec nenudil a četla jsem ho s chutí. Moc pěkný nápad dvojího čtení.
Jediné co mi trochu vadilo byl ten enormní počet nevěr v knize.

04.12.2023 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Za mě skvělá čtivá jízda od začátku do konce.
V pasti lží byla stejně jako Za zavřenými dveřmi trochu "přitažená za vlasy" a dost předvídatelná, ale B. A. Paris to stejně napíše tak, že knihu nemůžete odložit.

27.08.2021 4 z 5

Kaleidoskop (70 povídek) Kaleidoskop (70 povídek) Ray Bradbury (p)

Nadčasové a geniální.

25.06.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Do Lisbeth a Stiega jsem zamilovaná.
Jenže David není Stieg a to se odráží i na kvalitě.
Nejvíc mě asi mrzí Davidovo pojetí Lisbeth- jako nezranitelné, bezchybné super-hrdinky, která by patrně přežila i pád z 10 patra věžáku.
Každopádně i tak to bylo čtivé a byla tam Lisbeth, takže proč ne.

08.01.2020 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Zatím za mě nejslabší kniha autorky. Přesto se moc pěkně čte a strašně rychle uběhne

28.07.2022 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

O knize jsem musela přemýšlet pokaždé, kdy jsem ji odložila z ruky.
Což přesně od knih chci - vtáhnout do jiného světa a nepustit
Určitě budu pokračovat dalšími díly.

03.03.2022 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha se mi četla moc hezky a byla pro mě o něco lepší než Tatér z Osvětimi.
Ke zdravotnickému tématu mám blízko, takže za mě příjemné čtení i když by se našlo i pár věcí, které by se daly vytknout.

21.05.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Pěkná kniha a příjemná oddechovka, která se četla moc pěkně.
Trošku by se mohlo zdát, že kniha je směřována spíš pro mladší čtenáře, ale mě to nijak nevadilo.
Co mě příjemně překvapilo po dočtení knihy jsem zjistila, že je to dílo českého autora.

22.01.2020 4 z 5

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

U autora asi kvantita vítězí nad kvalitou.

12.04.2024 1 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Málo sexu, hodně lásky

22.11.2021 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Nekonalo se takové nadšení jaké jsem očekávala po přečtení recenzí.
Asi jsem měla moc vysoké očekávání.
Nejvíc mi na knize vadil ten nesmyslný věk postav, který jsem musela dělat že nevidím.

14.09.2021 3 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Tyhle tři Vandráky mám fakt ráda. Viděla jsem celý dokument a byla i na přednášce, takže když vyšel tento cestopis okamžitě jsem po něm sáhla.
Knížku bych doporučila všem, co mají tuhle trojku v oblibě. Je to krásná mozaika třech Vandráku popisující jejich emoce, dojmy a pocity. Líbilo se mi, že se nebojí v knize přiznat, jak si vzájemně lezou na nervy a dostávají ponorku.
Pro ty co ale čekají klasický cestopis a popis Střední Ameriky může být kniha zklamání. Kluci spíš popisují jejich vztahy, rozpoložení, co dělají, kde spí a kolik rumu vypijí (fakt hodně), než samotnou Střední Ameriku. Což je trochu škoda

30.07.2020 3 z 5

Nějak nevím jak mám tuto knihu ohodnotit. Musím se přiznat, že mě chvílema dokonce nudila. V předválečné a poválečné části jsem měla chuť pár stránek přeskočit, protože mi celkem nic zajímavého nepředaly.
Knihy o holocaustu si chce člověk přečíst zejména aby se dozvěděl o životě v koncentračních táborech. Tady to vlastně byla jen třetina knihy. Ale tuto část hodnotím na výbornou.

14.03.2020 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Knížka pro young adult, které mě neurazila ani nenadchla.
Asi nejsem cílovka. Co se mi ale hodně líbilo byl náhled do života s OCD- výborně vykresleno a popsáno.

31.01.2020 3 z 5

Pocitáty Pocitáty Kateřina Rezková

Krásně graficky zpracované. Bohužel citátů, které se mě nějak víc dotkly byly tak dva, tři.

08.01.2020 2 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) Mám tuhle knižní sérii fakt ráda i když mě konec moc neuchvátil.
Snažilo se to být tak moc grandiózní až mi to přišlo trochu přehnané.
A když Mia putovala ke Koruně měsíce trochu jsem se začala nudit.
Návrat Trica mi vůbec nevadil a těšila jsem se co se z toho vyklube, ale ten jeho konec mi pozbýval smysl. Ani teda to jeho velkolepé odpuštění Ashlinn mi nějak nebylo k duhu.
Každopádně sérii je moc povedená a vřele ji doporučuju. Bonusová část byla taky zajímavá :)

04.12.2023 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Youngadultová sekce čtenářů musí být nadšená. Jsou tu všechny správné ingredience - sex, vulgarity, krvavé souboje, morbidní, ironický humor a skvělý fantasy svět.
Nastalo pár chvilek, kdy se mi děj trochu táhl a říkala jsem si, že by kniha mohla být klidně o trochu kratší, ale jinak jsem byla spokojená.
Poznámky pod čarou mi přišly zbytečné, rušivé a nepřehledné.
Ale určitě se chystám a těším na pokračování.

20.07.2020 4 z 5